Z Nation Ohlédnutí za epizodou Zombaby

Ohlédnutí za epizodou Zombaby

Ohlédnutí za epizodou Zombaby

Tak přátelé, máme za sebou naprosto parádní díl, kde jsme se konečně dočkali narození zombátka. Stalo se i pár dalších věcí, tak se pojďme spolu podívat, co jsme se zase dozvěděli.


9 0
13.10.2015

Wisconsin miluje sýr

Je známé, že každý stát v Americe má zálibu v něčem jiném. Wisconsin evidentně miluje sýr. I když jsou všichni proměnění v zombie. A sýr evidentně miluje Wisconsin. Obzvlášť, když někdo pustí největší bochník sýra na světě z kopce. Vím, že existují různá masa plněná sýrem, ale sýr plněný… řekněme masem, to je novinka. Po tolika letech ale bude to maso určitě zkažené, takže přátelé, nabádám vás, abyste to doma nezkoušeli.

Mennonická komunita

Já osobně moc tyhle komunity neznám. Znám akorát Amiše, kteří jsou opravdu zajímaví, ale tak nějak v mojí naivnosti jsem si myslela, že existují jen oni. Každopádně prostě nikdy nemůžeme mít chvíli klid a i když jsou Mennonité moc milí lidé, tak zase pro změnu kolem nich řádí antrax, který pak málem zabil dva naše hrdiny. O 10K jsem se vážně bála, můj oblíbenec prostě nemůže zemřít, takže jsem byla ráda, že přežil. Co mě vážně mrzelo, bylo, jakým způsobem pro Addy a pro něj WarrenováVasquezem lék získali. Je známá věc, že se lépe snáší odpor než taková odevzdanost, jakou předvedli oni. Warrenová je svým rozhodnutím jistojistě zabila, ale je pravda, že by zemřeli i tak.


Výlet do města

Musím se pozastavit nad touto scénou. Opět se zbytečně zabíjelo. Přijde mi opravdu divné, že když je lidí na světě teď poměrně málo, tak existují tací, kteří se jen tak nechají zabít. Pak mě zaujalo, že takováhle troska, která se snaží zemřít za každou cenu, přežila tolik let apokalypsy. No, má co chtěl. Dál bych chtěla vypíchnout scénu s kondomy. Další vážně super věc v tomhle díle, aneb ať žijí kulturní rozdíly. A vyústění scény v obchodě, které se objevilo na konci, bylo taky super. Akorát mi bylo trochu líto 10K, já bych něco takového řešila radši asi v soukromí a ne před dalšími dvěma lidmi. Každopádně byla jsem jediná, koho napadlo spojení Addy s 10K?

Druhý příchod Mesiáše

Kdo jste někdy viděl vánoční betlém, určitě jste postřehli, že se ke stodole shlukla snad všechna zvářata, která byla u zrození Páně. Ovce, kozy, koně, krávy. Dokonce přišli tři králové i s velbloudem. Zase smekám před vynalézavostí scénáristů. Dokonce i Panna Marie rodila ve stáji na seně. Takže to scénáristi opravdu pojali jako řekněme parodii na Božího syna. Věřící asi nebudou nadšení, ale já se bavila.

První svého druhu

A konečně se dostávám k vrcholu celého dílu. Už od začátku byl ten porod opravdu komický, ať už vezmu Murphyho, když ječel na doktora, aby to spravil, když Sereně praskla voda, přes šílené zvuky a projevy, které Serena produkovala, přes masáž, o kterou se Murphy pokoušel, až k porodu samotnému, když se objevily ručičky a malá Lucy si pomohla na svět sama. Je evidentně hodně zručná, protože se postarala i o pupeční šňůru. Řekla bych, že na pár vteřin staré dítě je to dost slušný výkon. Bylo mi hodně líto Sereny, které se hned zbavili díky útoku zombíe. Chápu, že to byla jen příslovečná koule u nohy, ale bylo to vážně smutné. Co mi vadí, je samotné jméno holčičky. Pro „první svého druhu“ bych čekala trochu něco vyjímečnějšího. Navíc mám ted Lucy čerstvě v paměti ze serálu Extant jako zlou humanoidku, takže se mi to vážně moc nelíbi. Ale co se dá dělat.

Můj názor

Tenhle díl byl teda naprostá bomba. Pro mě zatím nejlepší díl celé série. Smála jsem se od první do poslední scény na celé kolo a nemohla jsem se dočkat další scény. Jsem zvědavá, jestli bude mít ujíždějící sýr ještě nějakou dohru. Sereny mi bylo hodně líto a podle fotek z dalšího dílu jsem pochopila, že malá Lucy pojede s našimi hrdiny dál při honbě za lékem. Jsem ráda, protože jsem se trochu bála z toho konce, že ji Murphy nechá v komunitě, kde se narodila. Pravda, komu by ji nechával, když tam nakonec všichni umřou na antrax. Za mě každopádně obrovská spokojenost.

@ScaryX

Seriál si tentokrát procentuálně polepšil a počty diváků už se ustalují, 4 % a 880 tisíc diváků. Myslím, že minimálně tu jednu další řadu máme v kapse. Teď ještě alespoň i tu čtvrtou.

Scéna se sýrem jasný vrchol. Scénáristé vědí, jak potěšit své fanoušky nějakou ztřeštěností. Z letošního zombie mimča jsem trochu zklamaný. Má podivný kukuč a celkově vypadá dost šíleně nepříjemném slova smyslu. To loňské mi tedy přišlo povedenější. Bude zajímavé sledovat, jak dál bude fungovat jeho vliv na ostatní zombíky a jestli zastíní i schopnosti samotného Murphyho. A je fajn, že nám tady kvete vedlejší dějová linkama a Vasquezem a Zery. Každopádně by to ale chtělo přidat víc Občana Z. A jeho pejska pochopitelně.

Příště se dozvíme, jak moc obětavý tatík Murphy vlastně je. Mít zombie dítě se schopnostmi ovládání ostatních nebude jen tak a ostatní členy týmu to rozhodně nepřidá klid na duši.

Diskuze /4

Akul

Opravdu zrající sýr. :-D

13.10.2015 | 21:25:53
Peth

The cheese with zombies goes round and round all through the wooooorld xD

14.10.2015 | 4:01:10
db

okrem troch kralov sa objavila aj „betlemska hviezda“ a od lucy je len na skok k lucifer ;)

15.10.2015 | 17:18:29
TaLu

Díky za článek. Povedl se. Sýr nemá chybu. Za dítě zombie hvězdu dolů. Okolnosti jejího narození jsou podle mne náznaky toho, že by mohlo jít o zachránkyni ( spasitelku) , koho ale ? Lidí, nebo zombie ? A je pravda, že jako křesťance mi to přišlo ne až tak vtipný.

21.10.2015 | 10:29:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Operace Kousanec nadále pokračuje

Operace Kousanec nadále pokračuje

Stanice Syfy konečně ohlásila prodloužení seriálu pro čtvrtou sérii. Apokalyptická párty se ztřeštěnými zombíky jen tak nekončí.

Reklama

Hlášení Občana Z

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Občan Z: Jak přežít Zombiekalypsu

Je velmi těžké, snažit se přežít ve světe ovládaném zombie. Občan Z vám proto přináší první sadu užitečných tipů. Vysílá živě na všech frekvencích, vlnách i Skynetu. Chytáte-li jeho signál, pak máte šanci.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

"Nic pro třasořitky," říká Keith Allan o své roli

Náš jedinečný Murphy poskytl rozhovor pro SpoilerTV, kde se rozpovídal o svém přesunu z divadla na televizní obrazovky, o druhé sérii Z Nation, o vývoji Murphyho a o spoustě dalších zajímavých věcí. Přijměte moje pozvání a přečtete si jeden starší rozhovor, který jsem pro vás přeložila.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Hlídejte si nás