Ahsoka
75/100 - 56×

Ahsoka

Ahsoka Tano je bývalá padawanka Anakina Skywalkera, které se podařilo přežít Klonové války. Poté, co narazila na Mandaloriana a Grogua, se vydala na svou další výpravu, jejíž cílem je nalezení velkoadmirála Thawna.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren), Mary Elizabeth Winstead (Hera Syndulla), Ray Stevenson (Baylan Skoll), Ivana Sakhno (Shin Hati), Diana Lee Inosanto (Morgan Elsbeth), David Tennant (Huyang), Dave Filoni (Chopper), Eman Esfandi (Ezra Bridger), Lars Mikkelsen (Thrawn), Paul Darnell (Marrok), Evan Whitten (Jacen Syndulla), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Paul Sun-Hyung Lee (Carson Teva), Hayden Christensen (Anakin Skywalker)

Dave Filoni nastiňuje budoucnost Baylana Skolla po smrti Raye Stevensona

Dave Filoni nastiňuje budoucnost Baylana Skolla po smrti Raye Stevensona

Studiu Lucasfilm se podařilo vytvořit zajímavou a nevšední postavu, která si navíc rychle získala srdce fanoušků. Bohužel představitel Raye Stevensona zemřel a nad příběhem zcela unikátní postavy visí jeden velký otazník. Konečně tu máme vyjádření tvůrců k dané postavě.

6 1
25.11.2023

Baylan Skoll se stal velice rychle a snadno jednou z nejoblíbenějších postav seriálu Ahsoka. Na Edně dokonce vévodí žebříčku nejlepších postav u seriálu Ahsoka. Nový kreativní ředitel studia Lucasfilm a Dave Filoni promluvil o jeho postavě a náhlé smrti Raye Stevensona, který zemřel již v osmapadesáti letech.

Filoni si uvědomuje nesmírnou popularitu Baylana Skolla. Jen ho velice mrzí, že Stevenson zemřel před začátkem celého seriálu, tudíž necítil tu lásku a obdiv od fanoušků. Filoni je nicméně vděčný, že se Stevenson alespoň zúčastnil akce Star Wars Celebration, kde byl vůbec poprvé promítán první trailer k seriálu. Tudíž nějakou zpětnou vazbu na svou roli dostal.

(Dave Filoni nastiňuje budoucnost Baylana Skolla po smrti Raye Stevensona. Foto: Disney+)

Proč je postava tak unikátní? Rozhodně to bude (nejen) kvůli skvělému hereckému výkonu Raye Stevensona. Filoni se svěřil, že neustále herci říkal, že hraje záporáka. Stevenson ale svému šéfovi oponoval, že si to nemyslí. A to Filoni právě na herci miloval, neboť hrál postavu tak, jak to cítí a dělal z Baylana kladnou postavu, i když to tak vlastně nemělo být. Právě i to přispělo k tomu, že se celá řada lidí dokáže do Baylana Skolla tak lehce vcítit.

Dave Filoni dále pro Vanity Fair vysvětlil Skollův zcela jedinečný pohled na Jedie. Baylan měl rád řád Jediů, ctil ho a znamenal pro něj domov. Po konci Klonových válek, kdy postupně Skoll zmoudřel, si ale jasně vybavoval očividné chyby celého řádu. Navíc nešlo zpochybnit jeho historii, která se neustále opakuje dokola. A právě proto Baylan Skoll usiluje o změnu, neboť ho nebaví neustálé měření sil dobra a zla, kdy chvilkově jeden vyhrává, ale je jen otázkou času, kdy vyhraje zase ten druhý.

A teď ta nejdůležitější otázka a odpověď na konec. Když byl Filoni dotázán na budoucnost postavy ve Star Wars, kreativní ředitel odpověděl: je jasné, že je tu neodvyprávěn jeden velký příběh. Z té věty lze usuzovat, že příběh Baylana Skolla, ať už to bude jakoukoliv formou, bude odvyprávěn. V posledních pár dnech se opět začalo hovořit o řadě druhé, tak doufejme, že to dobře dopadne.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Novinky

Ahsoka skončila, co sledovat dál a jaký seriál nás nyní čeká?

Ahsoka skončila, co sledovat dál a jaký seriál nás nyní čeká?

Co dál? Hladoví diváci by si přáli pokračování už nyní, ale čeká nás dlouhý zimní spánek. O druhé řadě se pouze mluví a ve hře je samozřejmě i nepříznivý scénář, že to může dopadnout jako v případě Obi-Wana a Boby Fetta. Co tedy sledovat dál a kde okrajově bude příběh pokračovat?

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Dave Filoni se vyšvihl další známou postavou ze Skywalker ságy

Dave Filoni se vyšvihl další známou postavou ze Skywalker ságy

Fan-servis fanoušci milují, neboť je určen především pro ně. Někdy je ale tlačen na sílu, což mohlo působit i u dílu Dreams and Madness. Dočkali jsme se důležité postavy ze Skywalker ságy, která se nejspíš již neobjeví a nebude hrát v ději význam. Ale má odškrtnutý svůj debut.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama