Ahsoka
75/100 - 56×

Ahsoka

Ahsoka Tano je bývalá padawanka Anakina Skywalkera, které se podařilo přežít Klonové války. Poté, co narazila na Mandaloriana a Grogua, se vydala na svou další výpravu, jejíž cílem je nalezení velkoadmirála Thawna.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren), Mary Elizabeth Winstead (Hera Syndulla), Ray Stevenson (Baylan Skoll), Ivana Sakhno (Shin Hati), Diana Lee Inosanto (Morgan Elsbeth), David Tennant (Huyang), Dave Filoni (Chopper), Eman Esfandi (Ezra Bridger), Lars Mikkelsen (Thrawn), Paul Darnell (Marrok), Evan Whitten (Jacen Syndulla), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Paul Sun-Hyung Lee (Carson Teva), Hayden Christensen (Anakin Skywalker)

Anakin Skywalker

Anakin Skywalker

Mladý a nadějný Jedi, který se přidal na temnou stranu Síly, aby zachránil svou ženu, kterou i tak ztratí. Bývalý mistr Ahsoky.

Sezóny 1
2023 - 2023

Vyvolený, kterého porodila samotná Shmi Skywalker. Neměl žádného otce a zřejmě ho vytvořila samotná Síla. Na odlehlé planetě Tatooine ho našel mistr Qui-Gon Jinn, který ho osvobodil z otroctví a chtěl ho vycvičit v Jedie. Bohužel těsně před začátkem Anakinova výcviku zemřel, a tak se této role ujal jeho bývalý padawan Obi-Wan Kenobi.

Vztah Anakina a Obi-Wana se v čase turbulentně měnil. Ze vztahu otec-syn se nakonec stala bratrská láska. Anakin měl přesto pocit, že ho Obi-Wan držel při zemi a omezoval ho. Svým způsobem na něj Anakin žárlil, což se nakonec odrazilo na konci Klonových válek. Ještě v průběhu Klonových válek Anakin vzal neochotně pod svá křídla padawanku Ahsoku Tano, která ho těsně před koncem války opustila, stejně tak řád Jediů. Anakin se tajně oženil s Padmé Amidalou, se kterou čekal dvojčata. Jelikož měl ale zlé sny o smrti Padmé při porodu, Anakin hledal způsob jak svou ženu udržet při životu.

Bohužel tyto způsoby umožňuje pouze temná strana Síly, na kterou se Anakin dobrovolně přidá. To ho uvede do šílené temnoty a stane se z něj Darth Vader. Vader následně prohrává osudový souboj s Obi-Wanem, kdy přichází o veškeré své končetiny. K životu potřebuje speciální oblek, který definuje Vadera na následujících dvacet let .Anakin Skywalker je od této chvíle pryč, protože Vader umlčel v obleku vše, co z mladého Skywalkera zbylo. Skywalker je následně spasen na konci Občanské války, kdy se přidá zpět na Světlou stranu Síly, kam ho dostane jeho syn Luke.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Je to nejlepší postava v celém universu, nicméně jeho úloha mě v tomto seriálu trochu zklamala, především dialogy.

webmaster, grafik
14.9.2023 | 13:06:36
Gaffík

Nejlepší Anakin byl stejně ve 2. díle. Celkově hodnotím sty procenty, protože nebýt Anakina, tak celá by nebyla.

11.9.2023 | 17:21:56

Novinky

Ahsoka skončila, co sledovat dál a jaký seriál nás nyní čeká?

Ahsoka skončila, co sledovat dál a jaký seriál nás nyní čeká?

Co dál? Hladoví diváci by si přáli pokračování už nyní, ale čeká nás dlouhý zimní spánek. O druhé řadě se pouze mluví a ve hře je samozřejmě i nepříznivý scénář, že to může dopadnout jako v případě Obi-Wana a Boby Fetta. Co tedy sledovat dál a kde okrajově bude příběh pokračovat?

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Dave Filoni se vyšvihl další známou postavou ze Skywalker ságy

Dave Filoni se vyšvihl další známou postavou ze Skywalker ságy

Fan-servis fanoušci milují, neboť je určen především pro ně. Někdy je ale tlačen na sílu, což mohlo působit i u dílu Dreams and Madness. Dočkali jsme se důležité postavy ze Skywalker ságy, která se nejspíš již neobjeví a nebude hrát v ději význam. Ale má odškrtnutý svůj debut.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama