Californication Doporučujeme: seriál Castle

Doporučujeme: seriál Castle

Doporučujeme: seriál Castle

Čím si můžeme zpříjemnit všední dny, když americká stanice Showtime zrovna nevysílá náš oblíbený seriál? Vedle obligátních televizních referencí vám tu dnes nabízíme i jeden konkrétní charismatický projekt: seriál Castle.

0 0
12.12.2009

Richard Castle se totiž od Hanka Moodyho zase tolik neliší. Populární americký spisovatel, jehož náctiletá dcerka je ve většině ohledů mnohem dospělejší než on, a který naopak sám často připomíná hormony nadopovaného dorostence, má mimo podobné perličky s našim hrdinou společné i to, že živnost mu momentálně stojí na mrtvém bodě.

A přestože se oba pánové srdnatě rozhodli svůj autorský blok řešit, tak zatímco Hank, literární mistr jakéhosi vlastního neo-beatníckého žánru, začne terorizovat cizí životy a obšťastňovat všechno, co nevyleze na strom, Rick, jakožto současně nejpro­dávanější autor detektivních příběhů, začne zase řešit vraždy.


Tak už si asi dokážete představit, kde se podobnost obou seriálů láme. Pokud ale pomineme společné vlastnosti charismatického hlavního hrdiny, sám o sobě je Castle velice zdařilý detektivní seriál, který dává zapomenout na všechny aktuální high-tech CSI kriminálky a velice upřímným a zábavným způsobem nám nabízí styl klasické televizní detektivky minulých desetiletí.

Castlea si ale můžete zamilovat díky jeho případům stejně jako i příběhům z jeho rodinného života nebo hrátkám se sličnou detektivkou, se kterou v seriálu tvoří – opět klasický – naoko nevraživý páreček. Když navíc řeknu, že samotného Ricka Castlea tu ztvárnil populární televizní herec Nathan Fillion, excelující například v seriálech Firefly, Dr. Horrible´s Sing-Along Blog či Zoufalé manželky, už byste měli vědět, že opravdu nemá cenu nad ničím váhat.

Seriál Castle vysílá americká televize ABC (Lost, FlashForward) v pondělí večer/úterý ráno. První série o pouhých deseti epizodách byla odvysílána už v první polovině roku 2009, následující sezóny, teď už vždy po dvaadvaceti epizodách, nyní startují vždy od září. Od roku 2010 navíc seriál vysílá i TV Prima pod názvem Castle na zabití.

A ještě tak naokraj: výkonným producentem a režisérem několika epizod seriálu Castle je jistý Rob Bowman, který mimo jiné natočil přes tři desítky epizod seriálu Akta X, společně i s jeho prvním filmem. A jedním z dvojice hlavních představitelů ze seriálu Akta X samozřejmě není nikdo jiný než David Duchovny, náš starý dobrý Hank Moody.

UPDATE: Během své třetí řady se seriál Castle dočkal i parádního webu na Edně, který by určitě neměl ujít vaší pozornosti.

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E12: Grace

cz100%
DOKONČENO

Stav překladu: než vyjdou anglické titulky, probíhá překlad z odposlechu

Anketa

Co zatím říkáte na sedmou řadu?

59%
24%
6%
6%
2%
2%
189 hlasů

Reklama

Hlídejte si nás

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Partneři