Californication
88/100 - 168×

Californication

Myslíte si, že být známým spisovatelem je jako splněný sen? Že divoký život je zároveň šťastný život? Že máte milující rodinu a přátele, kteří jsou s vámi v dobrém i ve zlém? Zamyslete se znovu s Davidem Duchovnym v hořkosladkém seriálu Californication.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | Showtime | 28 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
David Duchovny (Hank Moody), Natascha McElhone (Karen Van Der Beek), Madeline Zima (Mia Lewis)

Episodes & Shameless – dva nové seriály od Showtime

Episodes & Shameless – dva nové seriály od Showtime

9. ledna 2011 odvysílala americká televizní stanice Showtime vedle první epizody čtvrté řady Caiforication i první díly dvou zbrusu nových seriálů, o kterých jsme se poprvé mohli dozvědět například i ve speciálním promu na lednové pořady z říjnu minulého roku.

0 0
15.1.2011

Prvním z těchto seriálů je komediální Episodes, který Showtime do svého programu zařadila na neděle ve 21:30, tedy hned po premiérových epizodách Californication…

Přestože největší reklamu Episodes dělá Matt LeBanc, představitel Joeyho z kultovního seriálu Přátelé – a který zde hraje sám sebe, LeBlanc ve skutečnosti není hlavní postavou seriálu, nebo alespoň ne v jeho první epizodě, ve které se objevil jen na několik málo úvodních minut.

Hlavními hrdiny Episodes jsou ve skutečnosti dva uznávaní britští scénáristé v podání Stephena Mangana (Billy Elliot, Green Wing) a Tamsin Greig (Black Books, Doctor Who), jejichž populárního seriálu si po vysloužení několika prestižních ocenění všimne i velký americký producent a nabídne jim, aby přijeli do slunného Los Angeles a pracovali i na americké verzi tohoto svého pořadu. Tvůrčí pár nabídku s nadšením přijme, původní entuziasmus se však pomalu vytrácí, když čelí tváří v tvář nelítostnému kolosu americké televizní produkce.

Episodes je sice komediální seriál, ne však v tom smyslu, že by vás konkrétními scénami dostával do kolen, jak jsme na to zvyklí třeba právě u našeho Californication. Místo toho jemně satiricky popichuje svět showbusinessu „televizního Hollywoodu“, ze kterého vzešel i on sám. Velkým plusem je zde také přimíchání trochy klasického britského humoru na americkém písečku, plus se do budoucna můžeme těšit i na to, co do rozehraného plánu přinese očekávaný Matt LeBlanc.

Druhým ze seriálů, který v neděli startuje zase půl hodiny po Episodes, je právě s tímto svým předchůdcem v až úsměvně ironickém vztahu, přestože z pohledu jejich produkční televize asi ne zrovna úmyslném. Zatímco totiž Episodes je o britském seriálu, který hodlá zpracovat americká produkce, druhý z nových pořadů na Showtime s názvem Shameless je skutečně takovým remakem sedm let starého stejnojmenného seriálu z Velké Británie.

Dramatický seriál o svérázné rodince Gallagherů z dílny Paula Abbotta uvedla Showtime jeden den před tím, než seriál původní vstoupil 10. ledna 2011 na kanálu Channel 4 do své již osmé řady. V hlavní roli americké verze se představil William H. Macy (Jurský park 3, Magnolia) či Justin Chatwin, který svou roli převzal po Jamesi McAvoyovi, prakticky jediném známějším herci z originálního seriálu (ztvárnil hlavní roli ve tři roky starém americkém blockbusteru Wanted).

Vyjádřit se však po první epizodě k Shameless bohužel není tak snadné, jako tomu bylo u Episodes. Amerika přebírá britské seriály vcelku často, momentálně si ale (snad kromě Kanclu) nedokáži vybavit jediný z nich, který by mohl ve srovnání s originálem nějak obstát (právě naopak, při vzpomínce na americký IT Crowd, Life on Mars či i teprve připravované Skins se mi otevírá kudla v kapse). Nová verze Shameless se sice sama o sobě jeví kvalitně, bohužel se ale drží onoho nepěkného zvyku rekonstrukce originálních epizod téměř scénu po scéně, při čemž se nějaká vlastní individualita bude v budoucnu hledat asi jen stěží. Třeba nás ale američtí Nestoudní ještě překvapí…

A co říkáte na nové seriály z dílny Showtime vy?

Zdroj: Showtime

Diskuze /4

Pecka13

Episodes mě moc nenadchlo, počkám si ještě na LeBlanca a pak uvidím…

15.1.2011 | 19:34:12
Shade

podľa mňa sa episodes ešte chytí. Prvý diel síce nebol nijak úžasný, ale pár výborných scén sa tu našlo. Matt tomu podľa mňa len dopomôže (vraj hrá celebritu tak, ako ju vidia diváci- čiže namyslený idiot). Shameless som síce nevidel, ale chcem len podotknúť, že aj US Office začínala otrockým prepisom britského scenára a pozrime sa, kam sa neskôr vyšplhala.

16.1.2011 | 12:44:05
Hurley

To ano, ale i tak sem na tyhle šablony trochu háklivej. Jinak máš ale pravdu, ještě uvidíme a třeba se to postaví na vlastní nohy.

čestný člen redakce
16.1.2011 | 12:59:54
villain

Mně se teda Episodes líbily a myslím si že to ještě začne gradovat a jak jsme u UK seriálů zvyklí tak to zase bude něco úžasnýho (zvlášť když je to smíchaný s US stylem).

16.1.2011 | 16:57:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E12: Grace

cz100%
DOKONČENO

Stav překladu: než vyjdou anglické titulky, probíhá překlad z odposlechu

Anketa

Co zatím říkáte na sedmou řadu?

59%
24%
6%
6%
2%
2%
189 hlasů

Reklama

Hlídejte si nás

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama