Castle Rock Popis

Castle Rock

Castle Rock

Psychologický horor na motivy povídek a knih Stephena Kinga odehrávající se ve fiktivním městě Castle Rock.

Seriál Castle Rock vypráví o fiktivním městě v Maine na motivy povídek Stephena Kinga. Seriál nám představí Henryho, malého chlapce, který se v devadesátých letech ztratil v kruté zimě. Po několika dnech ho našel tamější šerif na zamrzlém jezeře, ale Henry si nic nepamatoval. Během zmizení se u toho samého jezera potloukl jeho adoptivní otec, který na následky svých zranění zemřel. Všichni z této události viní Henryho, který se z města odstěhoval a jeho dospělá verze se pokouší změnit osudy neprávem obviněných.

Jednoho dne ve vyhořelém bloku věznice Shawshank však jeden ze strážných objeví v podzemí kluka zavřeného v kleci. Ten si vyžádá právě Henryho na svou obhajobu. V tu chvíli se začnou ve městě dít podivné věci, ale kdo nebo co je má na svědomí? Obyčejné městečko Castle Rock spojené s hrozivou historií plnou sebevražd a nevysvětlitelných záhad musí čelit něčemu mnohem horšímu. Samotnému zlu.


(Máte odvahu vstoupit do Castle Rocku? Foto: Hulu)

Za seriálem stojí tvůrčí duo Sam Shaw (Manhattan, Masters of Sex) a Dustin Thomason (Manhattan, Lie To Me). Výkonným producentem se stal režisér J. J. Abrams (11.22.63), který má se světem Kinga letitou zkušenost. Příběh zahrnuje Kingovy povídky, z nichž poněkud vynikají právě Mrtvá zóna, Doktor spánek, Osvícení, Nezbytné věci, Cujo či Temná polovina. Seriál měl premiéru 27. července na stanici Hulu a po odvysílání první poloviny série získal prodloužení na druhou řadu.

V hlavních rolích:

Plnohodnotný trailer k první sérii:

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mudr.scorpion

Pro me jeden z NEJ horrorovych serialu, hlavne druha serie zatim vypada hodne slibne.

17.11.2019 | 7:07:35
zuzanashillanovak

Viděla jsem asi pět dílů a dost jsem trpěla, tak jsem to vzdala. Až nebude mít Netflix nic zajímavého, což bude tak za 20 let, dokoukám toto.

19.10.2019 | 15:36:58
slayerrrr

Deset hodin se Castle Rock nafukuje, jako mysteriózní a inovativní bublina, aby ve finále splaskla tím nejbanálnějším způsobem. Vzít mistrovo slavné město, které umně propojuje Kingův vesmír a nevyždímat z něj nic nového, vyjma potěšujících easter eggů? Je vidět, že značka King neznamená Stephen King. Televizní zklamání roku a pro mě, jakožto kingofila o to bolestivější.

28.10.2018 | 20:12:34
Alone28

Ja mám seriály takého typu rád, ale toto ma vôbec nebavilo.

14.10.2018 | 15:04:06
magdu

Některé zpracování literární předlohy je ve filmu i seriálu dost osekané. Tady mi přišlo, jak natáhnout historku do několika dílů, která by se jinak vešla do 30ti minut. Děsně se to táhlo. Dvě hvězdičky za herecké výkony.

1.10.2018 | 14:09:00
KevSpa

Pár slabších míst se sice našlo, ale jinak Castle Rock zcela splnil má očekávání. Pro Kingovy fanoušky vyloženě povinnost.

webmaster, korektor
12.9.2018 | 20:26:10
DakotaJohnson

Po loňské předloze seriálu Mlha se Castle Rock opravdu povedl !

2.9.2018 | 16:04:22
kamartist

Neprostá bomba. Až u dílů nemůžu dýchat. Těším se na další díl.

15.8.2018 | 16:10:37
Z3kr0m

Super seriál, přesně to co jsem očekával

redaktor
10.8.2018 | 10:52:20
Elatra

Super.

5.8.2018 | 9:58:18

Stav překladu

Epizoda S02E06: The Mother

cz100%
DOKONČENO

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Druhá série

Castle Rock vítá čtyři nové obyvatele

Castle Rock vítá čtyři nové obyvatele

Druhá série, která bude čerpat z Kingova úspěšného románu Misery, se rozrostla o čtyři herecké posily. Těšit se můžete na Robin Weigert, Sarah Gadon, Alison Wright a Grega Grunberga. Odolají nováčci nadpřirozené povaze města?

Interaktivní mapa

Podrobná interaktivní mapa Castle Rocku a státu Maine

Podrobná interaktivní mapa Castle Rocku a státu Maine

Na serveru IGN vytvořili interaktivní mapu státu Maine, kde najdete všecha klíčová místa z knih Stephena Kinga. Prozkoumat samozřejmě můžete i všechna místa v Castle Rocku, která nám byla v prvních dílech seriálu představena.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás