Castle Rock Popis

Castle Rock

Castle Rock

Psychologický horor na motivy povídek a knih Stephena Kinga odehrávající se ve fiktivním městě Castle Rock.

Seriál Castle Rock vypráví o fiktivním městě v Maine na motivy povídek Stephena Kinga. Seriál nám představí Henryho, malého chlapce, který se v devadesátých letech ztratil v kruté zimě. Po několika dnech ho našel tamější šerif na zamrzlém jezeře, ale Henry si nic nepamatoval. Během zmizení se u toho samého jezera potloukl jeho adoptivní otec, který na následky svých zranění zemřel. Všichni z této události viní Henryho, který se z města odstěhoval a jeho dospělá verze se pokouší změnit osudy neprávem obviněných.

Jednoho dne ve vyhořelém bloku věznice Shawshank však jeden ze strážných objeví v podzemí kluka zavřeného v kleci. Ten si vyžádá právě Henryho na svou obhajobu. V tu chvíli se začnou ve městě dít podivné věci, ale kdo nebo co je má na svědomí? Obyčejné městečko Castle Rock spojené s hrozivou historií plnou sebevražd a nevysvětlitelných záhad musí čelit něčemu mnohem horšímu. Samotnému zlu.


(Máte odvahu vstoupit do Castle Rocku? Foto: Hulu)

Za seriálem stojí tvůrčí duo Sam Shaw (Manhattan, Masters of Sex) a Dustin Thomason (Manhattan, Lie To Me). Výkonným producentem se stal režisér J. J. Abrams (11.22.63), který má se světem Kinga letitou zkušenost. Příběh zahrnuje Kingovy povídky, z nichž poněkud vynikají právě Mrtvá zóna, Doktor spánek, Osvícení, Nezbytné věci, Cujo či Temná polovina. Seriál měl premiéru 27. července na stanici Hulu a po odvysílání první poloviny série získal prodloužení na druhou řadu.

V hlavních rolích:

Plnohodnotný trailer k první sérii:

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
olouch02

První série mě bavila trochu víc, ale jako pořád dobrý.

27.7.2020 | 11:09:49
salamalejkum

Po zhliadnuti oboch serii, priznam sa, nemam velmi chut sa k tomuto serialu vratit v pripade, ak bude pokracovanie. Uz prva seria miestami „pokulhavala“, ale i tak hodnotim vcelku kladne. Zial, po druhej pre mna sklamanie o to vacsie. Potencial velky, rozbeh slusny a tam by sme aj skoncili. Preto si moje sympatie pokracovanie uz neziska, od Kinga to ma predsa len trosku dalej.

31.1.2020 | 18:12:48
mudr.scorpion

Pro me jeden z NEJ horrorovych serialu, hlavne druha serie zatim vypada hodne slibne.

17.11.2019 | 7:07:35
zuzanashillanovak

Viděla jsem asi pět dílů a dost jsem trpěla, tak jsem to vzdala. Až nebude mít Netflix nic zajímavého, což bude tak za 20 let, dokoukám toto.

19.10.2019 | 15:36:58
slayerrrr

Deset hodin se Castle Rock nafukuje, jako mysteriózní a inovativní bublina, aby ve finále splaskla tím nejbanálnějším způsobem. Vzít mistrovo slavné město, které umně propojuje Kingův vesmír a nevyždímat z něj nic nového, vyjma potěšujících easter eggů? Je vidět, že značka King neznamená Stephen King. Televizní zklamání roku a pro mě, jakožto kingofila o to bolestivější.

28.10.2018 | 20:12:34
Alone28

Ja mám seriály takého typu rád, ale toto ma vôbec nebavilo.

14.10.2018 | 15:04:06
magdu

Některé zpracování literární předlohy je ve filmu i seriálu dost osekané. Tady mi přišlo, jak natáhnout historku do několika dílů, která by se jinak vešla do 30ti minut. Děsně se to táhlo. Dvě hvězdičky za herecké výkony.

1.10.2018 | 14:09:00
KevSpa

Pár slabších míst se sice našlo, ale jinak Castle Rock zcela splnil má očekávání. Pro Kingovy fanoušky vyloženě povinnost.

webmaster, korektor
12.9.2018 | 20:26:10
DakotaJohnson

Po loňské předloze seriálu Mlha se Castle Rock opravdu povedl !

2.9.2018 | 16:04:22
kamartist

Neprostá bomba. Až u dílů nemůžu dýchat. Těším se na další díl.

15.8.2018 | 16:10:37
1

Stav překladu

Epizoda S02E10: Clean

cz100%
DOKONČENO

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Druhá série

Castle Rock vítá čtyři nové obyvatele

Castle Rock vítá čtyři nové obyvatele

Druhá série, která bude čerpat z Kingova úspěšného románu Misery, se rozrostla o čtyři herecké posily. Těšit se můžete na Robin Weigert, Sarah Gadon, Alison Wright a Grega Grunberga. Odolají nováčci nadpřirozené povaze města?

Reklama

Interaktivní mapa

Podrobná interaktivní mapa Castle Rocku a státu Maine

Podrobná interaktivní mapa Castle Rocku a státu Maine

Na serveru IGN vytvořili interaktivní mapu státu Maine, kde najdete všecha klíčová místa z knih Stephena Kinga. Prozkoumat samozřejmě můžete i všechna místa v Castle Rocku, která nám byla v prvních dílech seriálu představena.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás