Citadel (Citadela)
61/100 - 18×

Citadel(Citadela)

Před osmi lety došlo k pádu Citadely, globální špionážní agentury, kterou zničil mocný syndikát Mantikora, jež ze stínů manipuluje se světem. Následkem toho byly dvěma elitním agentům vymazány vzpomínky a od té doby žijí své životy pod novými identitami. Avšak jednoho dne je kontaktuje bývalý kolega, který zoufale potřebuje jejich pomoc, aby zabránili Mantikoře v nastolení nového světového řádu. Dvojice se tedy vydává na misi kolem celého světa, aby Mantikoru zastavili a zápolili se svým vztahem založeným na tajnostech, lžích a nebezpečné i nehynoucí lásce.

USA | 2023 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Amazon | 45 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Richard Madden (Mason Kane), Priyanka Chopra Jonas (Nadia Sinh), Stanley Tucci (Bernard Orlick), Lesley Manville (Dahlia Archer)

Richard Madden a Priyanka Chopra Jonas jako hvězdy špionážní novinky

Richard Madden a Priyanka Chopra Jonas jako hvězdy špionážní novinky

Na konci dubna představí Amazon svůj nový špionážní seriál Citadel, od něhož má vysoká očekávání a počítá s ním jako s jedním ze svých potenciálních vlajkových seriálů. Stojí totiž za ním kvalitní tvůrčí tým a ústřední dvojici v něm ztvární známí herci Richard Madden a Priyanka Chopra Jonas.

2 2
11.3.2023

Na začátku roku 2020 Amazon oznámil, že pracuje na novém špionážním seriálu, který ponese jméno Citadel. Pro službu jej připravila dvojice Josh Appelbaum a Bryan Oh a především jsou jeho výkonnými producenty bratři Anthony a Joseph Russoovi, kteří se proslavili režírováním čtyř marvelovek, a to Captain America: The Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Appelbaum a André Nemec, kteří spolu dělali na spoustě projektech včetně filmů Mission: Impossible – Ghost Protocol, Now You See Me či seriálu Zoo, měli původně zastávat funkci showrunnerů, ale kvůli kreativním změnám byli nakonec odsunuti na post výkonných producentů a titulem showrunnera Citadel se může pyšnit David Weil, jenž stojí například za seriálem Hunters.

Jelikož jde díky volbě tvůrčího týmu o projekt se značným očekáváním, není nijak překvapující, že i po herecké stránce půjde o spoustu známých jmen. Už od oznámení seriálu byly prozrazeny dvě herecké hvězdy, které ztvární ústřední špionské duo, a to Richard Madden a Priyanka Chopra Jonas. A o čem bude pojednávat příběh jejich postav?

Před osmi lety došlo k pádu Citadely, globální špionážní agentury zajišťující bezpečnost všech lidí, kterou zničil mocný syndikát Manticore, jenž ze stínů manipuluje se světem. Následkem toho byly dvěma elitním agentům Masonu Kaneovi a Nadie Sinhové, kteří jen o vlásek unikli smrti, vymazány vzpomínky a od té doby žijí své životy pod novými identitami a nemají ponětí o své minulosti. Avšak jednoho dne Masona kontaktuje bývalý kolega Bernard Orlick, který zoufale potřebuje jeho pomoc, aby zabránili Manticoru v nastolení nového světového řádu. Mason vyhledá svou bývalou parťačku Nadiu a tato špionská dvojice se vydává na misi kolem celého světa, aby Manticore zastavili a zápolili se svým vztahem založeným na tajnostech, lžích a nebezpečné i nehynoucí lásce.

(Richard Madden a Priyanka Chopra Jonas jako Mason Kane a Nadia Sinh.)

V dalších hlavních rolích se v Citadel představí Stanley Tucci jako Bernard Orlick, Lesley Manville jako Dahlia Archer, Osy Ikhile jako Carter Spence, Ashleigh Cummings jako Abby Conroy, Caoilinn Springall jako Hendrix Conroy a Roland Møller si střihne dvojroli Anderse Siljeho a Davika Siljeho. První sérii bude tvořit šest epizod a první dvě spatříme na amazonské službě Prime Video 28. dubna. Další díly se budou vysílat už po jednom v týdenním intervalu až do 26. května.

Zdroj: Deadline
Foto: Amazon

Zaujala vás tato špionážní novinka?

Diskuze /2

Lex Luthor

Ale Alex Parish se po dostudování v Quantiku vrhne do další špionážní akce a Robb Stark přejde ze Zápodozemí do moderní doby zbytek herců neznám, ale celkem zaujalo tak uvidíme jak to dopadne

11.3.2023 | 19:20:09
MARTAS SK

Ukáže sa že Russovci na to nemajú. V Marveli boli pod dohľadom ale sami už tak šikovní zrovna nie sú.

12.3.2023 | 4:12:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Citadel nebude jen jeden seriál, ale globální franšíza

Citadel nebude jen jeden seriál, ale globální franšíza

Téměř za měsíc se můžeme těšit na premiéru novinky Citadel. Ta navíc bude mít mezinárodní dosah, jelikož kolem ní Amazon vybuduje celou špionážní franšízu, jíž budou tvořit mezinárodní spin-offy.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama