Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 246×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Tvůrce Da Vinci´s Demons přirovnává hlavního hrdinu k superhrdinům

Tvůrce Da Vinci´s Demons přirovnává hlavního hrdinu k superhrdinům

V sobotní diskuzi o novém seriálu stanice Starz se tvůrce David S. Goyer nechal slyšet, že jeho dosavadní nevelké zkušenosti s historickými tématy nebyly překážkou a že obsah seriálu bude z 80 – 85 % historicky přesný.

0 0
9.1.2013

K názoru, že přechod od komixových hrdinů k historii mohl ovlivnit výslednou stylizaci seriálu (protože podle trailerů seriál vypadá opravdu nečekaně akčně), Goyer prohlásil, že Batman a Da Vinci mají překvapivě mnoho společného. „Na oba měli značný vliv jejich otcové a strašlivé zážitky z uvěznění v jeskyni.“ Da Vinci prý navíc nevynikal jen jako umělec a průkopník mnoha vědeckých odvětví, ale i jako výborný jezdec a šermíř.

Dále uvedl, že tvůrci nakonec ani nebyli nuceni skutečnost příliš přikrášlovat, protože „(da Vinci) měl opravdu neuvěřitelný život“. Udělat z něj superhrdinu tak tedy nebylo příliš těžké, protože „byl sám o sobě celkem superhrdinský“. Sám však přiznává, že ačkoli jeho přístup byl stejný jako v případě Batmana, práce na seriálu vyžadovala mnoho hodin bádání v historických pramenech.

Diváci také často diskutují o da Vinciho sexuální orientaci, respektive jak toto bude v seriálu prezentováno. Ze zatím uveřejněných trailerů totiž vyplývá, že byl spíš na ženy. Historici se však dohadují, že da Vinci choval jistou náklonnost i k mužům, především ke svému žáku jménem Salai. Jak jinak si vysvětlit, že opakovaně promíjel, že ho Salai okrádal a vůbec vyváděl všelijaké nezvedenosti… Představitel hlavního hrdiny Tom Riley se k tomu vyjádřil tak, že tvůrci určitě nemají v úmyslu vyvracet jakékoli zvěsti o da Vincim. „Byl to muž, kterého nelze jednoduše zaškatulkovat,“ řekl a dodal, že si myslí, že diváci budou se seriálem spokojeni.

Na závěr asi nejdůležitější informace: Premiéra Da Vinci´s Demons je plánována na pátek 12. dubna.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama