Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni) Tvůrce Da Vinci´s Demons přirovnává hlavního hrdinu k superhrdinům

Tvůrce Da Vinci´s Demons přirovnává hlavního hrdinu k superhrdinům

Tvůrce Da Vinci´s Demons přirovnává hlavního hrdinu k superhrdinům

V sobotní diskuzi o novém seriálu stanice Starz se tvůrce David S. Goyer nechal slyšet, že jeho dosavadní nevelké zkušenosti s historickými tématy nebyly překážkou a že obsah seriálu bude z 80 – 85 % historicky přesný.

0 0
9.1.2013

K názoru, že přechod od komixových hrdinů k historii mohl ovlivnit výslednou stylizaci seriálu (protože podle trailerů seriál vypadá opravdu nečekaně akčně), Goyer prohlásil, že Batman a Da Vinci mají překvapivě mnoho společného. „Na oba měli značný vliv jejich otcové a strašlivé zážitky z uvěznění v jeskyni.“ Da Vinci prý navíc nevynikal jen jako umělec a průkopník mnoha vědeckých odvětví, ale i jako výborný jezdec a šermíř.

Dále uvedl, že tvůrci nakonec ani nebyli nuceni skutečnost příliš přikrášlovat, protože „(da Vinci) měl opravdu neuvěřitelný život“. Udělat z něj superhrdinu tak tedy nebylo příliš těžké, protože „byl sám o sobě celkem superhrdinský“. Sám však přiznává, že ačkoli jeho přístup byl stejný jako v případě Batmana, práce na seriálu vyžadovala mnoho hodin bádání v historických pramenech.


Diváci také často diskutují o da Vinciho sexuální orientaci, respektive jak toto bude v seriálu prezentováno. Ze zatím uveřejněných trailerů totiž vyplývá, že byl spíš na ženy. Historici se však dohadují, že da Vinci choval jistou náklonnost i k mužům, především ke svému žáku jménem Salai. Jak jinak si vysvětlit, že opakovaně promíjel, že ho Salai okrádal a vůbec vyváděl všelijaké nezvedenosti… Představitel hlavního hrdiny Tom Riley se k tomu vyjádřil tak, že tvůrci určitě nemají v úmyslu vyvracet jakékoli zvěsti o da Vincim. „Byl to muž, kterého nelze jednoduše zaškatulkovat,“ řekl a dodal, že si myslí, že diváci budou se seriálem spokojeni.

Na závěr asi nejdůležitější informace: Premiéra Da Vinci´s Demons je plánována na pátek 12. dubna.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás