Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Alternativní konec třetí Pasti

Alternativní konec třetí Pasti

Jak by to dopadlo, kdyby si McClane včas nevšiml sériového čísla na Simonově lahvičce aspirinu? Vedle akčního pobíhání po kanadských hranicích si pro nás režisér John McTiernan připravil ještě jeden, naopak ponurý, statický, nakonec však nepoužitý závěr třetí Smrtonosné pasti.

0 0
22.12.2008

Tento závěr počítá s možností, že loupež zlatých cihel Simona Grubera z newyorské Wall Street vyšla. Hledajíc obětního beránka svalila FBI všechnu vinu na McClanea a po více než dvaceti letech policejní služby ho bez jakéhokoliv důchodu propustí. Až poté si John všimne nápisu na balení aspirinů, kterou mu Simon dal.

Ten ho však nezavede ke kanadským hranicím, ale do malé lékárny někde ve východní Evropě. A naproti té lékárně si v útulné restauraci spokojeně hoví Simon, zatímco se zbavil postupně všech svých spolupracovníků. A Johnovi se jejich společná hra „Simon říká“ tak zalíbila, že přicestuje celou tu dálku až z Ameriky, jen aby si ji spolu mohli zase zahrát. Hra už se však nejmenuje „Simon říká“, ale „McClane říká.“

Tento konec byl sice natočen, ale nakonec odmítnut ze dvou důvodů. Zaprvé byl příliš temný a chladnokrevný a zadruhé silně narušoval jeden ze základních prvků Smrtonosných pastí, a sice, že děj nikdy netrvá déle než 12 až 15 hodin.

Přestože už nebylo ani natočeno, svého času existovalo ještě jedno možné zakončení. V něm Simon a ostatní prchají v letadle, do kterého se však Johnovi ještě před tím podařilo naložit bombu z dětského parku (v této verzi by ji tak Zeus na Wall Street nepředal „policistům“).

Thumbnail Play icon

Zdroj: ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama