Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Guyz Nite – „Die Hard“

Guyz Nite – „Die Hard“

Těchhle pět chlapíků si založilo rockovou kapelu, jakých jsou v Americe tisíce. Přesto se však zasloužili o nebývalou popularitu a konkrétně fanoušci Smrtonosné pasti na ně nedají dopustit. A důvod? Jedna píseň, jedno video, spousta sprostých slov a několik milionů zhlédnutí na YouTube.

0 0
30.1.2009

Guyz Nite jsou typickým příkladem amerických garážových kapel. Na MTV na ně sice nenarazíte, ale hudbu umí kvalitní, poctivou a díky tomu všemu hlavně upřímnou. Jednou věcí se ale tahle skupina přece jen liší od tisíců dalších. O jejich velký mediální debut se postaralo filmové studio 20th Century Fox, se kterým se dala kapela do kupy ve jménu reklamní kampaně na Smrtonosnou past 4.0. A tak vznikla píseň Die Hard.

Na její videoklip sešitý ze záběrů samotných filmů akční quadrilogie jste na YouTube.com, kde má miliony zhlédnutí a spoustu „opisovatelů“ (kteří už existující video uploadují znovu pod svým nickem, aby si zajistili vysokou sledovanost) už určitě narazili. Parádní text zde krásně koresponduje s vybranými scénami a v refrénu nechybí ani klasické „yeppe-ki-yay motherfucker“ a píseň se díky tomu dočkala nemalého uznání a parádní reklamy jak na nadcházející film, tak na samotnou kapelu – na DVD necenzurované verze čtvrté Pasti si vedle samotného klipu můžete vychutnat i malý dokument o Guyz Nite.

Existují dvě verze skladby: jedna zahrnující pouze první tři díly, druhá s „promo“ textem ke čtyřce za použitím záběrů z trailerů. A tu vám nabízíme právě zde:

Thumbnail Play icon

Zdroj: ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama