Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Pátá Past zítra vstupuje do světových kin. Je se ale vážně na co těšit?

Pátá Past zítra vstupuje do světových kin. Je se ale vážně na co těšit?

Právě zítra na svatého Valentýna vstupuje do světových kin film Smrtonosná past: Opět v akci. Už nyní se však na internetu začínají objevovat první novinářské recenze. Jak tedy tyto první odborné reakce na pátou //Past vesměs vypadají?

0 0
13.2.2013

Jedním slovem: špatně. Nejlépe nám to asi ukáže internetový agregátor filmových recenzí rotten­tomatoes.com. Zde si film od více než 27 tisíc diváků sice drží skóre 98 %, to je však ve skutečnosti výsledek spíše toho, že hodnocení filmu na této bázi je volně přístupné a drtivá většina hodnotících tak snímek ještě ani neviděla.

Mnohem důležitější je ohodnocení 9 % z novinářských recenzí, kdy 9 % z celkového počtu třiadvaceti recenzí (v době psaní tohoto článku) je kladných a 91 % záporných. Poměr je tedy 2:21 z třiadvaceti recenzí. A to je vážně dost málo.

A na co že si kritici stěžují především? Na špatný scénář, nelogičnost, ale především celkovou neza­jímavost v rámci série Smrtonosných pastí, oproti které se pětka jeví jen jako nicneříkající anonymní akční film. Když ale dáme kritiky stranou, ta podstatně větší dávka ohlasů nás ale stejně čeká až od zítřka, kdy do světových kin na pátou Past poprvé zajdou i diváci. A v době, kdy se film konečně dostane i k nám, už budeme mít o tom, jak se Smrtonosná past: Opět v akci vyvedla či nevyvedla, asi celkem jasno .

Zatím to ale vypadá tak, že spíš než se těšit na premiéru pětky, mohli bychom si radši dopřát nějaký pěkný maraton prvních čtyř dílů.

Thumbnail Play icon

Zdroj: ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama