Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Skončil seriál 24 hodin

Skončil seriál 24 hodin

Po neuvěřitelných osmi sériích dnes už kultovního akčního seriálu 24 hodin se produkční společnost FOX rozhodla ho definitivně odpískat. A že to je zatracená škoda určitě uzná nejen každý, kdo seriál sledoval, ale především i ten, kdo je zároveň i fanouškem Smrtonosných pastí.

0 0
30.5.2010

Jak jsou stěžejní motivy seriálu 24 hodin nesporně zakořeněny v odkazu Johna McClanea jsem se tu už rozepsal v konkrétním článku. Tehdy jsem ještě zdůrazňoval, jak je seriál na vrcholu sil a není důvod, proč se netěšit na další a další série. Nyní, po premiérovém odvysílání osmé řady, byl však seriál skutečně ukončen. Seriál, který rozhýbal evoluci novodobých televizních dramatických pořadů, seriál, který udělal z Kiefera Sutherlanda hvězdu a z jeho role kult. Seriál, kterému byste v jeho žánru nenašli konkurenta.

Po ukončení 24 hodin FOX aktuálně zvažuje tematický celovečerní film a jelikož má mateřská 20th Century Fox pod palcem i sérii Smrtonosných pastí, uvažovalo se dokonce i o filmovém crossoveru obou světů. A ruku na srdce, v Hollywoodů už se udály i šílenější věci, a naopak tohle, chyceno za správný konec, by mohla být i docela pecka.

I kdybychom se ale takového scénáře nedočkali, můžeme boj o diváky obou hrdinů ve světových kinosálech sledovat i tak, protože pátá Smrtonosná past je dnes už oficiálně ohlášená… Vyhlídky nás prostě čekají zajímavé.

Thumbnail Play icon

Zdroj: ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama