Dig (Ztracená archa)
86/100 - 43×

Dig(Ztracená archa)

Agent FBI Peter Connelly vyšetřuje záhadnou smrt mladé archeoložky v Jeruzalémě. Při svém pátrání ale zjistí, že je na stopě spiknutí, které má po dvou tisících letech změnit běh dějin.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | USA Network | 42 minut
žánr
Krimi, Mysteriózní, Thriller
hrají
Jason Isaacs (Peter Connelly), Anne Heche (Lynn Monahan), Ori Pfeffer (Golan Cohen), Guy Selnik (Avram), Alison Sudol (Emma Wilson), Richard E. Grant (Ian Margrove), Lauren Ambrose (Debbie Morgan), David Costabile (Tad Billingham), Zen McGrath (Josh), Omar Metwally (Jusef Chálid), Angela Bettis (Faye), Regina Taylor (Ruth Ridell)

Tajné společnosti - 2. část

Tajné společnosti - 2. část

Přinášíme vám druhou část přehledu o tajných společnostech, ve které nechybí ani oblíbení Ilumináti. V šesté epizodě seriálu Dig je zmínka o Řádu Moria, který bude pravděpodobně taky souviset s Ilumináty, protože jeden z názvů této společnosti je Moria vítězící nad větrem.

10 0
14.4.2015

Ilumináti

Bavorští Ilumináti (v překladu Osvícení, z latinského illuminatio – osvícení), to je hnutí volnomyšlenkářů složené z progresivních politiků, intelektuálů a ateistů, které bylo založeno v roce 1776 jezuitským učedníkem Adamem Weishauptem. V roce 1784 však bylo tohle hnutí společně se všemi bavorskými tajnými společnostmi ediktem bavorského panovníka zakázáno. Vzhledem k tomu, že mnoho členů nevěřilo v žádnou nejvyšší nebo nadřazenou bytost, panovaly obavy, že jejich posláním je svrhnout organizované náboženství. V současné době věří hodně lidí tomu, že Ilumináti stojí za některými (nebo prakticky všemi) zásadními světovými událostmi, včetně například atentátu na J. F. Kennedyho. Jedna z konspiračních teorií říká, že ve skutečnosti Ilumináty nezaložil Weishaupt, který měl být jen nastrčená figurka. Rovněž je tohle hnutí často zmiňováno v souvislosti s termínem Nový světový řád (New World Order) a řízeným směrováním událostí k tomuto světovému řádu.

šesté epizodě je zmíněn Řád Moria, který bude zřejmě taky souviset s Ilumináty, protože Moria vítězící nad větrem (Moriah Conquering Wind) je jedním z moderních názvů této tajné společnosti, který používají sami její členové. Zajímavostí je, že Moria je také místo, kde měl podle Božího příkazu obětovat Abrahám svého syna Izáka, a rovněž i jiné označení pro Chrámovou horu v Jeruzalémě.

(Foto: Wikimedia)

Převorství sionské

Převorství sionské zpopularizoval Dan Brown ve své knize Šifra mistra Leonarda. Jde údajně o tajnou společnost založenou v roce 1099 s cílem chránit tajemství kolem svatby a potomků Ježíše a Máří Magdalény, kteří se měli odstěhovat a žít ve Francii. Členy této společnosti měli být například i Leonardo da Vinci, Isaac Newton nebo Victor Hugo. Ve skutečnosti však Převorství sionské založil v roce 1956 Pierre Plantard, který doufal, že by mu mohlo mimo jiné pomoci uplatnit jeho nárok na francouzský trůn.

(Foto: USA Network)

Opus Dei

Opus Dei bylo založeno ve Španělsku v roce 1928. Nejde o řád ani hnutí, ale o součást hierarchické struktury katolické církve. Skládá se především z laiků a působí v 68 zemích světa. Členové věří, že "práce, rodinný život a ostatní běžné aktivity jsou příležitostí k duchovnímu sjednocení s Ježíšem Kristem“. Opus Dei získalo negativní jméno zejména poté, co ho Dan Brown v románu Šifra mistra Leonarda vykreslil jako po moci toužící tajnůstkářskou sektu v centru rozsáhlého spiknutí.

(Foto: USA Network)

Starobylý řád druidů v Americe

Tohle moderní bratrstvo je americkou odnoží Starobylého a archeologického řádu druidů založeného v roce 1874 ve Velké Británii. Členové řádu studují a praktikují druidství, což je podle nich „cesta přírodní spirituality a vnitřní transformace založená na osobní zkušenosti spíše než na dogmatické víře“. I když AODA není náboženská organizace, od členů se očekává, že budou slavit tradiční druidské svátky – slunovraty a rovnodennosti. Na obrázku je druid John Michael Greer.

(Foto: Wikimedia)

Synové svobody

Tato tajná organizace vznikla v roce 1765 v Bostonu a New Yorku, aby podkopávala britskou koloniální nadvládu a chránila práva kolonistů. Jejich nejznámější motto: „Žádné zdanění bez zastoupení“ bylo vytvořeno na protest proti kolkovému zákonu a jejich nejvýznamnější příspěvek k Americké revoluci byla organizace akce zvané Bostonský čajový dýchánek (Boston Tea Party).

(Foto: USA Network)

Čtěte také: Tajné společnosti – 1. část

Diskuze /1

JohnLuther

Som dosť k skeptický k druhej časti článku rovnako tak ako som aj k prvej. O Iluminátoch sú konšpirácie konšpirácií. Weishaupt bol slobodomurár a Bavorský Ilumináti boli podľa mňa vytvorený iba na vykonanie špinavej práce pre slobodomurárov, ktorý vtedy mali dobrú povesť. Do tejto práce bolo zahrnuté ovládnutie Bavorska, čo sa im nepeknou politickou prácou, za používaným Mediciovskych trikov takmer aj podarilo . Škoda že rády sa stáli zakázanými už vyššie spomínaním ediktom. Čo sa týka Opus Dei, tiež je tu ako dosť podcenená sekta. Niektorý jej členovia patria medzi najvyšších cirkevných hodnostárov a je tam ešte jedna drobnosť. Člen Opus Dei nikdy nesmie prezradiť svoje členstvo, čo má za následok tiež nejednu konšpiráciu o tom kto je a kto nie je členom. :)

14.4.2015 | 22:40:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy a teorie z epizody Armageddon Protocol

Postřehy a teorie z epizody Armageddon Protocol

Poslední epizoda konspiračního seriálu Dig s názvem Armageddon Protocol je za námi, pojďme si tedy společně zrekapitulovat, co jsme se v závěru této minisérie dozvěděli.

Reklama

Historické okénko

Kumránské svitky a esejské učení

Kumránské svitky a esejské učení

V minulém článku jsme psali o esejcích a o jejich životě v poušti. Tentokrát se budeme věnovat nalezeným písemnostem v kumránských jeskyních. V těch byly nalezeny jak svitky napsané esejci, tak další různé rukopisy. V článku vám přiblížíme tyto svitky a jejich nález a také vám vysvětlíme, jak to bylo s měděnou destičkou ze seriálu.

Nejoblíbenější postavy

Tajné společnosti

Tajné společnosti - 2. část

Tajné společnosti - 2. část

Přinášíme vám druhou část přehledu o tajných společnostech, ve které nechybí ani oblíbení Ilumináti. V šesté epizodě seriálu Dig je zmínka o Řádu Moria, který bude pravděpodobně taky souviset s Ilumináty, protože jeden z názvů této společnosti je Moria vítězící nad větrem.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama