House of Cards (Dům z karet) Popis

House of Cards

House of Cards

Ambiciozní americký politik Francis Underwood už není žádný mladík, jeho kariérní motivace je ale o to silnější a zásoba triků v rukávu o to rozmanitější. Frank neváhá zneužít jakékoli tajemství, jakoukoli slabůstku, službičku, či jen informaci. Za nepřítele byste ho nechtěli, pravděpodobně ale ani za přítele. Tento mistr manipulace ale přes to všechno zmanipuluje i vás, až mu budete držet palce.


Seriál House of Cards vznikl na motivy stejnojmenné britské minisérie. Ta vznikla v roce 1990 pro změnu na motivy knihy Michaela Dobbse, který pracoval za dob vlády Margaret Thatcherové jako šéf úřadu její Konzervativní strany. Za léta ve vysoké politice tak shromáždil úctyhodnou řadu historek, propletenců, skandálů a dalších věci, které k politice patří.

Původní britský seriál se ale odehrává až po pádu vlády Thatcherové a popisuje příběhy staršího, ale stále ambiciozního člena Parlamentu. Zajímavé je, že čtyřdílná minisérie se vysílala dva dny před volbou nového předsedy Konzervativců (tím se poté stal John Major) a zajímavě prolnula skutečnou politiku s jejím obrazem. Seriál se v Británii stal velmi oceňovaným a vznikly k němu ještě dvě pokračování (sezóny) nazvané To Play the King a The Final Cut.


Práva na další adaptace získalo nezávislé studio Media Rights Capital, které stojí například za filmem Babel. V roce 2008 se zástupci studia potkali s Davidem Fincherem, který projevil zájem se do americké adaptace zapojit. Zbývalo už jen najít vhodný televizní kanál, který by seriál vysílal. Nabídku prestižních stanic jako HBO, Showtime nebo AMC překvapivě přebil Netflix, který byl do té doby „pouze“ online videopůjčovnou, ale už delší dobu přemýšlel o vlastní výrobě.

House of Cards se tak stal milníkem v oblasti televizní zábavy. Seriál takového rozsahu vzala pod svá křídla poprvé čistě internetová společnost, která se navíc rozhodla, že celý seriál (13 dílů) pustí do světa najednou.

Pozornost si také seriál získal, když začaly nastupovat na palubu první hvězdy. David Fincher už dříve slíbil produkci a režii prvních dvou dílů a v květnu 2011 se připojil Kevin Spacey, jednak jako představitel hlavní role a pak i jako producent. Spacey a Fincher už spolu pracovali na filmu Sedm a v seriálu se objevují další lidé spojení s Fincherem – Robin Wright (hrála v nové verzi Muži, kteří nenávidí ženy) nebo Kate Mara (sestra Rooney, ze stejného filmu).

Seriál se ihned po svém nárazovém uvedení 1. 2. 2013 dočkal velmi kvalitních recenzí i diváckých ohlasů a následně dalších sezón.

Thumbnail Play icon

FOTO: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Valada06

Opravdu výborný seriál.

webmaster, korektor
31.5.2017 | 2:25:09
petrrosslerjr

TOP seriál, doporučuji.

25.5.2017 | 21:40:04
nebudutva

skoda ze ty posledni serie nejsou dabovane ale jinak super film

20.5.2017 | 0:08:53
bulva_meloun

Budu patřit k vyjímkám, ale za mě bohužel ne. Postavy jsou buď manipulovatelní pitomci nebo bezskupulózní hajzlové. Na znevážení mého názoru přidám, že politika není mé oblíbené téma.

2.12.2016 | 18:41:42
juris33

Super seriál, Kevin Spacey naprosto super i jeho žena. Doufám, že ještě pár sezón uvidíme. :)

5.7.2016 | 16:53:51
Neopol

Třetí sezona byla slabší ale čtvrtá za 100%

12.6.2016 | 4:53:04
Sheemas

Skvělý seriál.

24.3.2016 | 19:15:41
wauhells

Udržuje si kvalitu a úroveň.

8.3.2016 | 22:53:39
hardhome

1 sezona – 100%, 2 sezona – 100 %, 3 sezona – 85%, 4 sezona – 95%

7.3.2016 | 1:23:33
BoP

dnešní binge-watching stál za to, ať žijou Underwoodovi a god bless USA :D

5.3.2016 | 21:34:14

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Šestá série

Natáčení poslední řady bylo pozastaveno

Natáčení poslední řady bylo pozastaveno

O tom, že šestá série House of Cards bude poslední, bylo rozhodnuto už před několika měsíci. Po skandálu kolem Kevina Spaceyho se ovšem Netflix rozhodl na dobu neurčitou pozastavit její natáčení.

Reklama

Nepřehlédněte

Kevin Spacey dostal padáka

Kevin Spacey dostal padáka

Po dalších obviněních, která se na Kevina Spaceyho snesla, došlo k nevyhnutelnému. Hvězdný herec a zároveň producent seriálu v House of Cards končí. Kdy se začne opět natáčet, zatím není jisté.

Nejoblíbenější postavy

Recenze

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

I pátá série Domu z karet přinesla řadu zajímavých zvratů a opět nám ukázala ošklivou tvář politické scény. Přestože někteří diváci s aktuální sezónou nebyli tolik spokojení, v naší redakci převládají nadšená hodnocení. Ostatně přesvědčte se sami.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás