House of Cards (Dům z karet)
94/100 - 244×

House of Cards(Dům z karet)

Ambiciozní americký politik Francis Underwood už není žádný mladík, jeho kariérní motivace je ale o to silnější a zásoba triků v rukávu o to rozmanitější. Frank neváhá zneužít jakékoli tajemství, jakoukoli slabůstku, službičku, či jen informaci. Za nepřítele byste ho nechtěli, pravděpodobně ale ani za přítele. Tento mistr manipulace ale přes to všechno zmanipuluje i vás, až mu budete držet palce.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Politický, Thriller
hrají
Robin Wright (Claire Underwood), Kevin Spacey (Francis Underwood), Michael Kelly (Doug Stamper), Derek Cecil (Seth Grayson), Jayne Atkinson (Catherine Durant), Boris McGiver (Tom Hammerschmidt), Lars Mikkelsen (Viktor Petrov), Constance Zimmer (Janine Skorsky), Nathan Darrow (Edward Meechum), Mahershala Ali (Remy Danton), Paul Sparks (Tom Yates), Molly Parker (Jackie Sharp), Michel Gill (Garrett Walker), Elizabeth Marvel (Heather Dunbar), Rachel Brosnahan (Rachel Posner)

House of Cards

Seriál House of Cards vznikl na motivy stejnojmenné britské minisérie. Ta vznikla v roce 1990 pro změnu na motivy knihy Michaela Dobbse, který pracoval za dob vlády Margaret Thatcherové jako šéf úřadu její Konzervativní strany. Za léta ve vysoké politice tak shromáždil úctyhodnou řadu historek, propletenců, skandálů a dalších věci, které k politice patří.

Původní britský seriál se ale odehrává až po pádu vlády Thatcherové a popisuje příběhy staršího, ale stále ambiciozního člena Parlamentu. Zajímavé je, že čtyřdílná minisérie se vysílala dva dny před volbou nového předsedy Konzervativců (tím se poté stal John Major) a zajímavě prolnula skutečnou politiku s jejím obrazem. Seriál se v Británii stal velmi oceňovaným a vznikly k němu ještě dvě pokračování (sezóny) nazvané To Play the King a The Final Cut.


Práva na další adaptace získalo nezávislé studio Media Rights Capital, které stojí například za filmem Babel. V roce 2008 se zástupci studia potkali s Davidem Fincherem, který projevil zájem se do americké adaptace zapojit. Zbývalo už jen najít vhodný televizní kanál, který by seriál vysílal. Nabídku prestižních stanic jako HBO, Showtime nebo AMC překvapivě přebil Netflix, který byl do té doby „pouze“ online videopůjčovnou, ale už delší dobu přemýšlel o vlastní výrobě.

House of Cards se tak stal milníkem v oblasti televizní zábavy. Seriál takového rozsahu vzala pod svá křídla poprvé čistě internetová společnost, která se navíc rozhodla, že celý seriál (13 dílů) pustí do světa najednou.

Pozornost si také seriál získal, když začaly nastupovat na palubu první hvězdy. David Fincher už dříve slíbil produkci a režii prvních dvou dílů a v květnu 2011 se připojil Kevin Spacey, jednak jako představitel hlavní role a pak i jako producent. Spacey a Fincher už spolu pracovali na filmu Sedm a v seriálu se objevují další lidé spojení s Fincherem – Robin Wright (hrála v nové verzi Muži, kteří nenávidí ženy) nebo Kate Mara (sestra Rooney, ze stejného filmu).

Seriál se ihned po svém nárazovém uvedení 1. 2. 2013 dočkal velmi kvalitních recenzí i diváckých ohlasů a následně dalších sezón.

Thumbnail Play icon

FOTO: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Uchvatny politicky serial.

19.7.2022 | 18:51:23
MichalFingerhutOV

Pro mě tento seriál znamená opravdu srdcovou záležitost. MILUJI! 1.série-3.série – 100% 4.série- 95% 5.série-90% 6.série-20% … Francis Underwood je prostě borec a frajer! Kevin Spacey to zahrál naprosto mistrovsky :)

11.5.2020 | 0:28:00
Seticzech

HoC je o Franku Underwoodovi, proto 6. sérii ignoruji. O Mee too si myslím své, za komentář by mě nejspíše zablokovali. Hodnocení:

  1. až 3. série 100 %
  2. série 95 %
  3. série 85 %
  4. série 0 %
26.12.2019 | 15:25:28
Wulfi44

I když nejsem velký fanda politického tématu tak první 3. série jsem si užil. 4. už mírně pokulhává, ale pořád je to silný nadprůměr. U 5. už jsem se dost nudil a dokoukal jsem jí hlavě proto, že jsem doufal ve výborné finále. Místo toho jsem, ale dostal 6. série bez Spaceyho a myslím, že je všem jasné, že bez hlavní postavy seriál prostě dobře nezakončíš… Představte si jak by asi vypadalo Breaking Bad kdyby v poslední sérii nebyl Walter.

2.12.2018 | 14:36:29
villain

První čtyři série luxusní, pátá pak mírný propad, a šestka brak nehodný svého jména. Za řady 1 – 4 dávám 100 %, za pátou 70 % a za šestou 10 %.

1.12.2018 | 18:57:27
Jiri007

Dobrý politický seriál, Frank se vypracoval až na vrchol, jen škoda že v poslední serii už nebyl, nebylo to už bez něj, Frank byl vždycky strateg ale Claire ta byla uplně jiná, nejvíce se mi zamlouvala 4 a 5 série, můj oblíbenec byl Frank a Meechum, nejvíce se mi líbila LeAnn, Rachel, Christina, Hannah Conwayová a Zoe.

redaktor
1.12.2018 | 17:12:11
vla_mira

Bez Franka to už byla nuda.

26.11.2018 | 19:53:56
Erzik

Geniální seriál, který přinesl několik sympatických „novot“, silnou hlavní postavu, promyšlené zvraty a skvělou atmosféru. Bohužel celkové hodnocení musí odrazit celý seriál a hlavně jeho zakončení, a to tady selhalo. Takže musím jít dolů :-(

redaktor
15.11.2018 | 10:09:20
iHyi

Skončete nejpozději u čtvrté série. A zbytek si pak přečtěte, ať vás to pak nemrzí.

čestný člen redakce
6.11.2018 | 23:28:10
Valada06

Opravdu výborný seriál.

čestný člen redakce
31.5.2017 | 2:25:09

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele House of Cards a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Trailer k šesté sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Recenze

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

I pátá série Domu z karet přinesla řadu zajímavých zvratů a opět nám ukázala ošklivou tvář politické scény. Přestože někteří diváci s aktuální sezónou nebyli tolik spokojení, v naší redakci převládají nadšená hodnocení. Ostatně přesvědčte se sami.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama