Jak dobře jste sledovali epizodu The Red Dragon and the Gold?

Jak dobře jste sledovali epizodu The Red Dragon and the Gold?

Zjistěte, jak dobře jste sledovali čtvrtý díl, který je mnohými považován za doposud nejlepší epizodu druhé série. Opět jsme si pro vás totiž připravili kvíz.

8 0
10.7.2024

(Ověřte si své znalosti ze sledování. Foto: HBO)

Jak si pamatujete epizodu The Red Dragon and the Gold?

Diskuze /30

Punisher bude trestať

8/10 bohužel musím přiznat, že první polovinu jsem jen přejel s mobilem v ruce a s jedním okem na obrazovce. Pokud vás dnešní epizoda nedokáže udržet před obrazovkou od intra až po konec, tak někde bude problém. V každém případě se v celém seriálu propaguje proroctví tzv. Píseň ledu a ohně. Ono by to bylo i zajímavé, kdybychom nevěděli, že to proroctví je absolutní nesmysl a vůbec se nevyplnilo. Takže doufám, že mi scénáristé nebudou v každé epizodě připomínat obrovské scénáristické fiasko 8. série Game of Thrones.

#3 m0rdred #5 m0rdred
10.7.2024 | 10:52:40
4391

Poprvé mám 10/10

U některých otázek jsem se zapotil, u vedlejších postav jsem občas nevěděl o koho jde.

S čím jsem ale problém neměl byla otázka ohledně toho uličníka Aegona, to mi v paměti celkem utkvělo… Dobře mu tak, to má z toho že neposlouchal maminku. Ona mu říkala „nic nedělej“ ale kdepak, milostpán se musel proletět na dráčkovi…

10.7.2024 | 11:35:34
m0rdred

#1 Punisher bude trestať: Taky mám 8/10, nic si z toho nedělej :) Spletl jsem tu bylinkářku na Harrenově a teď mě vypadlo, co dalšího jsem netrefil. No to je jedno…

10.7.2024 | 12:44:18
czechkatka

Já mám vždycky problém s těmi českými názvy… :)

#6 m0rdred
10.7.2024 | 12:44:51
m0rdred

#1 Punisher bude trestať: Už jsem si vzpomněl – ten útok na Havranní hrad :)

10.7.2024 | 12:47:52
m0rdred

#4 czechkatka: To jsme na tom podobně :D

10.7.2024 | 12:49:24
Punisher bude trestať

Princ, který byl přislíben-Azor Ahai

10.7.2024 | 13:32:11
Punisher bude trestať

Princ, který byl přislíben – Azor Ahai

Kdo to je? Rozhodně je třeba ignorovat knihu, protože mezi seriálem a knihou nastaly tak velké rozdíly, že už není možné tyto dvě odlišné alternativní dějové linky spojit do jedné. De facto se jedná o alternativní vesmír Game of Thrones, kde je všechno jinak. Soustřeďme se ale na seriálový svět. Scenáristé několik sérií vytvářeli a připravovali diváky na to, že Jon Snow je ústřední postava a je to právě on, na koho proroctví poukazuje. Bohužel se to nepotvrdilo. Jon Snow byl jen vedlejší postava příběhu a s proroctvím ho nespojovalo absolutně nic, možná jen to, že jeden z jeho biologických rodičů reprezentuje led a druhý oheň.

Máme tu další skupinu, která prezentuje názor, že se jedná o Daenerys. V první řadě to není princ (i když v dnešní woke době se tak možná může identifikovat každý), bohužel ona to také není. Pravda je uprostřed – je to syn Jona Snowa a Daenerys. Daenerys byla sice v poslední sérii prezentována tak, že zemřela rukou Jona, to však není pravda.

Kde Drogon odletěl, není známo, ale s jistotou lze předpokládat, že odletěl někam, kde bude oživena a kde dítě bude moci vyrůst a naplnit svůj osud tím, že se z něj stane Azor Ahai.

Dítě, které by vzniklo tímto spojením, by tak bylo chráněno ohněm a ledem současně, což by proroctví jen potvrdilo.

V každém případě by Jon Snow začal mít vize o Daenerys a svém synovi. Vědom si toho, že má syna, by se rozhodl odejít ze Severu. V tom by mu bránila Sansa a také Bran, který celý čas Jona sleduje a který také ví, že někde daleko vyrůstá pravoplatný dědic Železného trůnu. V případném seriálu by bylo na místě, abychom sledovali cestu Jona Snowa, který by se musel postavit proti své rodině, aby mohl být s rodinou, kterou vždy chtěl. Bohužel ani podpora divokých nestačí, aby se ze Severu úspěšně dostal. V jeho vizích, které měl, jezdí na drakovi, ale ten drak je jiný než draci, které viděl – je celý bílý, dokonale reprezentuje tvrdost prostředí, které na Severu vládne. Proto se tam s několika divokými na toto odlehlé místo vydá.

Seriál, který by vznikl, by byl zajímavější než odpad, který je na plánu, Potulný rytíř. To vážně je potřeba vytvářet seriály, které jsou předlohou tak nezajímavé a nemají co nabídnout? Je evidentní, že nevydaný úspěch a dá se říci, že seriál, který by úspěšností a zájmem mohl překonat Game of Thrones, je seriál, který by na původní dílo navazoval.

#10 m0rdred #12 Monkeyskunk #16 Akul
10.7.2024 | 13:41:15
Kothy

8/10

10.7.2024 | 14:48:51
m0rdred

#8 Punisher bude trestať: Jon Snow je napůl Targaryen a napůl Stark. Zajímává teorie i možný příběh… který by ale někdo musel vymyslet… což je ta potíž současné doby :)

10.7.2024 | 14:59:57
Punisher bude trestať

@m0rdred Bohužel, aby se mohlo navázat na takto komplexní pokračování, museli by najmout kvalitní scénáristy, choreografy bojů a další personál, kteří by příběh gradovali od první epizody. Momentálně však na seriálech pracují lidé, kteří umí pouze kopírovat předlohu. Takové sousto je pro ně příliš velké a tvořit pokračování Game of Thrones je nad jejich schopnosti. Raději vytáhnou nezajímavou předlohu o potulném rytíři a vytvoří paskvil, který nikoho nezajímá. Stačí se podívat na tento seriál a zájem o něj.

#17 m0rdred
10.7.2024 | 15:11:29
Monkeyskunk

#8 Punisher bude trestať: Jen ne takovou slátaninu, kterou jsi popsal. Vždyť to jde proti charakteru postav tak, jak jsou nasteveny po celou dobu. Stejně tak proti vytvořenému lore. Takový Palpatine 2.0 v Západozemí? Ne děkuji… Jednu značku nám prznění lore sere už dostatečně, u další o to fakt nestojím. A proroctví si očividně moc nepochopil – tak jako hromada lidí v rámci SW. Ono se vyplnilo, možná trošku jinak než sis představoval. Ale právě o tom to je.

10.7.2024 | 16:05:21
Punisher bude trestať

@Monkeyskunk Proroctví nemohl pochopit nikdo, protože se na něj D&D totálně vykašlali, stejně jako na celou 8. sérii, na celý seriál a na všechny fanoušky. V potenciálním pokračování by bylo nutné mít záporáky a Bran a Sansa mi připadají jako vhodní kandidáti. Umím si představit nastrčené postavy odněkud zdaleka, kteří připravují syna Jona a Daenerys na trůn jako pravoplatného dědice. V některé ze sérií bych zabil Brana oběšením, jen tak pro dramatičnost a šokování fanoušků, protože jako hlavního záporáka jsem vždycky viděl Sansu. Konkrétní roli Jona Snowa by bylo těžké vymyslet, protože se ta postava hodí do epických bitev a válečných strategií, ale jako postava pro hluboké dialogy vůbec ne.

#14 Monkeyskunk
10.7.2024 | 16:28:23
Monkeyskunk

#13 Punisher bude trestať: Příprava syna Jona na trůn jako dědice? Takže kopírka Griffa? No super, to je mi originality :-D … Jestli jsi proroctví nepochopil, tak máš poměrně slabou fantazii. Celkem stěžejní vlastnost pro dobrého scénáristu…

Nicméně musím říct, Lokcer byl teda o dost lepší. A jestli jsi to ty, tak jsi bohužel trošku upadl. Čekal jsem větší srandu.

#18 m0rdred
10.7.2024 | 16:34:07
Punisher bude trestať

@Monkeyskunk Tak syn Jona by byl jen loutka, kterou by mocní v pozadí ovládali kvůli svým vlastním zájmům. Jak lépe obrátit rody na svou stranu než dosazením pravoplatného dědice na Železný trůn, který by jim následně mohl přinést bohatství. Bran s velkou pravděpodobností vládne tak, jak to vypadá, tedy impotentně. Mezi lidmi se už několikrát objevila otázka, zda slabost takového krále nevyužít a nezaútočit na někoho jiného. A pokud by se v pozadí objevil nějaký pravoplatný dědic trůnu, který by nějakou takovou stranu stmelil, je možné vybudovat základy pro novou válku.

To jsi si spíš ty to proroctví vyložil po svém, aby sis nezanechal tak neuvěřitelnou pachuť, která v tobě zůstala po dokoukání 8. série. Locker měl několik zajímavých teorií, jen nevím, co se s ním stalo. Pravděpodobně byl zablokován kvůli názoru na seriál, který prezentoval. Holt to je úděl demokracie, blokovat nepohodlné názory.

10.7.2024 | 16:48:14
Akul

#8 Punisher bude trestať: To je hovadina, už radši nic nevymýšlej…

jiank 9/10

10.7.2024 | 18:21:41
m0rdred

#11 Punisher bude trestať: Potulný rytíř neboli knižní předloha Rytíř Sedmi království má svoji knihu a tím pádem i děj. Tak možná po tom šáhli, nemusí nic vymýšlet a jen jít podle knížky… O čem jsi psal, zní dobře, ale k tomu chybí knižní předloha a asi to nikdo teď nechce vymýšlet :(

10.7.2024 | 18:34:27
m0rdred

#14 Monkeyskunk: A kdo je tedy dle tebe ten vyvolený? :)

10.7.2024 | 18:36:03
Punisher bude trestať

@Akul Vím, že tak komplexní seriál postavený na intrikách a touze po moci je jen pro inteligentnější jedince a jednodušší lidé, jako ty, by s takovým seriálem mohli mít problém. :) V každém případě nemám náladu se hádat, takže příště, pokud budete mít chuť trollovat, stačí se co nejsilněji udeřit o roh stolu.

10.7.2024 | 19:16:45
Punisher bude trestať

@m0rdred A jak dlouho budou kopírovat předlohu? Je čas přijít s něčím novým a zajímavým ze světa GOT, s tím rozdílem, že seriál nebude postavený na žádné předloze. Seriál, který znovu vytvoří živnou půdu pro různé spekulace, dohady, teorie a podobně. Není to důvod, proč seriály sledujeme, to napětí z toho, co se stane? U těchto seriálů by přidání takového cliffhangeru působilo absurdně a směšně.

#21 m0rdred #22 m0rdred
10.7.2024 | 19:23:27
m0rdred

#20 Punisher bude trestať: To nevím, jak ji dlouho budou kopírovat, ale řekl bych, že ji vyčerpají a mnoho nového tam nebude. Pojedou na jistotu… Kdyby GOT byl dopsaný, tak by asi jeli podle předlohy. Ale co měli dělat, když tu knížku nedopsal? A pokud nějak probírali konec? Kdo ví?

10.7.2024 | 20:08:49
m0rdred

#20 Punisher bude trestať: Tohle je offtopic, ale to o čem píšeš jsem naposled zažil u seriálu 1899. Tomu bohužel neprošlo pokračování, a tak těžko soudit, jakou to mělo myšlenku ;(

10.7.2024 | 20:17:49
Punisher bude trestať

@m0rdred Co si budeme nalhávat, seriál Game of Thrones měl mít 9 sérií, ale D&D přesvědčili HBO, že dokážou ukončit celý seriál v 6 dílech, což bylo nemožné. Šlo o to, že Disney jim dalo nabídku na natočení nové trilogie Star Wars, kde by vydělali 10× tolik co jim dalo WB za práci na GOT. Já osobně bych to udělal taky a šel vydělat více peněz, ale GOT bych nechal někomu jinému. Tato nemehla zničila seriál a to, že ho zničili, znamenalo, že jim Disney dal stopku, a to paradoxně proto, že zničili GOT. :D Tato nemehla od okamžiku, kdy zničili GOT, nedostali žádný kvalitní projekt. Tady se ukázalo, že bez předlohy jsou to jen neschopní ubožáci, kteří nedokážou vytvořit nic kvalitního.

#24 m0rdred
10.7.2024 | 20:29:41
m0rdred

#23 Punisher bude trestať: Mě se zdá, že vše tak trochu ničí agitka… Bejt pod tlakem a muset dosazovat černochy, není ideální…

10.7.2024 | 21:05:00
Punisher bude trestať

@@m0rdred Naznačuješ něco konkrétního, kde tvůrci v seriálu Rod draka změnili barvu pleti celého rodu, aby splnili woke požadavky a směrnice ohledně dosazování černochů? :)

#26 m0rdred
10.7.2024 | 21:35:33
m0rdred

#25 Punisher bude trestať: Nic nenaznačuju. To se bohužel prostě stalo :( A dále to kurví děj…

10.7.2024 | 21:45:39
Punisher bude trestať

:D

10.7.2024 | 23:44:27
DHARMA4,8

9 z 10 dobře.

11.7.2024 | 0:06:34
Lady Adeline

9 z 10 super.

11.7.2024 | 12:45:17
Lukinsons

8/10 :D

12.7.2024 | 1:47:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama