Alicent Hightower

Alicent Hightower

Králova druhá žena, která trvá na dědičném nároku svého prvorozeného syna.

Sezóny 1
2022 - 2022
Sezóny 1
2022 - 2022

Alicent Hightower se narodila do šlechtické rodiny, která v průběhu let získala poměrně velké uznání. V současné době se nejvyššího postavení dočkal její otec Otto Hightower, který je pobočníkem krále. Ten tuto funkci vykonával už v době, kdy ještě žil starý a moudrý král Jaehaerys I. Targaryen.

Díky otcově postavení Alicent nevyrůstala v rodném sídle, ale v Králově přístavišti, a to konkrétně v Rudé baště. Díky tomu vyrůstala po boku královské rodiny, a tak se spřátelila s princeznou Rhaenyrou, dcerou krále Viseryse I. Targaryena.

Alicent má hned několik bratrů, nicméně se s nimi moc nevídá, protože od nich žije daleko. Její otec s ní často manipuluje, ale vše myslí v dobré duchu. Říká jí totiž, co má dělat, a to i přesto, že se jí to příčí. Avšak právě díky jeho pokynům se brzy dočká ještě vyššímu postavení.

Alicent Hightower je…

první série

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
M4JKY

Je protivná, ale na druhú stranu je dobre zahraná. Nefandím jej :D

13.10.2023 | 8:40:44
RachelBlue

Alicent je hodně komplexní postavou a má co nabídnout, protože jí vyobrazili překvapivě dost lidsky, kdo není zaujatý jí chápe a nepřijde mi horší než samotná Rhaenyra a kult okolo ní jí dost podhodnocuje a to není moc fér. Čas jí změnil, přetrpěla toho hodně. Tím, že jí Vizzi T. nadělal bandu dětí jí nedal jinou možnost než se nakonec vzepřít jeho přání. Alicent vlastně dělala jen to, co z jejího pohledu musela. Obětovala vše, co jí bylo drahé – její celý život a přátelství s Rhaenyrou. Aegon měl zákonný nárok na trůn, nelze se moc spoléhat na to, že by to Rhaenyra nebrala v potaz, určitě ne, když po jejím boku je někdo jako Daemon.

14.9.2023 | 22:11:48
mikessska

Připomíná mi extrémisty…žádné uvolnění, jen povinnosti. Se svou rolí se smířila již dávno. Když královy najednou došlo, že přeci nemůže mít prvního rádce jejího otce, taktéž si uvědomila, že do role byla vlastně vmanipulovaná…Mož­ná, že jí to došlo dřív…ovšem…ta její úzkoprsost…Ta, která předtím byla jemná, milá, plná ideálů, naivní…vše nakonec se překroutilo do prosazování morálky, kterou sama „zazdila“. Káže víno, pije vodu. To, že se změní v královnu, které je jedno, že jejím jménem se vraždí – vypovídá o tom, že je to vlastně nebezpečná blbka. Výborně zahrané.

31.10.2022 | 17:54:13
tominotomino

Alicent mám ze všech nejradši. Jen tak dál.

webmaster
24.10.2022 | 22:23:23
Xavik

Je protivná, ale na druhou stranu je dobře zahraná. Nefandím jí.

admin
24.10.2022 | 8:25:11
Lex Luthor

Královská mrcha, co jde po trůnu do Cersei má daleko, ale je to její dobrá nástupkyně vlastně předchůdce obě herečky jí hrajou dobře.

17.10.2022 | 18:29:58
Lady Adelka

Je to strašná postava! Herečka ji hraje ale bravurně.

5.10.2022 | 8:31:07
Dryx cz

V polovině první série a po splození škaredých albínů.. se nám charakter pomalu mění z tiché, věrné, chytré, hodné, dvorní dámy/královny a manželky.. teď i matky… na něco u plně jiného, když máte na prvním místě, přednostně království a jeho odkaz..

1.10.2022 | 9:55:54
Rulion

Výborně zvolená herečka. je hezčí a sympatičtější než Rhaenyra

2.9.2022 | 5:37:39
Poquelin

Ne, prostě ne. Zas se jí ale musí nechat, že udává módní trendy.

25.8.2022 | 21:18:07

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama