House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 94×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

S01E07: Driftmark

S01E07: Driftmark

Rodina truchlí nad Laeninou smrtí. Po pohřbu se Daemon a Rhaenyra zásadně sbližují, zatímco princ Aemond obětuje maličkost, aby získal mnoho.

2.10.2022
1 880 000
59 minut

Základní info:

Režie: Miguel Sapochnik
Scénář: Kevin Lau
Hrají: Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Emma D'Arcy (Rhaenyra Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Fabien Frankel (Criston Cole), Graham McTavish (Harrold Westerling), Matthew Needham (Larys Strong), Wil Johnson (Vaemond Velaryon), Leo Hart (Jacaerys Velaryon), Harvey Sadler (Lucerys Velaryon), Ty Tennant (Aegon Targaryen), Leo Ashton (Aemond Targaryen), Evie Allen (Helaena Targaryen), Shani Smethurst (Baela Targaryen), Eva Ossei-Gerning (Rhaena Targaryen), John Macmillan (Laenor Velaryon), Phil Daniels (Gerardys), Alexis Raben (Talya), Arty Froushan (Qarl Correy), Haqi Ali as Maester (Kelvyn), Bijan Daneshmand (kněz), … 

Hlavní příběhové linie:

Náplavomarka

Rodiny Targaryenů a Velaryonů se setkají na Náplavomarce, aby pohřbili Laenu. Na pohřbu panuje velmi ponurá atmosféra, kterou naruší pouze Daemonův smích, když padne zmínka o čisté krvi Velaryonů. Jakmile je Laenina rakev vhozena do moře, rodiny se sejdou na pohřební hostině, na které není přítomen pouze Laenor, kterého ztráta sestry zasáhla tak hluboce, že je schopen jen stát opilý v moři.

Na hostině je odhaleno, že si Aegon bude brát svou sestru Helaenu. Přítomný je i Larys Strong, který nedokáže spustit oči z královny Alicent, Rhaenyra poví Jacaerysovi, ať jde vyjádřit podporu Laeniným dcerám a Corlys informuje svého vnuka Luceryse o tom, že jednou bude lordem Náplavomarky. Král Viserys se snaží usmířit se svým bratrem, ale ten ho odmítne.

Jakmile skončí hostina, Rhaenys poví Corlysovi, že si přeje, aby Náplavomarku zdědila Laenina dcera Baela, protože si je vědoma toho, že Laenorovi potomci ve skutečnosti nejsou jeho. Corlys si však i přesto stojí za tím, že Náplavomarku musí zdědit Lucerys, protože si dějiny nepamatují krev, ale rodová příjmení.

Rhaenyra se prochází s Daemonem po pláži a potvrdí mu zvěsti, které se týkají jejích dětí. Když se do rozebírání osobních životů ponoří hlouběji, opět mezi nimi přeskočí jiskra, která vede k milování na pláži. Mezitím se princ Aemond, který je posedlý draky, taktéž vydá na pláž. Jeho cílem je však dračice Vhagar.

Vzhledem k tomu, že on stále nemá svého draka, a Vhagar přišla o svou jezdkyni, rozhodne se ji si osedlat. To se mu kupodivu povede, nicméně za to následně zaplatí. O tom, co provedl, se hned dozví Laeniny dcery, které ho přepadnou společně s Rhaenyřinými syny. Brzy dojde k potyčce, během které Jacaerys vytáhne na Aemonda nůž. Aemond ho sice přepere, ale následně se ho zmocní Lucerys, který ho sekne do oka.

Jakmile se to stane, přiběhnou stráže a o Aemonda se musí postarat mistr. Ten všem oznámí, že se mu sice maso a kůže zahojí, ale oko již nikoliv. To Alicent pořádně namíchne, a tak se začne dožadovat spravedlnosti, zatímco král zjišťuje příčinu celé potyčky. Nakonec zjistí, že k ní došlo z toho důvodu, že Aemond označil Rhaenyřiny syny za bastardy.

Král odmítne vyhovět Alicentině požadavku „oko za oko“, a tak královna popadne jeho dýku a napadne Luceryse. Rhaenyra ji zavčas zastaví, ale během toho jí Alicent pořezá ruku. Aemond následně prohlásí, že nechce, aby se někomu dalšímu vypíchlo oko, protože mu přijde fér, že přišel o oko a zároveň získal dračici Vhagar.

Alicent se sice před ostatními naprosto znemožnila, ale její otec Otto, který se po smrti Lyonela Stronga stal opět královým pobočníkem, jí poví, že měl její syn Aemond pravdu ohledně dračice Vhagar. Laenor, který byl během potyčky nepřítomen, zjišťuje, co se stalo. Následně slíbí Rhaenyře, že jí odteď bude dobrým manželem.

Král se s rodinou vrátí domů a cestou Alicent ujistí Laryse, že mu jednoho dne oplatí jeho služby. Rhaenyra a Daemon sledují, jak odplouvají, a řeší, co bude následovat. Rádi by se vzali, ale v tom jim brání Laenor, který je Rhaenyřiným manželem. Proto vymyslí způsob, jak se ho zbaví.

Daemon navštíví sera Qarla a objedná si u něj Laenorovu vraždu. Ve skutečnosti jde však o lest, díky které vyhrají obě strany. Qarl skutečně přepadne Laenora před zraky jednoho služebníka, ale jakmile ten zajde pro pomoc, Qarl a Laenor vhodí do ohně jiného služebníka. Následně si Laenor oholí hlavu a uteče společně s Qarlem do Východních zemí.

Corlys a Rhaenys jsou zdrceni tím, co se stalo jejich synovi, protože si myslí, že zemřel. Daemon a Rhaenyra se následně vezmou na Náplavomarce, díky čemuž se konečně dočkají toho, po čem celou dobu prahli.

Jak si pamatujete epizodu Driftmark?

Trailer k sedmé epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sonulle

Nejlepší byl Aemond, zbytek celkem nuda.

20.10.2022 | 8:16:36
ori

Veľmi dobrý diel, ale plný počet si nechám na ešte lepšie.

webmaster
19.10.2022 | 16:51:10
shootx

Body jen za litani na drakovi. Zbytek odlflaknuty dokonoce nulova choreografie v souboji u krbu

9.10.2022 | 10:21:09
default

ten zaver bylo spravne psycho :D Jinak ty sneustale porody a sentimaentalni vyblitky u krbu me uz unavuji…

9.10.2022 | 2:53:12
MARTAS SK

Tiež mám tú tmu na HBO MAX ale u Warez verzie tú tmu nemám. Na HBO MAX majú s tým nejaký problém.

8.10.2022 | 11:51:04
slayerrrr

Tomuhle se, dámy a pánové, říká vrcholová soapka! Naprostá pecka!

6.10.2022 | 21:22:20
DejvidHound

Flint88 Jednoduche. Deti kralovnej su blondaci a deti princeznej su ciernovlasi :-)

6.10.2022 | 17:39:36
RagnarokCzD

Taky musím strhnout pár bodů za tmu … strašně mi to připomnělo bitvu o Zimohrad, kde jsme taky viděli prd. :D Jako filmařsky, umělecky, příběhlově i stylově to smysl dávalo … ale mě prostě nebaví mžourat na obrazovku a hádat co to vlastně vidim.

Nicméně … budování napětí na závěrečnej twist bylo boží … a odhalení druhýho twistu v posledních vteřinách absolutně excelentní … musim připustit, že mi spadnul OBROVKSKEJ kámen ze srdce. :D

Rvačka děcek byla super … následná hádka byla ještě lepší … trochu mě ale zarazilo, že Mořskej had neřekl jediný slovo i když se všechno dělo v jeho domě. O_o Ve Westerosu asi maj trochu jiný pravidla odpovědnosti.

FLINT88 > to je jednoduchý … blonďatý děti jsou tmavovlasý ženský … a tmavovlasý děti jsou blonďatý ženský. :D :D :D

6.10.2022 | 14:43:16
Fat Tony

Konecne cast hodna GoT znacky. Toto bolo skvele od pribehu, zvratov az po naozaj famoznu Djawadiho hudbu!!!

6.10.2022 | 13:49:58
ender666

hrozny odpad, tohle nesaha GoT ani po kotniky. Baví mě ty placené pozitivní recenze..

6.10.2022 | 8:17:12

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama