S01E06: The Princess and the Queen

S01E06: The Princess and the Queen

Po deseti letech Alicent začne šířit pochyby ohledně původu Rhaenyřiných dětí. Daemon a Laena zvažují nabídku, která jim byla předložena v Pentosu.

25.9.2022
1 860 000
1 hodina 8 minut

Základní info:

Režie: Miguel Sapochnik
Scénář: Sara Hess
Hrají: Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Emma D'Arcy (Rhaenyra Targaryen), Fabien Frankel (Criston Cole), Graham McTavish (Harrold Westerling), Matthew Needham (Larys Strong), Jefferson Hall (Tyland Lannister), Gavin Spokes (Lyonel Strong), Bill Paterson (Lyman Beesbury), Ryan Corr (Harwin Strong), Leo Hart (Jacaerys Velaryon), Harvey Sadler (Lucerys Velaryon), Ty Tennant (Aegon Targaryen), Leo Ashton (Aemond Targaryen), Evie Allen (Helaena Targaryen), Shani Smethurst (Baela Targaryen), Eva Ossei-Gerning (Rhaena Targaryen), John Macmillan (Laenor Velaryon), Nanna Blondell (Laena Velaryon), Kurt Egyiawan (Orwyle), Paul Kennedy (Jasper Wylde), Luke Tittensor (Arryk Cargyll), Alexis Raben (Talya), Arty Froushan (Qarl Correy), Jordon Stevens (Elinda Massey), Dean Nolan (Reggio Haratis), Paul Hickey (Allun Caswell), … 

Hlavní příběhové linie:

Královo přístaviště

Zhruba deset let poté, co si princezna Rhaenyra vzala za muže sera Laenora, Rhaenyra porodí třetí dítě. Ihned po porodu je předvolána před královnu, která chce vidět jak ji, tak i její čerstvě narozené dítě. Zatímco král je nadšený ze svého třetího vnuka, královna nesdílí jeho radost, protože si je vědoma toho, kdo je otcem všech dětí.

Jakmile se Rhaenyra vrátí do svých komnat, o jejího syna má až moc zájem ser Harwin Strong, velitel Městské hlídky. Tak je odhaleno, kdo je skutečným otcem všech tří chlapců, kteří se Rhaenyře narodili. Rhaenyřin nejstarší syn Jacaerys poté navštíví se svým bratrem a nevlastními strýci Dračí doupě, kde se setkává se svým drakem. Ten ho však prozatím moc neposlouchá. Poté si všichni začnou utahovat z Aemonda, kterému místo draka věnují vepře.

Alicent se baví s králem o původu Rhaenyřiných dětí, ale Viseryse to nezajímá, protože ať už je otcem kdokoliv, děti jsou jeho vnoučaty. Následně zajde za svým nejstarší synem Aegonem, aby ho pokárala za to, co udělal svému bratru Aemondovi. Tím mu naznačí, aby si lidi své krve držel na své straně, protože jakmile se Rhaenyra stane královnou, bude potřebovat všechny spojence k tomu, aby jí odolal.

Ser Criston Cole trénuje Alicentiny i Rhaenyřiny děti, ale seru Harwinovi přijde, že je až moc tvrdý na Rhaenyřiny potomky, a tak napadne samotného Cristona. Kvůli tomu se dostane do velkých problémů, protože se opovážil napadnout člena Královské gardy. Jeho otec Lyonel z toho není nijak nadšený, protože tím ohrozil celý rod Strongů.

Laenor poví Rhaenyře o tom, že by chtěl na několik měsíců zmizet na moře, ale jeho žena mu to nedovolí, protože aktuálně potřebuje kolem sebe co nejvíce spojenců, takže především i svého muže. Aby však předešla zbytečným sporům, rozhodne se na nadcházejícím zasedání Malé rady navrhnout sňatek mezi svým synem Jacaerys a Alicentinou dcerou Helaenou. Královi se to sice velmi zamlouvá, ale Alicent nikoliv.

Králův pobočník Lyonel Strong navštíví svého panovníka v jeho komnatách a oznámí mu svou rezignaci kvůli tomu, co provedl jeho syn Harwin. Král ho odmítne, a tak ho Lyonel požádá alespoň o to, aby mohl doprovodit svého syna na Harrenov a připravil ho tak na jeho povinnosti. To mu král povolí.

Alicent není nadšená z nedávného vývoje situace, a tak se setká s Larysem Strongem a sdělí mu své obavy. Ten si její slova vezme až moc vážně a rozhodne se jednat. Ve vězení navštíví několik uvězněných jedinců, které připraví o jazyk a dá jim za úkol vypálit Harrenov. Když vykonají jeho přání, nebudou oběšeni.

Rhaenyra přichází o věrného spojence Harwina, který se musí vrátit na Harrenov, a tak se setkává se svým mužem a oznamuje mu, že se vydají na Dračí kámen, kde budou ve větším bezpečí. Larys následně oznámí královně, že pro ni vše vyřešil. Alicent se zděsí toho, že nepřímo zavinila smrt králova pobočníka a jeho syna. Larys jí kromě toho poví, že očekává, že mu jednoho dne oplatí jeho laskavost.

Pentos

Daemon je se svou ženou Laenou v Pentosu, kde je hostí princ Reggio Haratis. Ten jim nabídne trvalý pobyt v tomto exotickém městě, což Daemona zaujme, ale jeho manželku nikoliv. Laena si jde následně promluvit se svou mladší dcerou Rhaenou, která má obavy z toho, že se nikdy nedočká svého vlastního draka, protože ten její se jí nechce vylíhnout. Matka ji však ujistí, že jednou na nějakém bude jezdit.

Během pobytu v Pentosu začne Laena rodit své třetí dítě, ale vzhledem k tomu, že se jí ho nedaří dostat na svět, Daemon čelí těžkému rozhodnutí, které se týká osudu jeho manželky i dítěte. Avšak než se stihne rozhodnout, Laena odejde ven ke své dračici a rozkáže jí, ať ji zabije, aby už tato muka nemusela nadále snášet. Dračice ji poslechne.

Harrenov

Lyonel a Harwin Strongové přijíždí do svého sídla, během čehož je sledují oči vrahů. Ti večer proniknou do pevnosti a založí požár, který oba muže nakonec usmrtí.

Dračí kámen

Rhaenyra a Laenor udělali přesně to, co si řekli. Vzali celou svou rodinu a všechny věrné služebníky na Dračí kámen, kde nyní budou bydlet.

Jak si pamatujete epizodu The Princess and the Queen?

Trailer k šesté epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Vencais

Tento díl byl zaručeně nejhorší z celé serie. Ani ne tak kvůli obsahu, jako kvůli jeho zmatenosti. Jestli věděli, že od půlky serie bude tuhle postavu hrát celkem tuctově vypadající ženská, takže asi nemělo smysl aby prvních 5 dílů byla obsazená herečka s výraznými asijskými rysy. Navíc tentokrát se poskočilo rovnou o několik let dopředu a objevilo se dost nových tváří které vůbec neznám. Vlastně jsem prvních snad 10 minut vůbec nevěděl o co jde :(

29.10.2022 | 23:48:16
Michal7

Larys bude pěkné kvítko.

3.10.2022 | 23:33:36
Gaffík

Zatímco předchozí díl byl zakončen napínavě, tento byl opět odpad. A to jsem se na to tak těšil!!! 0%

3.10.2022 | 22:19:44
LeonVI

Už mi to nedá a musím napsat. GoT mělo náboj, mělo napětí. Ale tenhle paskvil je něco hrozného, neskutečně jsem se na to těšil a o to víc zklamání. Nejen že efekty oproti GoT jsou těžce podprůměrné, podprůměrný je tu i scénář a výkon herců, až na pár výjimek…

3.10.2022 | 15:25:02
Mrhol

co je tohle za paskvil? Rhaenyra píchala přeci s Coulem ne? A najednou v tomhle díle má děti 3 deti s nějakým uplně jiným??? Proč se vyměnila herečka? wtf?

2.10.2022 | 22:41:09
Cr4zyFl4mes

Absolutní top tier. Nechápu, jak to může mít tady na edně i na čsfd stejné hodnocení jako poslední epizoda prstenů moci. Vždyť ta kvalita je naprosto neporovnatelná.

1.10.2022 | 19:57:59
igwar

Trochu nereálne mi prišlo, že brunetka Alycent rodí iba blonďáčikov – Viserysove klony a nikto z nich nie je po mame. A rovnako, všetky Rhaenyrine deti sú iba po otcovi a žiadny nieje blonďatý Targeryen.

30.9.2022 | 13:16:04
Fat Tony

Je to taka pekne natocena telenovela. Nesiaha ani po pas GoT prvym seriam. Ale uznavam, ze Larys je vyborne zahrata a s Daemonom pre mna jedina zaujimava postava :)

29.9.2022 | 19:07:57
scubarca

Na přeobsazení hereček si člověk rychle zvykl. Úžasně komplexní díl. Zatím úroveň naprosto skvělá a dokonce bych řekla s každým dílem vyšší. Tolik zásadních momentů v jednom díle jsem nečekala. Oceňuji časový posun, díky kterému člověk chápe jednání postav, jejich pohnutky a může sledovat, kam až je toto vše dovede.

29.9.2022 | 12:20:10
Tirda

@pts jako určitě jo… ale já spíš mluvil o týhle konkrétní situaci… já třeba nahej v okně všem na odiv nikdy nehonil… ale na druhou stranu, já byl vždycky stydlín :-D

28.9.2022 | 23:21:29

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama