Hned první epizoda nám představila Cregana Starka, toho však ve zbytku druhé řady zřejmě už neuvidíme

Hned první epizoda nám představila Cregana Starka, toho však ve zbytku druhé řady zřejmě už neuvidíme

Pokud vás zajímal vývoj dění na Severu, budeme vás muset zklamat. Minimálně ve druhé sérii se na Zimohrad a Zeď už zřejmě nepodíváme.

9 2
19.6.2024

Když bylo potvrzeno obsazení Cregana Starka, hlavy rodu Starků ze Zimohradu, diváci byli nadšeni z toho, že se vrátíme zpátky na Sever. Tak se stalo už v prvním díle A Son for a Son, ve kterém Jacaerys Velaryon navštívil Zeď, po které ho prováděl Cregan. Měli spolu sice moc pěknou scénu, nicméně ta skončila poměrně brzy. A zdá se, že se Cregana ve zbytku této řady už nedočkáme.

Za to může především samotný příběh. Sever moc nezasáhl do Tance draků, na scénu přišel především na konci, kde měl samotný Cregan klíčovou roli. Lze tedy očekávat, že se herce Toma Taylora, který hraje Cregana, dočkáme až v nadcházející řadě. Popřípadě do příběhu zasáhne později, například v úplně poslední sérii.

V předloze strávil Jacaerys na severu mnohem delší dobu, nicméně tvůrci si nepřáli, aby tímto začala druhá série. Věděli sice, že se sem podíváme na začátku nové řady, nicméně tu nechtěli trávit moc času, protože jim bylo jasné, že všechny zajímá to, jak postavy zareagují na Lucerysovu smrt.

(Jace a Cregan se v této scéně viděli poprvé a zřejmě asi naposledy. Foto: HBO)

„První řadu jsme ukončili Lukeovou smrtí, a tomu jsme se chtěli věnovat. Jace se brzy dozvěděl o smrti svého bratra. Nepřišlo nám správné tím ukončit první řadu a pak na začátku nové řady trávit spoustu času na Zimohradu, zatímco si přejete vědět, co dělá Rhaenyra. Museli jsme odhalit, co následovalo po tom hrozivém pohledu, který nám Rhaenyra ukázala na konci první řady,“ řekla producentka Sara Hess.

Každopádně jak to tedy bude s Creganovou další přítomností? Na to odpověděl tvůrce Ryan Condal: „Uvidíme, jak se to v jeho případě vyvine. Všichni, co četli knižní předlohu, vědí, že do Tance draků zasáhne. Byl bych rád, kdyby se vrátil co nejdřív, moc nás bavilo spolupracovat s jeho představitelem. V tuto chvíli ale příběh musí pokračovat. Uvidíme, kam nás zavede.“

Condal se ještě vyjádřil k tomu, jak plánoval návrat na Zimohrad: „Tuhle scénu jsme tu vždycky chtěli. Už když jsme natáčeli první řadu, jsem věděl, že druhou řadu musím odstartovat takto. Avšak i když nás ta scéna moc bavila, byla především o tom nás dovést zpátky na jih. O tom, že Jace zjistí, že je jeho bratr mrtvý.“

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /1

Merisielu

Taky to byla jedna z mála zajímavých věcí v celý epizodě… museli to zachraňovat zdí a Starkama a stejně to bylo krom závěru dost nůďo :D

19.6.2024 | 21:09:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama