Kritici označili začátek druhé série za pomalý rozjezd, který však má svou hloubku

Kritici označili začátek druhé série za pomalý rozjezd, který však má svou hloubku

Valná část kritiků již mohla vidět první polovinu druhé série. Většina z nich byla nadšena z toho, co viděla, nicméně se mezi nimi našli i tací, kterým se moc nelíbila.

12 0
11.6.2024

Před nedávnem se na internetu začaly objevovat recenze prvních čtyř epizod druhé řady House of the Dragon. Většina kritiků byla z pokračování nadšená, údajně nás čeká podobná podívaná jako doposud, což je rozhodně dobře. Každopádně část z nich nebyla z pokračování nijak odvařená. V následujících odstavcích se podíváme na obě strany barikády.

Kritici, kteří byli spokojení s pokračováním seriálu, vyzdvihovali především to, že je pokračování stále vedeno ve stejném duchu jako první série. Nyní sice válka započala, nicméně obě strany se snaží neudělat žádnou chybu, proto se atmosféra buduje opravdu pomalu. Ostatně tak tomu bylo i v řadě předchozí.

Dále kritici vyzdvihovali herecké výkony, které jsou opět skvělé. Excelují především představitelé Rhaenyry Targaryen, Alicent Hightower, Cristona Colea, Aegona II. Targaryena a Aemond Targaryen. Část kritiků si stěžovala na to, že i když je Daemon Targaryen stále skvělý, ve druhé řadě to působí tak, jako kdyby scenáristé nevěděli, jakou dějovou linku mu mají napsat.

(Daemon patří mezi ty, kteří kritiky zklamali. Foto: HBO)

I když se děj vyvíjí poměrně pomalu, v každém díle by mělo dojít k něčemu, co bude mít velké následky. I akce nás tu čeká, nicméně té zřejmě nebude tolik jako ve druhé polovině série. Kritici nejvíce vyzdvihovali třetí epizodu, která by se měla zaměřit na konflikt mezi Blackwoody a Brackeny. Tyto rody jsou ve sporu už delší dobu a Tanec draků jejich konfliktu moc nepomůže, když jedna je na straně černých a druhá na straně zelených.

Někteří recenzenti se s tím nepárali a označili první epizody druhé řady za zklamání z toho důvodu, že se nedokážou vyrovnat dílům první série. Jde sice o podívanou, která je divákům dost dobře známá, nicméně jednotlivé události nemají takové dopady, jaké by podle obvyklých okolností měly mít.

I když jsme tento článek zakončili tím nejhorším, co kritici napsali o prvních dílech druhé řady, přesto chceme zdůraznit, že se valné většině kritiků díly líbily. Svět Písně ledu a ohně má stále co nabídnout, a tak my i kritici věříme tomu, že druhá série bude skvělá podobně jako ta první.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /8

ori

Takže sa môžeme tešiť na komentáre typu nuda, zbytočné kecy, zase sa tam nič nestalo.

webmaster
11.6.2024 | 15:23:50
jose8

To zase bude kvičení :D

11.6.2024 | 20:29:37
hyena

Ja sa tesim.na paradne intrigy to ma viac bavi nez keby mali pred zelenym platnom sediet na nejakom dreve co ma byt drak :D

11.6.2024 | 20:36:07
Cr4zyFl4mes

To zní jako dobré zprávy. Nemůžu se dočkat.

11.6.2024 | 22:40:51
Cr4zyFl4mes

Akorát jsem zvědav, jak se poperou s osmi epizodami. U GoT byly kratší série vžycky horší.

#6 m0rdred
11.6.2024 | 22:44:27
m0rdred

#5 Cr4zyFl4mes: Krátké epizody byly jen u poslední řady, kde tvůrci děj vytvořili podle sebe, protože knížka je stále nedopsaná… Bylo méně epizod, ale byly delší ;)

12.6.2024 | 0:11:53
TrepyTN14

Kritici mi můžou vykouřit péro.

15.6.2024 | 0:54:05
TrepyTN14

V prvním nebo druhým díle bude Blood and Cheese a podle kritiků je to pomalé? Fakt mi vykuřte.

15.6.2024 | 0:55:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama