Žádné tvůrčí rozhodnutí, za menším počtem epizod druhé série stojí samotná stanice HBO

Žádné tvůrčí rozhodnutí, za menším počtem epizod druhé série stojí samotná stanice HBO

Nadcházející pokračování seriálu House of the Dragon bude kratší o celé dvě epizody. Zatímco doposud za to mohlo rozhodnutí tvůrců, ve skutečnosti za to může stanice.

1 23
21.5.2024

Když jsme vás před cca rokem informovali o tom, že pokračování Rodu draka bude mít pouze osm epizod, tvůrci tehdy řekli, že se tak sami rozhodli, aby příběh zbytečně nenatahovali a vyprávěli ho co možná nejlépe. Už tehdy bylo jasné, že zřejmě nejde o úplnou pravdu, nicméně nic jsme s tím nemohli dělat. Nyní bylo naznačeno, jak je to doopravdy.

Novináři se nedávno zeptali producentky Sary Hess na to, proč se rozhodli zkrátit druhou sérii na osm epizod. Její odpověď byla překvapivá, protože řekla pouze následující: „Naše volba to vlastně nebyla.“ Díky tomu je jasné, že s požadavkem na nižší množství epizod přišla samotná stanice HBO.

(Tvůrci nakonec za nic nemohou, za menší počet dílů může HBO. Foto: HBO)

Pochopitelně můžeme dlouze debatovat o tom, proč se tak stanice rozhodla, nicméně je pravděpodobné, že k tomu došlo kvůli rozpočtu. Seriál je velmi nákladný, tudíž mohl být vznesen požadavek ohledně menšího počtu dílů. Před rokem navíc Deadline psal o tom, že velká část příběhu druhé série, jejíž součástí byla i velká bitva, byla přesunuta do třetí série. Zřejmě šlo o velmi nákladnou věc, přes kterou se stanice prostě nedokázala přenést.

Ve výsledku je to ale jedno. Seriál bude jistě slavit úspěch, tudíž se pokračování rozhodně dočkáme. A pokud nakonec nedojde k vystřižení původně plánovaných dějových linek, menší počet epizod nám vůbec nevadí. Stále je důležitá kvalita nad kvantitou a v posledních několika letech bylo jasně dokázáno, že seriály s menším množstvím dílů na sérii jsou rozhodně kvalitnější.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /8

Tony-Z

„…v posledních několika letech bylo jasně dokázáno, že seriály s menším množstvím dílů na sérii jsou rozhodně kvalitnější.“
Zdravím tě @Xavik , měl bych dotaz k poslední citované větě. To je tvůj dojem nebo to máte vysledované ze statistik hodnocení tady na Edně (potažmo jinde) nebo se tím někdo někde ve světě zabýval nějak systematicky?

#3 Xavik #4 m0rdred #8 Rafan
21.5.2024 | 18:02:44
Lukass.M

Další co nechápou, proč GoT až na závěr fungovala. Nejde o CGI, nejde o obscénnost. Šlo o komplexitu seriálu.

21.5.2024 | 19:00:35
Xavik

#1 Tony-Z: Přiznám se, že to je můj dojem. Porovnávám to především s kvalitou seriálů na stanicích ABC, CW atp., kde každá série mívala cca 22 epizod.

admin
21.5.2024 | 19:22:25
m0rdred

#1 Tony-Z: Díly mohou být kvalitnější, ale nikdo nebude čekat 2 roky na další sérii…;)

22.5.2024 | 2:30:12
prekofro

já budu, a je nás spousta. na kvalitu si počkám, na knížku čekám 11 let…

#6 Tony-Z
22.5.2024 | 17:32:22
Tony-Z

#5 prekofro: To já jsem v tomhle spíš na stejné vlně jako @m0rdred . Čekání dva roky na sérii je otravné. Malý počet dílů se dá překousnout, ale ty víceleté prodlevy jsou hrozný zlozvyk. A co se knihy týče, jestli máš na mysli Vichry zimy, tak to už jsem vzdal, kdyby vyšla hned zítra, nejsem si jistý, jestli bych to ještě četl. Vždyť předchozí díl už si stěží pamatuju.

22.5.2024 | 22:02:03
prekofro

Sice si budu muset znovu přečíst předchozí, ale to mi nevadí. Chápu, že se někomu nechce čekat, ale v dnešní době vychází takové sračky, že jsem rád, že s HotD si fakt tu práci dají a donesou nám kvalitní produkt.

23.5.2024 | 0:01:47
Rafan

#1 Tony-Z: Tak to bych neřekl, Buď osekají děj, aby se do menšího počtu dílů vešli(což zkritizují ti co četli knižní vydání) a nebo to nahradí počtem sérií, což dělá problém mnoha lidem, protože si už často nepamatují co se dělo před dvěma sériemi. A to byl mezi nimi interval 1 rok. Nyní ty intervaly natahují už prakticky na roky dva. To seriálu škodí též.

24.5.2024 | 19:06:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama