House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 92×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Že by tvůrci nakonec vynechali jednoho Targaryena?

Že by tvůrci nakonec vynechali jednoho Targaryena?

V době, kdy vypukl Tanec draků, žilo v Západozemí velké množství Targaryenů. Budou nám v seriálu představeni všichni, nebo seriál vynechá některého z nich?

0 10
7.3.2023

V průběhu první série se v ani jedné epizodě neobjevil Daeron Targaryen, čtvrtý potomek krále Viseryse a královny Alicent. Nakonec jsme se až skrze vyjádření George R. R. Martina dozvěděli, že existuje i seriálový Daeron, ten se v epizodách akorát neobjevil, protože pro něj nezbyl žádný prostor. Každopádně je Daeron na světě, akorát se aktuálně nachází ve Starém městě.

Existuje však ještě jeden Targaryen, kterého jsme v seriálu neviděli, ale měli bychom se ho v pokračování dočkat. Aktuální král Aegon a jeho manželka Helaena mají tři děti, a to Jaehaeryse, Jaehaeru a Maelora. Dvě z jejich dětí, Jaehaeryse a Jaehaeru, jsme v seriálu již mohli vidět, ale Maelor tu nikde nebyl. Nyní existuje možnost, že se ho ani nedočkáme.

(Uvidíme, zda bude Maelor vyškrtnut ze seriálu. Foto: HBO)

Vývoj úvodních znělek sice odhalil, že Aegon a Helaena opravdu mají tři děti, nicméně oficiální rodokmen poskytnutý stanicí HBO neuvádí, že by Maelor byl na světě.

Jde pouze o chybu, nebo Maelor skutečně nebude součástí seriálu? Sama postava sice není zas tak důležitá pro děj, nicméně v knihách je součástí jedné události, kterou by seriál rozhodně neměl vynechat.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama