Indiana Jones Pátý Indiana Jones bude!

Pátý Indiana Jones bude!

Pátý Indiana Jones bude!

Jestli má dobrodružství jméno, pak je to Indiana Jones. A na svojí pátou výpravu by se měl legendární archeolog vydat v nejbližší době. Alespoň to chce současná prezidentka Lucasfilmu, producentka Kathleen Kennedy. Zatím to ale je v rovině spíše zbožného přání, protože kromě faktu, že pětka bude, není jasné vůbec nic. Nebo ano?

15 0
5.5.2015

Pátý díl bude!

Když George Lucas prodal před třemi lety svoje produkční dítě Lucasfilm do náručí Disneye, prodal s nimi i práva na další pokračování Star Wars a Indiana Jones. Sedmou epizodu Star Wars oznámil Disney nedlouho poté a nejen díky nádherným trailerům už vyhlížíme netrpělivě prosincovou premiéru. S Indym je to těžší, zatím se o pátém dobrodružství pouze spekulovalo. Teď je, zdá se, konečně potvrzeno, že se uskuteční.

Kdy bude premiéra?

Zatím nikdo s určitostí nic neřekl. Hollywood ale na rozdíl od Indyho moc akční není, takže i kdyby někdo teď mávnul (a výše zmíněné ohlášení jako mávnutí nemůžeme brát), čekejte premiéru nejdříve za dva roky. Dá se očekávat, že Disney si nejprve počká jak si povedou nové Star Wars.


O čem to bude?

Už před vznikem čtvrtého dílu se mohutně spekulovalo, který příběh budou scenáristé vyprávět. Před fanoušky preferovanou adaptací legendární počítačové adventury Fate of Atlantis nakonec dostal přednost rozporuplně přijímaný výlet za tajemstvím létajících talířů v padesátých letech minulého století. Zatím tedy temno.

Bude to pokračování nebo restart?

To je otázka za milión. Nejnovější móda v Hollywoodu je zkombinovat obojí (pomocí cestování v čase a dalších podpásovek), což u Indyho doufejme nehrozí. Pokud by se Indy dál držel chronologie, zbývají mu aktuálně příběhy ze šedesátých let a ty přejí bondovskému stylu. Pokud to bude restart, favoritem určitě bude období před druhou světovou válkou a Indyho souboj s nacisty. Každopádně – neví se.

Vrátí se Harrison Ford?

Úzce souvisí s předchozí otázkou. Představit si Indyho kloubouk bez Fordova úsměvu bude velmi těžké, ale tak i legendární James Bond změnil tvář několikrát a ustál to. Steven Spielberg si ve čtyřce zahrával s myšlenkou předání dědictví do rukou nejmladšího Juniora, ale asi se shodneme, že Shia La Beouf se víc hodí do podivných YouTube videí než do role neohroženého archeologa. Fanoušci by si přáli Chrise Pratta, protože si podobnou roli s chutí střihl ve Strážcích galaxie, ale trh zareagoval rychleji a Pratt už má další podobnou roli v novém Jurském parku (ehm světu). Potřetí do stejné řeky už vstoupit nejde. Nebo ano? Ale opět – pouze spekulace.

Kdo bude režírovat?

Stejně zásadní otázka jako volba hlavního představitele. Nezaměnitelná lehkost a hravost Spielbergovy režisérské ruky a zároveň akční a drsnější producentský dohled George Lucase vytvořili z Indyho právě tu ikonu dobrodružného filmu, jak ji známe dnes. Lucas už je oficiálně v důchodu a Spielberg už také není nejmladší. Podaří se Disneymu další konkurenční akvizice, jako když odloudil J.J. Abramse od Star Treku ke Star Wars? Dávalo by to smysl, ale musíme znovu opakovat – zatím se stále nic neví.

Co si mezitím počít?

Ukrátit si čas čekáním na doufejme konkrétnější zprávy o ději či obsazení můžete opáčkem starších dílů (možná kromě čtyřky?) a televizního seriálu, za pozornost stojí i galerie počítačových her.

Co možná nevíte

A na závěr ještě perlička. V televizních seriálech se používá termín „Jumping the Shark“ pro označení momentu, kdy se seriál pomyslně přehoupl přes svůj vrchol nějakým absurdním okamžikem a od té doby už to s ním jde pořád dolů. Pro filmové série tento termín neměl jasné pojmenování až do uvedení čtvrtého Indiana Jonese. A ten termín od té doby zní – „Nuking the fridge“

Foto: Lucasfilm

Diskuze /5

Stanley

Momentálne si neviem iného Indianu Jonesa predstaviť ako je Ford, ale človek nikdy nevie. to, že sa chystá pokračovanie je skvelá správa, len nech to už bude aj reálne a čím skôr.

6.5.2015 | 16:58:28
Misulinka

Také si neumím představit jako Indiho někoho jiného, možná bych radši brala tu variantu, kde bude v jeho stopách pokračovat jeho syn Jones Junior :)

9.5.2015 | 9:50:28
Vicar

Místo aby natočili nějaký nový film, tak budou dál ždímat tuhle značku. Indiana Jonese zbožňuji, ale právě proto si tohle nechám ujít.

13.5.2015 | 10:30:36
pidalin

„Nuking the fridge“ :-D :-D :-D Sice anglicky moc neumim, ale tohle mě rozsekalo. :-) Uplně vidim tu debilní scénu v tý lednici.

14.5.2015 | 16:00:43
Kutil44

super

17.2.2016 | 22:10:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Indiana Jones 5

Natáčení pátého Indyho se kvapem blíží, proto nezapomeňte sledovat všechny novinky na našem fanwebu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Jak vznikl Indiana Jones

Vznik nápadu s Indiana Jonesem je už dnes prakticky legendou. Když se v létě roku 1977 Spielberg a Lucas poprvé vážněji zamýšleli nad filmem, určitě netušili, jaký úspěch je čeká…

Reklama

Indiana Jones online