Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 56×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Ariyon Bakare (Stephen Black), Paul Kaye (Vinculus)

Arabella Strangeová

Arabella Strangeová

Okouzlující a inteligentní mladá dáma. Jonathana Strange milovala již od dětství, ale vždy si přála, aby se Jonathan někým stal někým důležitým a upustil od povalečství a alkoholu. Přání se jí vyplní více, než by sama chtěla.

Sezóny 1
2015 - 2015

Bylo jí kolem dvaadvaceti. Když odpočívala, byla jen průměrně hezká. Její obličej ani postava nevynikaly ničím obzvlášť zajímavým, ovšem když tato tvář ožila v rozhovoru či při smíchu, úplně se proměnila. Arabela měla temperamentní povahu, bystrou hlavu a smysl pro humor. Nikdy nepromeškala jedinou příležitost se zasmát, a protože úsměv je vůbec nejkrásnější ozdobou, jíž se může dívka pyšnit, čas od času zastínila ženy, které ve třech hrabstvích platily za vyhlášené krásky.

Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů
Reklama