Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 56×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Ariyon Bakare (Stephen Black), Paul Kaye (Vinculus)

Jonathan Strange

Jonathan Strange

Jonathan Strange je bezstarostný, prostopášný mladík, jehož jediným cílem je vzít si svou lásku Arabellu Woodhopeovou. Ta má před uzavřením svazku jednu podmínku, totiž aby si konečně našel povolání a přestal se poflakovat. Jonathan, který nemá v nic běžného zájem, uvěří pobudovo proroctví, že je mu souzeno stát se slavným mágem.

Sezóny 1
2015 - 2015

Jonathan Strange se od svého otce povahově velmi lišil. Nebyl hrabivý, nebyl pyšný, nebyl vznětlivý ani protivný. Přestože však neměl žádné do očí bijící nectnosti, skoro stejně těžké by bylo popsat jeho ctnosti. Na zábavách ve Weymouthu a v salónech Bathu ho společenská smetánka, s níž se tam setkával, označovala za „nejšarmantnějšího muže na světě“, čímž ovšem ti lidé mysleli, že umí pěkně mluvit a tančit a že jezdí na lovy a hraje o peníze tak, jak se na gentlemana sluší.

Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů
Reklama