Jonathan Strange & Mr Norrell
90/100 - 43×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
hrají
Eddie Marsan (pan Norrell), Paul Kaye (Vinculus), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange),


Childermass

Childermass

John Childermass je zaměstnanec pana Norrella, rádce a prohnaný manipulátor. Na jeho popud pan Norrell opouští ticho své knihovny v Yorkshiru a stává se součástí rušného londýnského společenství. Childermass kromě chytrosti oplývá i způsoby kriminálních živlů.

Sezóny 1
2015 - 2015

Hraje Enzo Cilenti

Childermass patřil k oněm znepokojivým lidem, jejichž nízký původ je předurčuje ke službě osobám výše postaveným, avšak jejich bystrý mozek a pohotovost je vede k touze po uznání a odměnách zcela mimo jejich dosah. Tito lidé někdy zvláštní shodou šťastných náhod připadnou na vlastní cestu k velikosti, častěji však kvůli vidině, čím se mohli stát, zatrpknou, stanou se z nich neochotní sloužící a své povinnosti nevykonávají lépe (či hůře) než jejich méně nadaní druzi. Pochytí drzé způsoby, přijdou o místo a špatně skončí.


Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!