Jonathan Strange & Mr Norrell
90/100 - 44×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
hrají
Eddie Marsan (pan Norrell), Paul Kaye (Vinculus), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange),


Vinculus

Vinculus

Pouliční kouzelník, jehož um žádný z mágů Yorské společnosti nebere vážně. Sesílá kletby, prorokuje budoucnost a léčí bradavice. V jeho osobě se spojuje vše, čím společnost opovrhuje ohledně praktické magie. Vinculus má navrch tím, že vlastní knihu, která patřila bájnému Králi Havranovi. Tato kniha prý obsahuje proroctví o návratu magie do Anglie a dvou mázích, kteří jsou předurčení ji přivést k životu.

Sezóny 1
2015 - 2015

Nejslavnějším pouličním mágem v Londýně byl bezpochyby Vinculus. Jeho bouda stála před kostelem svatého Kryštofa v Threadneedle Street naproti Anglické bance a bylo by těžké rozsoudit, zdali je slavnější ta banka či bouda. Přesto byl důvod pro Vinculův věhlas – či nechvalnou známost – trošičku záhadný. Nebyl lepší mág než kterýkoli jiný šarlatán se zplihlými vlasy a špinavou žlutou oponou. Jeho kouzla nefungovala, jeho proroctví se nenaplňovala a nade vši pochybnost se prokázalo, že i jeho transy jsou fingované.

Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama