Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 56×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Ariyon Bakare (Stephen Black), Paul Kaye (Vinculus)

Vinculus

Vinculus

Pouliční kouzelník, jehož um žádný z mágů Yorské společnosti nebere vážně. Sesílá kletby, prorokuje budoucnost a léčí bradavice. V jeho osobě se spojuje vše, čím společnost opovrhuje ohledně praktické magie. Vinculus má navrch tím, že vlastní knihu, která patřila bájnému Králi Havranovi. Tato kniha prý obsahuje proroctví o návratu magie do Anglie a dvou mázích, kteří jsou předurčení ji přivést k životu.

Sezóny 1
2015 - 2015

Nejslavnějším pouličním mágem v Londýně byl bezpochyby Vinculus. Jeho bouda stála před kostelem svatého Kryštofa v Threadneedle Street naproti Anglické bance a bylo by těžké rozsoudit, zdali je slavnější ta banka či bouda. Přesto byl důvod pro Vinculův věhlas – či nechvalnou známost – trošičku záhadný. Nebyl lepší mág než kterýkoli jiný šarlatán se zplihlými vlasy a špinavou žlutou oponou. Jeho kouzla nefungovala, jeho proroctví se nenaplňovala a nade vši pochybnost se prokázalo, že i jeho transy jsou fingované.

Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů