Jonathan Strange & Mr Norrell
88/100 - 56×

Jonathan Strange & Mr Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell jsou dva muži, kteří ovládají magii. Pana Norrella přitáhne během průmyslové revoluce do Londýna jeho služebník, který ho přesvědčí, aby pomohl bojovat ve válce s Francií. Strange se naopak magii ještě musí naučit. Jeho mentor Vinculus mu ovšem tvrdí, že jeho osudem je být tím nejlepším mágem.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Charlotte Riley (Arabella Strangeová), Enzo Cilenti (Childermass), Marc Warren (gentleman), Bertie Carvel (Jonathan Strange), Ronan Vibert (lord Wellington), Eddie Marsan (pan Norrell), Ariyon Bakare (Stephen Black), Paul Kaye (Vinculus)

gentleman

gentleman

Záhadný muž nelidského původu s vlasy jako chmýří bodláčí, který zbožňuje tanec. Nemá potřebu sdělovat své jméno. Žije ve svém zámku postaveného z kostí a vraků lodí, kde pořádá taneční zábavu, jež nekončí již stovky let.

Sezóny 1
2015 - 2015

Uprostřed místnosti kdosi stál: byl vysoký a hezký, měl bledou bezvadnou pleť a úžasně bohatou kštici, bílou a lesklou jako chmýří bodláčí. Studené modré oči se mu třpytily a dlouhá černá obočí se na koncích stáčela vzhůru. Oblečený byl jako kterýkoli jiný gentleman, jen jeho kabátek se vyznačoval odstínem té nejzářivější zelené, jakou si lze představit – barvy listí na počátku léta.

Z knihy Jonathan Strange a pan Norrell

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filtr seriálů