Legion
90/100 - 101×

Legion

Jako teenager David Haller trpěl duševní poruchou. Byla mu diagnostikována schizofrenie, a proto byl léta držen v psychiatrické léčebně. Potom, co se dostane do styku s ostatními pacienty, uvažuje nad možností, že hlasy, které slyší, a vize, které vidí, by mohly být skutečné.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | FX | 50 minut
žánr
Drama, Komiksový, Psychologický
hrají
Dan Stevens (David Haller), Rachel Keller (Syd Barrett), Jean Smart (Melanie Bird), Aubrey Plaza (Lenny Busker), Jeremie Harris (Ptonomy Wallace), Amber Midthunder (Kerry Loudermilk), Katie Aselton (Amy Haller), Bill Irwin (Cary Loudermilk), Jemaine Clement (Oliver Bird)

Noah Hawley o časových démonech a o zvláštním vstupu detektiva Vice Mackeyho

Noah Hawley o časových démonech a o zvláštním vstupu detektiva Vice Mackeyho

Hrdinové byli ve čtvrté epizodě zatlačeni na hranice svých možností bandou zlotřilých démonů, kteří kolem sebe požírají čas. Proč časové tahanice najednou přerušil klip ze seriálu Policejní odznak? Tuto otázku vám zodpoví tvůrce Noah Hawley.

10 0
20.7.2019

Davidova touha změnit svou minulost a zachránit svět přerostla v konflikt s přírodními zákony. Jeho neúspěšné pokusy zachránit si život vyvolaly démony žijící v mezičase, kde čas plyne trochu jinak, než jsme zvyklí. Tyto příšerky si zahrávají s časovými zákony, které se na ně nevztahují, a pojídají čas podle libosti. Tímto způsobem života vyvolávají anomálie nebo řetězovou reakci s destruktivním dopadem na tok času. Čas začne zrychlovat nebo naopak zpomalovat do takové míry, že objekty zamrznou v čase, vznikají časové smyčky či v některých případech začne čas plynout pozpátku a daný objekt, který je tímto jevem ovlivněn, přestane existovat.

Čas se hroutí a následky jsou katastrofální, což na vlastní kůži zažila Lenny, která se svou přítelkyní čekala holčičku, jejíž život na obrazovce trval jen několik vteřin. Čas kolem Lenny se zrychlil. Byť na ni neměl žádný dopad, ovlivnil tím její blízké, kteří začali okamžitě stárnout, dokud Lenny nezůstala úplně sama, opuštěná. K této scéně se vyjádřil tvůrce Noah Hawley, který smutným příběhem Buskerových chtěl nastavit zrcadlo Davidově nesmyslné posedlosti.


Buďte obezřetní, jinak ztratíte pojem o čase. Foto: FX

„Když se snažíte vyprávět příběh o cestování časem, musíte vždy počítat, že cestování vyvolá nepředvídatelné následky, a proto jsme se shodli, že tyto následky nebudeme brát s rezervou. Osobně si myslím, že existuje něco, co ochraňuje a udržuje tok času, ale pokud tuto jednotu narušíte a rozvikláte, probudíte tím něco, co nikdy nemělo být probuzeno,“ prozradil Hawley.

Cestování časem ovlivnilo nejen postavy a příběh, ale také reklamní přestávku, ba dokonce i stanici samotnou. Během sledování čtvrtého dílu jste se určitě podivili, proč se na obrazovce místo Legiona objevila policejní výslechová místnost s Michaelem Chiklisem v hlavní roli. Jednalo se totiž o klip z úspěšného seriálu Policejní odznak, který přivedl diváky ke stanici FX. Stanice díky tomuto policejnímu seriálu začala slavit úspěch a pustila se do vlastní produkce, z níž se vyklubaly divácky oblíbené záležitosti, jimiž jsou například seriály Fargo, Sons of Anarchy, The Strain nebo American Horror Story. Hawley totiž zamýšlel, že krátkým vstupem drsného detektiva Vice Mackeyho se diváci vcítí do kůže protagonistů z Legiona. Čas se začal hroutit na stanici FX. „Je zajímavé vidět někoho cestovat časem, ale chtěl jsem, aby cestování okusili i diváci. Vyvolá to niternější odezvu, jako kdybyste opravdu cestovali časem,“ odůvodnil Hawley Chiklisův nečekaný vpád.

Jak se vám líbili časoví démoni po vizuální a příběhové stránce?

Zdroj článku: TheWrap

Diskuze /3

WILLIAM_MOINSPIELD

Pro někoho, kdo nedávno The Shield rozkoukal a jednu epizodu si dal právě před Legionem to byl slušnej mindfuck :)

21.7.2019 | 15:37:23
FraGyver

The Shield byl, je a bude pro mě asi ten nejlepší seriál, co se týče buzení emocí při sledování. Výborný příběh, slabší snad jen pátá série a rozhodně to neznamená slabá, syrovost a skvělý titulky od xxENDxx a party okolo.

22.7.2019 | 17:18:27
FraGyver

Btw Legion nesleduju, klikl jsem kvůli Vicovu jménu. :D

22.7.2019 | 17:19:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E08: Chapter 27

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kubc6a

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Dotazy k titulkům můžete pokládat v naší diskuzi.
Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O poslední řadě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál Legion

Třetí série: Trailer na závěrečnou velejízdu

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

V poslední řadě se objeví Profesor X

V poslední řadě se objeví Profesor X

Největší mozek planety Charles Xavier si konečně našel cestu do seriálu Legion. Touto novinkou se pochlubil tvůrce Noah Hawley, který oznámil, že v závěrečné řadě představí Davidovy biologické rodiče. Roli Profesora však přebere nový herec.

Fotky postav

Fotky postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama