Narcos
95/100 - 288×

Narcos

Seriál Narcos je inspirován skutečným příběhem obchodníků s drogami v Kolumbii. V prvních dvou sériích se děj zaměřuje na drogového krále, miliardáře a jednoho z nejobávanějších zločinců na světě Pabla Escobara. Popisuje jeho cestu k ovládnutí obchodu s kokainem nejen v Kolumbii, ale i USA, udržení u moci přes uvěznění, boj s drogovými konkurenty až k samotnému konci. Po smrti Escobara se největším drogovým kartelem stává kartel z Cali. Ve čtvrté sérii se seriál zaměří na drogové kartely v Mexiku.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Netflix | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Dokumentární, Krimi
hrají
José María Yazpik (Amado Carillo Fuentes), Damian Alcazar (Gilberto Rodriguez Orejuela), Francisco Denis (Miguel Rodriguez Orejuela), Alberto Ammann (Pacho Herrera), Pepê Rapazote (Chepe Santacruz Londoño), Pedro Pascal (Javier Peña), Matias Varela (Jorge Salcedo), Michael Stahl-David (Chris Feistl), Boyd Holbrook (Steve Murphy), Wagner Moura (Pablo Escobar)

Pablo Escobar

Pablo Escobar

Pablo Escobar byl jedním z největších obchodníků s drogami, šéfem Medellínského kartelu. Na vrcholu své moci byl zodpovědný za 80 % dodávek kokainu na světě. Byl také kontroverzní postavou. Mnozí ho milovali za jeho štědrost, na druhou stranu byl jedním z nejbezohled­nějších a nejkrutějších zabijáků všech dob.

Sezóny 2
2015 - 2016

PABLOVY ZAČÁTKY

Pablo Emilio Escobar Gaviria směřoval vždycky k životu na hraně. Již za školních let v Rionegru, Antioquiu, ukradl odpovědi na otázky nejtěžších testů a prodával je ostatním spolužákům. Maturoval tím, že začal krást náhrobky a auta. Nakonec se vrhl na pašování zboží přes hranice. Policie přivírala oči před ukradenou elektronikou, falešnými losy do loterie a cigaretami, které převážel ve svých náklaďácích.

Thumbnail Play icon

PABLŮV VÝPLATNÍ DEN

Pablo se podílel také na únosech. Za první propuštění významného politika z Medellínu chtěl výkupné 10.000 amerických dolarů. Pro někoho, kdo vyrostl chudý, to bylo hodně peněz. Jeho cílem bylo být milionářem před svými 22. narozeninami. Věděl, že pokud chce být opravdu bohatý, musí se zapojit do obchodu s drogami. Začal s výrobnami kokainu v Kolumbii, první „kokainovou kuchyň“ nazval La cocina.

PABLOVO ZATČENÍ

Jak víme dle policejního portrétu, Pablo byl skutečně zatčen v roce 1976, detaily jsou však nejasné. Nebylo to kvůli tomu, že vrazil na policejní stanici a měl vůči policii určité požadavky. Ve skutečnosti, Escobar a jeho muži, včetně Gustava, byli zatčeni, když se vraceli z Ekvádoru se zásilkou kokainu. Pablo se policisty snažil uplatit, ti však jeho úplatek odmítli a byl zatčen za pokus podplatit policii. Escobar se postaral o to, aby policisti nikdy nemohli vypovídat ohledně jeho zatčení. Nechal je zavraždit svými sicarios přímo před jejich domy ve stylu Plata o plomo. Nikdy později znovu zatčen nebyl.

Thumbnail Play icon

STATISTIKA VRAŽD V KOLUMBII

Za éry Pabla Escobara bylo zabito přes tisíc policistů. Jakmile začal existovat Medellínský kartel, statistika vražd v Kolumbii raketově vyletěla.

NEJBOHATŠÍ MUŽ NA SVĚTĚ

Nic nevypovídá o majetku více než žebříček miliardářů časopisu Forbes. Pablo se v něm ocitl na předních příčkách sedmkrát v řadě. Forbes dokonce předpovídal, že se v daném žebříčků udrží po další roky.

ESCOBAROVO ZOO

Escobar byl milovníkem zvířat. Na haciendě Napoles vytvořil vlastní zoo se zvířaty včetně žiraf, zeber a nosorožců, které se v Kolumbii nevyskytují. Dokázal dovést 15 tun kokainu denně do cizí země, propašovat tak exotická zvířata pro něj nebyl žádný problém. Po Escobarově smrti hroši zdivočeli a utekli do jezer a řek v okolí. Bylo jich tolik, že je nešlo všechny odchytnout a umístit do zoo. Nejméně čtyřicet z nich žije stále ve volné přírodě.

DOVOLENÁ KARTELU

V seriálu Pablo žertoval, že pokud budou mít ještě více peněz, budou potřebovat větší pračku špinavých peněz. Pomoc s tímto problémem našli v Panamě. Po atentátu na Rodriga Lara Bonilla, část významných představitelů Medellínského kartelu odjelo do této země, kde byli pod ochranou diktátora Manuela Noriega.

TERORISTA ESCOBAR

Medellínský kartel se dozvěděl, že Cesar Gaviria, agenti DEA a členové kartelu z Cali budou všichni v jednom letadle. Escobar se je pokusil zabít všechny jednou bombou, ale nikdo z nich v letadle nebyl. Jak bylo znázorněno v seriálu, poté, co byl Gaviria Murphym upozorněn na nebezpečí útoku, rozhodl se letět soukromým letadlem. Po smrti 107 nevinných pasažérů se Escobar stal teroristou.

ÚTOK NA PABLA

Ráno 13. ledna 1988 vybouchlo auto s 800 tunami dynamitu přímo před Escobarovým domem v Monaku v době, kdy tam pobývala jeho rodina. Říká se, že výbuch způsobil vysklení oken i čtyři bloky od domu. Poté, co okolní domy byly opuštěny nebo se dostaly do Pablova vlastnictví, došlo v oblasti pouze ke třem úmrtím. V době výbuchu Pablo nebyl doma, jak je ukázáno ve scéně, ale to však neznamená, že by Escobar daný útok bral na lehkou váhu.

Thumbnail Play icon

UPRCHLÍK

Poté, co Escobar uprchl, celá země spekulovala, jaké budou jeho další kroky. Časopis Semana (v překladu Týden) dokonce napsal článek zvažující, zda se z Pabla stane terorista, nebo si zvolí jinou cestu.

PABLOVA SMRT

Pablo byl v pasti na střeše domu obklopen agenty speciálních jednotek. Pálil na ně ze dvou zbraní a byl zasažen jednou do nohy a jednou do hrudi. Dodnes se vedou spekulace, kdo vypálil třetí kulku, která byla smrtelná a zasáhla ho do ucha. Nejvíce přijímanou verzí je ta, která je zobrazena v seriálu. Člen speciálních jednotek Hugo Aguilar předstoupil přímo před Escobara a vypálil. Pitevní zpráva ukazuje, že Pablo měl neuvěřitelné štěstí, když nebyl zasažen vícekrát. Poté, co byl Escobar zastřelen, Hugo Aguilar křičel do vysílačky: „Ať žije Kolumbie. Právě jsem zabil Pabla Escobara.“ Daná scéna je vykreslena v seriálu do nejmenších detailů.

Více informací o Escobarově životě v Narcopedii. Zdrojem fotek a videí je Netflix.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sweetgirl

Tato postava mě absolutně fascinovala. Skvělý až magický herecký výkon!

14.9.2020 | 20:18:12
MichalFingerhutOV

Naprosto fantasticky zahráno!

17.5.2020 | 22:20:22
Vitkus

Výborně zahráno

27.10.2019 | 18:34:55
lokcky

Největší týpek

18.8.2019 | 22:17:08
xjert02

Jednoduše král! Překonával hranice nemožného a jeho boj se státem je inspirativní. Kdo jiný než stát je totiž největším nepřítelem člověka napříč jeho životem?

7.6.2019 | 22:46:11
tunky

Absolutně skvělé herecké výkony EL PATRON jak má být, skvěle zahraný Pablo Escobar.

1.5.2017 | 23:51:11
WILLIAM_MOINSPIELD

Vzestup a pád. El Patron :)

15.12.2016 | 11:29:09
Lomano

RIP El Patron

12.11.2016 | 12:24:21
Blejzr

skvela postava

30.10.2016 | 23:01:11

Stav překladu

Titulky k novému seriálu Narcos: Mexico, najdete na novém webu.

Upoutávka na Narcos: Mexico

Thumbnail Play icon

Reklama

Novinky

O čem bude čtvrtá série Narcos?

O čem bude čtvrtá série Narcos?

Třetí série seriálu Narcos byla odvysílaná před několika měsíci a již se začalo spekulovat o čtvrté sérii. Pojďme si shrnout základní informace, které dosud víme.

Fotky

Fotky

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější postavy

Najdete nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama