Narcos
95/100 - 288×

Narcos

Seriál Narcos je inspirován skutečným příběhem obchodníků s drogami v Kolumbii. V prvních dvou sériích se děj zaměřuje na drogového krále, miliardáře a jednoho z nejobávanějších zločinců na světě Pabla Escobara. Popisuje jeho cestu k ovládnutí obchodu s kokainem nejen v Kolumbii, ale i USA, udržení u moci přes uvěznění, boj s drogovými konkurenty až k samotnému konci. Po smrti Escobara se největším drogovým kartelem stává kartel z Cali. Ve čtvrté sérii se seriál zaměří na drogové kartely v Mexiku.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Netflix | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Dokumentární, Krimi
hrají
José María Yazpik (Amado Carillo Fuentes), Damian Alcazar (Gilberto Rodriguez Orejuela), Francisco Denis (Miguel Rodriguez Orejuela), Alberto Ammann (Pacho Herrera), Pepê Rapazote (Chepe Santacruz Londoño), Pedro Pascal (Javier Peña), Matias Varela (Jorge Salcedo), Michael Stahl-David (Chris Feistl), Boyd Holbrook (Steve Murphy), Wagner Moura (Pablo Escobar)

Steve Murphy

Steve Murphy

Murphy je průvodcem děje v seriálu, především pak agentem DEA, který se podílel na dopadení Pabla Escobara. K policii se dal ve svých 19. letech a byl policistou po celý svůj život. Byl hlavním vyšetřovatelem a spolu s Javierem Peñou hlavní tváří boje s narkomafií. Jeho urputný boj měl dopad na jeho rodinný život.

Sezóny 2
2015 - 2016

MURPHYHO PŘÍJEZD

Steve Murphy je hlasem seriálu, průvodcem po kolumbijské historii. Ve skutečnosti však Murphy do Kolumbie přijel až v roce 1991, tři dny předtím, než Escobar nastoupil do vězení La Catedral, které si sám postavil. Do boje se zločinem spojeným s drogami byl však zapojen již dříve, a to v Miami.

ODMĚNA ZA JEHO HLAVU

Escobar vypsal odměnu za hlavu agentů DEA. Bylo to 300 tisíc amerických dolarů. Murphyho žena vtipkovala, že by si mohla pěkně vydělat. Proč se ale nikdo nepokusil odměnu získat? Vzpomínáte si na příběh Kiki Camareny, zavražděného agenta DEA?

ESCOBAROVO VĚZENÍ

Po dvou letech vytrvalého tlaku na vládu, kolumbijské autority konečně ustoupily. 19. června 1991 kolumbijská vláda zakazuje vydávání a ten samý den se Pablo vzdává úřadům. Escobar získal víc, než chtěl. Šel do vězení, které si sám postavil a pojmenoval La Catedral. Bylo postaveno v Envigadu na vrcholku klikaté cesty, přesně v místech, kde byl Pablo chráněn proti nepřátelům. Ve stejné době byl v Americe schválen zákon, který umožňoval agentům DEA a CIA zatknout na cizím území pašeráky drog a přivést je do USA. Escobar vybral toto místo na stavbu vězení také proto, že zde znal každý kousek země. Když byl dítě, tábořil zde a znal několik únikových cest pro případ, že by potřeboval uprchnout z vězení.

ÚNIK INFORMACÍ

Murphy nikdy nezjistil, že Peña byl v kontaktu s Los Pepes. Ve skutečnosti Peña nebyl v přímém spojení a Murphy tvrdil, že nikdy neviděl žádnou korupci u důstojníků, se kterými jednal. Je však nepopiratelné, že k určitým únikům informací docházelo. Existuje velké množství důkazů o spolupráci, v konečném důsledku se však vše vyplatilo.

Thumbnail Play icon

FOTKA, KTEROU VIDĚL CELÝ SVĚT

Potom, co byl Escobar zabit, byla pořízena fotka, na které jsou agenti speciálních jednotek s mrtvým tělem Pabla Escobara. Fotka je něco jako trofej, koneckonců byl to lov a Pablo byl divoká zvěř. Steve Murphy přišel na místo činu až poté, co bylo vše hotovo. Nebyl zapojen přímo do této akce, ale byl velmi blízko. Na fotografii je s mrtvým tělem a široce se zde usmívá. Fotka byla ve všech zprávách a vyznívala tak, že Escobara dopadli Američané a ne kolumbijská policie. Většina lidí si po Escobarově smrti oddechla, protože noční můra konečně skončila. Fotografie i dnes visí v kancelářích politiků ve Washingtonu jako důkaz úspěšné operace speciálních sil.

Zdroj: Netflix

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Cr4zyFl4mes

Osobně se mi líbilo více jeho vyprávění než od Peňy

18.7.2018 | 23:59:18
tunky

S Agentem Peňou tvoří skvělou dvojici.

1.5.2017 | 23:52:45
WILLIAM_MOINSPIELD

Velmi mě baví, jak vlastně mluví úplně ovšem, jelikož je to točeno zpětně (a on je vypravěč), ale jakmile tam jsou záběry, které napovídají, že měly se ženou problémy, nebo, že je neúplně vyrovnanej, tak drží hubu. To je moc pěkně natočeno. Celkově hlavní dvojice DEA agentů je zkrátka špica.

15.12.2016 | 11:33:44

Stav překladu

Titulky k novému seriálu Narcos: Mexico, najdete na novém webu.

Upoutávka na Narcos: Mexico

Thumbnail Play icon

Reklama

Novinky

O čem bude čtvrtá série Narcos?

O čem bude čtvrtá série Narcos?

Třetí série seriálu Narcos byla odvysílaná před několika měsíci a již se začalo spekulovat o čtvrté sérii. Pojďme si shrnout základní informace, které dosud víme.

Fotky

Fotky

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější postavy

Najdete nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama