Penny Dreadful První série Penny Dreadful v číslech

První série Penny Dreadful v číslech

První série Penny Dreadful v číslech

Zajímá vás, která epizoda Penny Dreadful byla nejsledovanější ze všech? A která zatím vede v diváckém hodnocení jako nejlepší? Přečtěte si naše krátké shrnutí první série v číslech.


4 0
1.7.2014

První série je za námi. Právě to nám dává jedinečnou příležitost se za ní ohlédnout a rozebrat i jinak než pochvalami či výtkami. Čísla totiž zpravidla nelžou. Níže jsme proto připravili jednoduchý graf, v němž jednak srovnáváme, kolik lidí sledovalo jednotlivé epizody v premiéře na stanici Showtime a zároveň je porovnáváme s tím, jak je hodnotili uživatelé IMDb a také Edny. Je třeba zdůraznit, že do grafu jsme nezapočítávali sledovanost epizod v reprízách, v prémiové službě Showtime On Demand (sledování on-line) anebo na YouTube.

(Zdroj: tvbythenumbers.com, imdb.com, edna.cz)


Jak lze z grafu vyčíst, vůbec nejvíce diváků přilákala premiéra seriálu, kterou sledovalo 870 tisíc předplatitelů kabelové stanice Showtime. Naopak nejméně diváků zhlédlo šestý díl – dívalo se na něj jen 680 tisíc lidí.

Pro srovnání s jinými seriály stanice Showtime:

  • první řadu The Big C na jaře 2010 sledovalo v průměru 0,83 milionu diváků
  • první řadu Homelandu na podzim 2011 sledovalo v průměru 1,25 milionu diváků
  • první řadu House of Lies v zimě 2012 sledovalo v průměru 0,83 milionu diváků
  • první řadu Raye Donovana v létě 2013 sledovalo v průměru 1,42 milionu diváků

Zajímavé je určitě také hodnocení epizod. Na Edně každý díl hodnotilo v průměru 35 uživatelů. Jak si jednotlivé díly k dnešnímu dni u diváků vedly vyčtete z grafu. V porovnání s hodnocením na IMDb si můžete všimnout, že až na výjimku u čtvrté epizody křivka hodnocení na Edně kopíruje i tu z IMDb. (Není to ale samozřejmě úplně směrodatné číslo, protože na IMDb se počet hodnotitelů pohybuje v řádech statisíců, kteří využívají desetihvězdičkovou stupnici).

Diskuze /7

had-89

mne sa prvá časť páčila neskutočne moc, ale potom ma to prestalo baviť…ukrutná nuda a to slimačie tempo v príbehu…škoda…ten seriál mal pre mňa obrovský potenciál…

1.7.2014 | 13:02:54
darkHannibal

Mám asi 3 týdny před sebou 4. díl a bojím se to pustit abych nezemřel nudou. A to nejsem nějak vybíravej a koukám skoro všechno.

1.7.2014 | 22:33:35
DexTeR_X5

Preboha, však to je jeden z najlepšie graficky, dobovo, aj efektovo spracovaný seriál. Už len keď sa pozriem na tie detaily, spôsob reči, ktorý je úmerný dobe (nie ako pri niektorých seriáloch ktoré sa odohrávajú v roku raz dva ale herci hovoria modernou ANJ) A že slimačie tempo… neviem čo by ste robili keby to rozťahali na 13 nebodaj na 20 častí ako niektoré iné seriály. Seriál je podľa mňa super a už sa neskutočne teším na ďalšiu sériu.

3.7.2014 | 11:15:24
lilith23

Ja tiež troška nechápem negatívne ohlasy. Samozrejme nie každý má rád takýto druh seriálov ale pre mňa je to kvalitne spravovaný mix zaujímavých postáv a dejov. A súhlasím s vyjadrovaním postáv, človek má pocit akoby to natáčali v tej dobe a nie teraz.

3.7.2014 | 19:26:34
roman66

tak negativny ohlas je ten ze dako to sa neporiesilo, ta sfera medzi nebom a zemou amon ra potetovany upiri, dorianov obraz.. a vsetko to ostatne… vzhladom na 8 casti som cakal dake premyslene rozpracovanie…a nie celu cast o exorcistovi, to ma kus sklamalo, ale inac je to dbry serial, velmy dobre prostredie, a dialogy a tie reci to je take ako kniha a divadlo.. take umelecke mmm…a este aj tak ezotericka stranka neni len tak z prsta vymyslana… pekne to sedi do doby a tarot je tiez kulovy…

4.7.2014 | 17:27:49
dagsoftware

kravina podľa mňa, druhú a ďalšie časti som už ani nepozeral

17.7.2014 | 16:16:44
StoneCZE

Nechápu jak to může být pro někoho nudné. Ponořit se do atmosféry je naprosto jednoduché a ihned se od obrazovky přece nemůžete odtrhnout.. Seriaál naprosto špičkový. Kdy bude další série?

18.7.2014 | 10:04:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E09: The Blessed Dark

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky překládáme na verze:

  • Penny.Dreadful­.S03E09.WEBRip­.XviD-FUM
  • Penny.Dreadful­.S03E09.HDTV.x264-FLEET
  • Penny.Dreadful­.S03E09.PROPER­.720p.HDTV.x264-FLEET

Plánované dokončení: 23. 6. v pozdních večerních hodinách.

Reklama

Třetí řada

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

S první fotkou ze třetí řady se vrací Patti LuPone

Třetí řadu hororového Penny Dreadful uvidíme už příští rok a její natáčení už samozřejmě začalo. V nových epizodách uvidíme kromě starých známých taky nové herce a jednu divácky úspěšnou postavu z druhé řady. Ta se objevila na prvním oficiálním snímku z natáčení.

Momentka

Momentka

Narozeniny

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás