Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace epizod 5x07, 5x08, 5x09

Rekapitulace epizod 5x07, 5x08, 5x09

Rekapitulace epizod 5x07, 5x08, 5x09

Jelikož Fantiki pro vás žádnou rekapitulaci neudělala, budou teď v jednom článku rekapitulace všech tří epizod, které jsem kvůli dovolené promeškala. Jedná se o epizody The Silence of E. Lamb, Scream for Me a March of Crimes


2 0
10.8.2014Hanna ví, co Hanna myslí

Lhářky by vůbec neměly pít. Alkohol totiž rozvazuje jazyk a holky mají spoustu tajemství, která se nesmí provalit. Hanna si při večeři u Emily, na kterou je pozvala paní Fieldsová, vyměnila vodu za vodku, což vedlo k tomu, že jí Emily později vyhodila. Přiopilá Hanna se přesunula do Brew, kde narazila na Sydney, alias jednu z Moniných špehů, která využila situace a snažila se z Hanny dostat nějaké informace. Hanně vyklouzlo, že byly v New Yorku, načež -A poslala SMSku ostatním Lhářkám, ve které stálo, že má Hanna moc prořízlou pusu.
(A co se týče Hanniny pusy, tak jí v této epizodě využila i jinak – konečně se zase dali dohromady s Calebem.)

Pam fandí Emison

Pam Fields se opravdu hodně změnila – na začátku nemohla Emilynu orientaci překousnou a teď to dokonce vypadá, že Emily podporuje, aby se dala dohromady s Ali. Domluvená večeře měla sloužit hlavně k tomu, aby zjistila, zda spolu něco měly před Aliiným zmizením. Jenže večeře se nevyvedla úplně podle plánu. Alison zase básnila o svém únosu, což Hannu rozčílilo, protože jak se zdá, tak už má milé Alison plné zuby. Em na konci matce přiznává, že Ali měla radši víc než jenom kamarádku (ale nejspíš z toho nic nebude, protože Em pak volala Paige a na konci vzkazu jí uteklo to magické slůvko na „L“). Pak Pam Emily varuje, protože policie příběhu, se kterým Ali přišla, nevěří a hledají v něm skulinky.

Ze Spencer se stává špeh

Co se týče Hastingsů, tak u těch nevládne taková soudružnost, jako u Fieldsů. Veronica nadobro opustila Petera, protože je to podle ní neuvěřitelný lhář. My se jí vůbec nedivíme, i když je nám trochu líto Spencer, která je z rozchodu svých rodičů docela špatná. V této epizodě se vrací na scénu Melissa, která se Spence snaží přesvědčit, aby se postavila za otce – jenže to má smůlu, protože Spencer je v Týmu Veronica, i když se snaží předstírat, že je nestranné Švýcarsko. Samozřejmě že by Spencer chtěla, aby se její rodiče dali zase dohromady, ale jí se také nelíbí, že otec s Melissou mají nějaké tajemství. Spencer Melissu podezřívá, a tak si od Ezry půjčí část jeho špionážního vybavení a nainstaluje si kamery, které hlídají vchod do stodoly, ve které Melissa přebývá. Jenže místo Melissy se venku, na jejich zahradě, plíží v noci Ali!

Z Arii se stává tajný agent

Od té doby co Arie hrozí, že se provalí vražda Shany, se snaží o hodně víc přijít -A na kloub. V této epizodě začala pracovat jako dobrovolnice v Radley, aby zjistila něco víc o Bethany a jejím případném spojení s paní DiLaurentis. Potýká se překážkami jako je příliš kamarádský Eddie a nepříliš kamarádská Rhonda, ale stejně se jí nakonec podaří vzít skicák, který má Rhonda (bývalá spolubydlící Bethany) schovaný pod matrací. Z kreseb Aria ze Spencer vytuší, že Bethany byla svědkem pádu Tobyho matky z okna a že paní D. lhala. Eddie na Ariu pak narazí a ptá se jí, proč je doopravdy v Radley. Poté si domluví s Ezrou schůzku, na které se neobjeví a pak jakoby se po něm slehla zem. Byl snad Eddie umlčen navždy?Nikdo nevěří „Chudince Hanně“

Hanny dějová linka byla v této epizodě dost emotivně naladěná. Když Hannu obtěžuje (ne jednou, ale dokonce dvakrát) Zack, Elly budoucí manžel, řekne to Lhářkám. Ani jedna jí pořádně nevěří. Mají pocit, že když je Hanna opilá, tak nedokáže vnímat okolí. Takže Spencer a Em usoudí, že si Hanna situaci špatně vyložila. Aria na to jde ještě více zostra a rovnou Hannu obviní z toho, že si to vymyslela.

Noel ,pracuje' pro Ali

Přesouváme se k Hanně domů, kde je na pár dní ubytovaná i Ali, protože její otec odjel z města. No, teoreticky je Ali jenom s Ashley, Hanna se jí totiž vyhýbá jak jen to jde a většinu času tráví s Calebem a flaškou piva. Zdá se, že si Ali Ashley docela dost omotala kolem prstu a Ashley se k ní chová jak k vlastní dceři – no, podle Hanny lépe než ke své dceři, protože jí půjčuje své věci, které Hanně nepůjčuje. Ještě víc je stmelí když se večer k nim do domu „vloupe“ záhadná postava, která drží v ruce nůž. Ashley se samozřejmě bojí jak o bezpečí Ali, tak i o bezpečí své dceři – ale naprosto bezdůvodně, protože jak se později dozvídáme, vloupání zinscenovala Ali a ten záhadný stín patřil Noelovi. Ali to dívkám vysvětluje tak, že potřebuje i nějakého důvěrného svědka (jako je Ashley), který by policii potvrdil, že jí někdo pronásleduje, a tak nebyla ohrožená její povídačka o únosu.

Aria zjišťuje další informace

Rhonda chytila Ariu, když se jí snažila nepozorovaně vrátit skicák pod matraci. Ale nakonec se spolu dohodnou: Aria Rhondě donese dobroty, které má zakázané, a za to jí Rhonda řekne to, co ví. Paní DiLaurentis brala Bethany na výlety mimo Radley. Dokonce pro ní v nedaleké stáji koupila koně Pudinka. Ale Aria nemá čas tuhle stopu sama prověřit, protože jí Ella požádala, aby byla její hlavní družička, a tak je Aria zaneprázdněná až až.

Spencer a Emily jsou chyceny v pasti

To bylo o fous! Spencer s Emily jedou prověřit informaci od Rhondy a zamíří do stáje, kde údajně paní D. koupila pro Bethany koně. Dozvídají se, že je to pravda, ale to jim nestačí a jdou hledat další stopy. Najdou Melissinu jezdeckou helmu. Jenže -A je opět o krok napřed a dívky zamkne v jednom z boxů vedle koně, který vyšiluje z bouřky. Naštěstí to obě přežily, i když Spenceřino oko nedopadlo úplně nejlépe.Spencer si obstarává pojistku proti Ali

Emily večer zaslechne, jak Noel v autě poslouchá nahrávku, na které Ali mluví se Shanou – nahrávka dokazuje, že Ali nebyla unesena a 2 roky jí nikdo nevěznil. Em se tedy do jeho auta vkrade a nahrávku i s fotkami ukradne. Spencer si vezme na starosti úkryt nahrávky a jede k domu u jezera. Balíček schová ve skříňce, ale při ochodu odhalí Noela, který se schovává na jednom křesle pod prostěradlem. Se Spencer si není radno zahrávat, a tak z Noela vymámí, že tyhle nahrávky odnesl z Jennina domu chvilku před tím, než vybuchl. Noel si nemyslí že je to náhoda a obává se, že se ho chce Ali zbavit a prosí Spencer, aby mu nahrávku vrátila – prý je to jeho jediná pojistka. Ale Spencer odmítá – Lhářky totiž potřebují pojistku stejně tak jako on.

Emily vyhlašuje pomstu

Spencer při návštěvě očaře odhalí kamarádství Jenny a Sydney. Emily je pochopitelně naštvaná, že že její nová ,kamarádka' je v Týmu Jenna. Sydney jí prosí o odpuštění a vysvětluje jí, že se s Jennou seznámila, když pomáhala na škole pro slepé. A do Rosewoodu se přestěhovala proto, že se Jenna bála být sama, když se vrátila Alison. Ale Emily nic z toho nezajímá. Upozorňuje Sydney, že vzala pozici pomocné trenérky, a tak jí nespustí z očí.

Aria se omlouvá

Ariu v této epizodě plně zaměstnává její role hlavní družičky a pomáhá Elle a Zackovi připravit zásnubní večírek. Jenže má pocit, že Zack je opravdu zvláštní a že jí Hanna nelhala. Nakonec Aria matce řekne o tom, jak se Zack k Hanně choval. Ella je spíše zdrcená než překvapená – něco podobného se totiž už jednou stalo. Zásnubní večírek se odvolává a na konci epizody si Ella pobrečí na rameni svého ex-manžela. Aria se jde Hanně omluvit za to, že jí nazvala lhářkou a prosí jí, aby jí odpustila.

Hanna vylévá whisky

Po Ariině omluvě Hanna vylévá zbytek Calebovy whisky do dřezu. Znamená to, že by se Hanna začala s -A a Ali vypořádávat jinak než alkoholem? Doufejme že ano :) Caleb také vypadá, že je odhodlaný dát se do pořádku po tom, co si s ním promluví Spencer. Každopádně máme zpátky super dvojici Haleb – Caleb nejenže Hannu ujištuje, že jí na 100% věří, ale ještě jde Zackovi poničit fasádu.

Ali je v suchu

Alison sice možná přesvědčila Ashley a využila jí, ale ztrácí kontrolu nad všemi svými lžemi. Nadporučík Tannerová si vše dává po kouskách dohromady, což jí zavede i k Shaně – začne se vyptávat Arii, jestlí s ní Ezra neměl něco společného. Jenže než se Allina lež provalí, nějaký muž se přizná jakožto její únosce. Ten chlap zná všechna fakta (nebo spíš všechny Aliiné lži), takže teď už asi povídačku o únosu nebude nikdo zpochybňovat. Epizoda končí tím, že se Ashley ptá Alison, zda je to ten muž, který ji unesl. Co na to Ali odpoví?

Diskuze /3

kachna15

Tak žádné nesmyslné články nepíšeš :D Obdiv za to, že jsi to stihla tak rychle, já si aspoň srovnala, co se stalo v posledních epizodách :)

10.8.2014 | 22:16:57
Failon

Podla mna to u Hanny doma nebol Neol. Podla Alinej tvari ked to povedala hokam.

#3 Holka
12.8.2014 | 12:55:38
Holka

#2 Failon: Souhlasím…

12.8.2014 | 13:45:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars