Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace epizody 5x01 EscApe From New York

Rekapitulace epizody 5x01 EscApe From New York

Rekapitulace epizody 5x01 EscApe From New York

S příchodem léta přichází i nová série Pretty Little Liars, již pátá v pořadí. Konečně jsme se po dlouhé pauze dočkali premiérového dílu S05E01 EscApe From New York. Co se v této epizodě odehrálo?


0 0
12.6.2014

Fanoušci se hned v prvním díle dočkali jakéhosi uspokojujícího verdiktu: Shana se přiznala k tomu, že střelila Ezru.

I když nejprve pomáhala Ali, pak se zamilovala do Jenny a začala pracovat pro -A tým. Nejsme si na 100% jistí, že pracovala přímo pro -A tým, ale že postřelila Ezru je jisté.. Ale pojďme si epizodu zrekapitulovat pěkně od začátku.


Ezra přežil. Tuto otázku si fanoušci pokládali celou pauzu. Sice Shana (nebo nějaký člen -A týmu) neztrácela čas a pokusila se tajně dostat do nemocnice, aby ho mohla zabít, ale naštěstí jí Ali viděla a řekla to lhářkám. Vzhledem k tomu, že je Ezra jediný, kdo ví pravou identitu -A, mají teď holky jeden hlavní úkol: chránit Ezru. Aria na něj dává pozor, zatímco Ali s ostatními lhářkami „vyprovází“ -A z nemocnice.
Totální chAos. -A rozeslala svým následovníkům SMSku: „Následuj vůdce.“ Vůdcem je v tomto případě nejspíš míněná Alison, která slouží jako návnada pro -A, aby jí dostala od Ezry z nemocnice. Schová se na dětském hřišti, ale pak se jí tajemným hlasem postava v černém zeptá: „Chceš si hrát?“ Lhářky si myslí, že -A přelstily, když jí obklíčí, ale nakonec jsou překvapeny ony – z úkrytů vyleze spoustu lidí v mikinách a maskách. -A je opět o krok napřed.

Na scénu přichází Shana. Po té malé lsti by měl být Ezra v pořádku ne? Omyl. Shana přichází do nemocnice se záminkou, že jde Ariu podpořit a hlídat. Prý jí poslala Ali. Když ale Ariu přemůže vyčerpání a usne, Shana využije příležitosti a vplíží se do Ezrova pokoje. Když se Aria probudí, okamžitě jde Ezru zkontrolovat a vidí Shanu, jak se sklání nad jeho postelí. Ezra se po chvilce probouzí, ale jeho zdravotní stav je špatný – o to víc se zhorší, když se podívá na Shanu. Pak Arie šeptem naznačí, že -A je Shana a když jí jde Aria hledat, překvapivě je pryč.
Divadelní představení. Ali vezme Spencer, Hannu a Emily do divadla, které patří rodině Fitzgeraldů, aby se tam schovali do té doby, než přijde Aria. Proč zrovna tam? Je to místo, kam Ezra dříve brával Ali (také si tam uvědomila, že je Ezra zbohatlík, který si hraje na chudáka) a Ali se tam sama několikrát ukrývala přes noc. V divadle se trochu odlehčí situace a holky přemýšlí o tom, jaký by byl život bez -A. Spencer by ovšem už nechtěla být taková, jaká byla předtím – holka, kterou nezajímá nic jiného, než vítězství. To jen dokazuje, jak se lhářky během několika posledních let hodně změnily.

CeCe faktor. CeCe se podařilo uprchnout z Rosewoodské nemocnice. Uprostřed noci se objeví v divadle a prosí Alison o pomoc – potřebuje se dostat z města. Obě se sejdou s Noelem, který CeCe předá peníze a Aliin pas na jméno Vivan Darkbloom. Ali seznámí CeCe s únikovým plánem, který byl původně určen k tomu, aby se z města dostala Alison.

Ali je „zproštěna viny“. Když se Ali vrací do divadla, Em je vzhůru a začne se jí vyptávat, kde byla a co dělala. Zdá se, že Alison Emily opravdu věří, protože jí svěří tajemství CeCe. Na povrch vyleze i to, že Ezra platil CeCe za informace. Také CeCe nebyla -A v červeném kabátě, jen pomáhala Alison. Jenže co CeCe nelze odpárat je to, že zabila Wildena. A udělala to kvůli Ali. Když Alison Emily svěří tato tajemství, zdá se, že jí Em přestává podezřívat.Monina armáda. Na chvíli se přesouváme do Rosewoodu. Mona zakládá „armádu“ z lidí, kteří nenávidí Alison. Mezi nimi je i Lucas, Paige a Melissa. Očividně mají všichni důvod Ali nenávidět. Lucase celou střední šikanovala, zapříčinila rozchod Paige a Emily a je zodpovědná za dřívější Spenceřin problém s prášky. Paige se tenhle nápad moc nelíbí a chce odejít, ale když se přidá i Melissa, rozhodne se zůstat.

Sbohem Shano. Na konci epizody přijde Shana do divadla. Má u sebe pistoli a je rozhodnutá zastřelit Alison. Ali je v šoku, protože si myslí, že jí Shana pomáhá, ale pak se dozvídáme, že to všechno dělá kvůli Jenně, kterou miluje. Než Shana vystřelí, na scénu přichází i Aria, která se jí snaží zneškodnit. Nakonec Aria vítězí, Shana padá z pódia a diagnóza je jasná: Shana je mrtvá. Dívky si myslí, že je konec jejich nočním můrám, ale je docela dost jasné, že Shana -A nebyla.

Zhodnocení:
  • Vážně bychom chtěli vědět, zda všichni ti lidé, co se objevili na hřišti, pracují pro -A. Protože jestli ano, tak mají dívky opravdu velký problém.
  • „Vždy si k sobě najdeme cestu zpět.“ Tohle rozloučení Alison a CeCe zní jako kdyby byli Sněhurka a princ Krasoň z Once Upon a Time. Znamená to snad, že CeCe ze seriálu nadobro nezmizela?
  • Co řekla Melissa svému otci? Protože se choval opravdu divně. Proč nechce, aby jeho žena věděla, kdo zabil tu dívku, která je v Aliiném hrobě? Bojí se, že se kvůli tomu prozradí nějaké další rodinné tajemství? „Když se to Spencer dozví, bude mít důvod vrátit se domů.“ Co to sakra znamená??
  • Také vám seriál „Divní gurmáni“ přijde naprosto skvělej?!

Tak co si o této epizodě myslíte vy?

Diskuze /28

Stelly

Docela dost mě překvapila ta Melissa… o.O

12.6.2014 | 14:39:48
ZuziJ

Taky mě zarazila Melissa. Vypadala skoro, jako by všechno dělala proto, aby se Spence měla dobře. Jenom váhám, zda jí to uvěřit, nebo to na nás na všechny jen hraje? :/ V PLL už snad radši si o ničem nic nemyslet.. :D

12.6.2014 | 15:04:49
menteurCZ

Ovšem, jestliže celá Monina armáda byla v Roseoodu, kdo byl potom v NY??:O

#4 Stelly
12.6.2014 | 15:20:11
Stelly

#3 menteurCZ: To by mě taky zajmalo… :/

12.6.2014 | 15:32:15
KamPhoe

Přijde mi, že Mona jede trošku na vlastní pěst a pěstuje si sama svou A armádu. Nepřijde mi, že by byla moc instruovaná A, spíš se snaží být novou A. Jen mi to asi tak přijde.

#20 NikaLiars
12.6.2014 | 15:35:41
Stelly

jinak podle proma na další díl to vypadá že Ali s lhářkama řeknou vše policii..A objeví se Jason :) a on asi věděl že Ali je naživu nebo něco takovýho,protože podle sneakpeaku kterej sem viděla(celkem sem viděla 3) on něco ví..Jinak tady je promo ;) http://www.youtube.com/watch?…

12.6.2014 | 15:39:14
Stelly

Pardon tady.. ;) Spletla jsem si video :) http://www.youtube.com/watch?…

#8 TerkaAndy
12.6.2014 | 15:41:50
TerkaAndy

#7 Stelly: Už mám promo připravené i s titulkama, jen to tu nechci „plnit“ takže vyjde až večer :)

#9 Stelly
webmaster
12.6.2014 | 16:03:55
Stelly

#8 TerkaAndy: aha dobře :)

#10 TerkaAndy
12.6.2014 | 16:18:58
TerkaAndy

#9 Stelly: Je to hrozný, spousta zajímavejch článků, videí, fotek a všeho možnýho, ale zase sem nechci dávat něco 5× denně, pak by to akorát lidi přestalo bavit :D

#12 Stelly #12 Stelly
webmaster
12.6.2014 | 16:21:06
Anka

Já už se v tom vůbec nevyznám :( Nějak jsem zapomněla všechny ty zápletky a tajemství z minulých serií ,která se ještě neobjasnila! A navíc se mi to dost plete s knížkou…tu už jsem přečetla celou a mělo to opravdu skvělý závěr! Ale v seriálu to je úplně jinak…:( Jestli je tu ještě někdo, kdo se v tom ději stále orientuje, tak by bylo super, kdyby napsal nějaký celkový shrnutí co víme a co nevíme..atd. :) :3

#12 Stelly #17 ZuziJ #18 Lucinka04
12.6.2014 | 16:35:37
Stelly

#10 TerkaAndy: hm to věřím :D Taky to znám,ale třeba promo bys mohla dávat zároveň s rekapitulací(když to půjde) aby jsme se v tom orientovali ;) …Jen nápad :)
#11 Anka: jo to by nebylo špatný… Myslím že by se to mohlo přidat někam k postavám a vždycky se to aktualizovat…ne? ;) #10 TerkaAndy:

#13 TerkaAndy #14 TerkaAndy
12.6.2014 | 17:15:31
TerkaAndy

#12 Stelly: hele nedávno (o pauze) jsem některý postavy aktualizovala – hlavní – ale je toho hrozně moc. Sotva stíhám pořádně vydávat články, natož se ještě hrabat ve starejch věcech. :/ Ta moje kamarádka totiž skoro nic nepřidává, takže mám práce až nad hlavu… A navíc kdyby se mělo zhodnotit, co se doteď stalo, tak to je článek na dva dny podle mě :D

webmaster
12.6.2014 | 17:23:28
TerkaAndy

#12 Stelly: jinak promo se snažím přidávat první, ale článek už jsem měla rozdělanej a nechtěla jsem od toho odcházet kvůli titulkům k promu, líp se mi to překládá, když to dělám vkuse a neodcházim od toho :D

#15 Stelly
webmaster
12.6.2014 | 17:24:11
12.6.2014 | 17:40:07
Stolid

Tento seriál nikdy neskončí. Kvalita je opravdu nízká. Když si vezmeme, že tým -A je jedna nebo dvě desítky lidí + další desítka lidí, které organizuje Mona… Jaký bude život lhářek, když je bude sledovat téměř 30 lidí a ztrpčovat jim život?

12.6.2014 | 19:54:50
ZuziJ

#11 Anka: Já už se v tom taky moc nevyznám, buď v klidu.. :) To chce prostě vypnout, už nad tím nepřemýšlet, a přijmout všechno tak, jak to je, dokud to zase nevyvrátí, prostě nevymýšlet žádný svoje teorie, jinak se z toho zblázníš.. :D Já mám teda zasebou teprve první 3 knížky a čekám na další v knihovně. Ale nehorázně se mi plete TVD vždycky když čtu knížky, hlavně ze začátku (začínala jsem s knížkama a seriálem zároveň.. :D )

12.6.2014 | 19:58:50
Lucinka04

#11 Anka: Taky se přestávám orientovat a začíná mě to štvát, protože mi to neustále šrotuje v hlavě a nedělám nic jinýho než přemýšlím co tam bylo a co ne :D Už si ani nepamatuju kdy a jak se tam poprvý objevila Shanna. A navíc ted jsem si četla popis postav a u Mony se píše že se k A-týmu přidala když se Hanna s ní přestala tak vídat. A přitom na konci 4.série když Alison vypráví jak to vše bylo, tak jí Mona odvezla do toho hnusnýho Motelu, kde už všechno Mona měla rozjetý to její doupě. A trošku jim to nezapadá.. Když se v 1.serii objevili od NAT klubu ty videjka, tak tam bylo jedno kdy Alison je ve žlutém topu s Ianem u líbající se skály a natáčí se, tak to mělo být ten večer co „jí zabili“ (a ještě to bylo udělaný tak aby si lhářky mysleli že jí zabil Ian) a na konci 4.serie bylo že se sice sešli u líbající skály ale pohádali se a to bylo vše.. :) Takže už mě to všechno přímo se*e , přemýšlím nad tím a nic nevim :D :D A ta Melissa je taky divná :D

12.6.2014 | 20:36:43
Anka

Už je to zkrátka moc zapletený …:/ Asi to bude tím, že každej díl píše jinej scénárista a každej z nich si to vymýšlí podle sebe…:( Ale koukat se nepřestanu..:)­..pořád doufám, že někde ve vzdálený budoucnosti udělaj jeden díl, kde to všechno vysvětlí :D :D

12.6.2014 | 22:08:16
NikaLiars

#5 KamPhoe: ! presne tak to je.. Janel Parrish /Mona/ to sama potvrdila.. buduje svoju vlastnú armádu.. vie že je Ali nažive.. a chce sa jej pomstiť..

12.6.2014 | 23:33:48
TerkaAndy

#15 Stelly: Teď na víkend odjíždím pryč, tak jsem tam připravila k vydání dva články na každý den :D Zítra se můžete těšit na fotky a sneak peek, v sobotu na dva články (jeden „spoilerový“ a jeden na zamyšlení), v neděli druhý sneak peek a v pondělí třetí sneak peek :D

#22 Stelly #23 DixiePixie
webmaster
13.6.2014 | 0:56:23
Stelly

#21 TerkaAndy: Tak to je super :D těším se :)

13.6.2014 | 6:34:06
DixiePixie

#21 TerkaAndy: Jsi nejlepší :)

13.6.2014 | 11:11:56
papaya

Už to začíná být pěkně pomotaný a seriál tím ztrácí na kvalitě, myslim si, že je nejvyšší čas to ukončit :-( už to začíná být nějak moc dlouhý

#26 ZuziJ
13.6.2014 | 11:17:53
NikaLiars

a čo je na tom? nemusíš to sledovať.. toto nejak neviem pochopiť.. mňa to nikto nenúti pozerať.. teba hej?.. veď si nájdi lepší seriál.. alebo skús byť z utorka na stredu hore. 2,00.. a prihlás sa na twitter… počas premiery to tam nenormálne žije.. píšu tam všetci: Marlen, AShley (hana)..Lucy (aria).. a názor z nejakej malinkej krajinky ich vôbec nezaujíma.. tam sú tím normálne posadnutí.. všetci čakajú od stredy, kedy bude utorok.. čiže nerátaj s tým, že sa tak rýchlo dozvieš celú pravdu.. ja som absolútne nečakala, že v tomto prvom diely sa dozvieme tak veľa..

13.6.2014 | 14:33:31
ZuziJ

#24 papaya: „začíná být nějak moc dlouhý“… A co budeš dělat dál, když už je potvrzená dokonce 7. série? :)

13.6.2014 | 18:05:10
Adla_lol

Jak víte, že Shana postřelila Ezru? Nějak jsem to v tom díle nepochytila..

14.6.2014 | 18:21:23
Tigamr

Ahoj, pýtaš sa, či nám príde seriál „divní gurmáni“ dobrý. Neviem čo je to aj som to hladal a nenašiel som to. Ak to máš tak mi to prosím volako pošleš? Ďakujem

12.7.2014 | 1:17:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars