Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace epizody 5x06 Run, Ali, Run

Rekapitulace epizody 5x06 Run, Ali, Run

Rekapitulace epizody 5x06 Run, Ali, Run

Ali byla v této epizodě připravená opustit Rosewood, ale Lhářky ani -A jí nenechaly. Co se v epizodě ještě stalo si můžete přečíst v článku.


2 0
20.7.2014Nezbavujte se knih ani když máte čtečku – mohou se vám hodit!

No, pokud by nás někdo chtěl zabít, chtěli bychom mít někoho, jako je Em. Téměř celou epizodu strávila tím, že se snažila udržet Ali v bezpečí a byla ochotná porazit kohokoliv, kdo by jí chtěl ublížit. Přesvědčila Paige, aby se vyzradila členy Moniny armády a když se -A chystala Ali uškrtit její vlastní šálou, uštědřila jí dobře mířenou ránu knihou z poličky. A aby toho nebylo málo, tak celou noc nezamhouřila oka, aby Ali mohla hlídat. Z Em je prostě skvěle vycvičený pejsek.

Snapchat přímo z pekla

Vzhledem k tomu, že -A očividně není mrtvá a je schopná vyhodit dům Cavanaughových do vzduchu, se Ali rozhodla zase utéct z města, ale Lhářky (kromě Hanny) s tím nesouhlasí. A video na Snapchatu od -A, na kterém je vidět tělo paní D., je jen utvrdí v tom, že s nimi je ve větším bezpečí, protože ji mohou ochránit. A co nakonec Ali (kromě udatné Emilyiny záchrany) opravdu přesvědčí? Zpráva od -A, že pokud Rosewood opustí, tak ji zabije. No, Noel holt stráví v New Jersey ještě chvíli sám.Spencer jako dohazovačka stojí za starou belu

Ha, konečně jsme našli něco, co Spencer opravdu nejde: dohazování! Ale abychom jí moc nekřivdili: pár, u kterého se snažila, si neustále lže a málokdy jsou vidět spolu, alespoň v jedné místnosti – ano, jedná se o Spenceřiny rodiče. Tohle manželství nedokázal zachránit pan Hastings ani když usilovně paní Hastingsovou ujišťoval, že paní D. nezabil.

Aria jde do útoku

Vždy když přišlo na pronásledování -A, Aria rozhodně nebývala v předních liniích. To se ale nyní změnilo – asi je rozdíl bát se jestli vyvstane na povrch váš románek s učitelem nebo to, že jste někoho zabili. Aria vyšetřuje! Ezra jí pomáhá a snaží se najít nějakou spojitost mezi Bethany Young a paní DiLaurentis. Nakonec jim pomůže Eddie Lamb, ošetřoval v Radley, který jim nechá za dveřmi děsivý obrázek, který Bethany namalovala. A ve finále jde Aria do Radley žádat o dobrovolnickou práci, aby toho mohla zjistit více.

Hanna ničí romantiku

Nejenže zapomene na rande s Travisem, ale ještě mu lže. Hanna se potýká nejen s Calebovým návratem, ale také s Ali. Rozhodne se jí za zády ostatních Lhářek pomoci utéct z města a jak se pak dozvídáme, nebylo to z nejčistších důvodů – prostě Ali ve svém životě nechce. A tato pomoc se jí vymstí, Em se to totiž dozví a Hanna pak není pozvaná na další schůzku Lhářek – ajej. A i Travis se otáčí k Hanně zády a rozchází se s ní.

Zhodnocení:
  • Pořád si nejsme jistí, proč -A vyhodila do vzduchu právě Tobyho dům. Nejsme jediní kdo si tuto otázku pokládá. Caleb Hanně zmínil, že -A nikdy nedělá nic bezdůvodně – tak v čem byl dům Cavanaughových tak důležitý?

  • Pan Hastings Spencer řekl, že tu noc si jeli s Melissou popovídat k jezeru. Věříme mu? A když jo, o čem si tam povídali?

  • -A ve Snapchatu napsala: „Pohřbila jsem jí stejně, jako ona tenkrát pohřbila tebe“. -A tam tedy tu noc byla. Ali si vybavuje, že se s někým paní D. bavila, je možné, že to byla -A?

  • Tak -A se nejdřív snaží Ali zabít a pak chce, aby zůstala v Rosewoodu?

  • Naprosto souhlasíme s Calebovým výrokem, že „v tomhle městě by policie měla jezdit v klaunských autech“

  • Tannerová si očividně dává vše dohromady. Tuší, že Shana střelila Ezru. Ví, že Ali a Shana byly v dětství kamarádky. A také si nejspíš uvědomila, že holky tu noc nebyly v Philadelphii. Tak kolik epizod jim ta lež ještě vydrží?

Co dělá Noel Kahn v New Jersey? To nechodí do školy nebo co?

Diskuze /4

menteurCZ

snapchat? vážně? o.O

#3 TerkaAndy
20.7.2014 | 11:38:03
JeremyFall

Mám takový dojem, že v té epizodě to dokonce bylo řečeno, že -A se nesnažila Ali zabít, jenom ji vyděsit. A nebo to možná nebyla hlavní -A a třeba jenom někdo z Moniny armády. Hlavně doufám, že tohle tajemství se nerozluští až o třicet dílů později, jako tomu třeba bylo s masáží Emily. To bylo snad v první nebo druhé sérii, když ,,–A" dávala Emily masáž a kdo to byl ( Lucas ) jsme se dozvěděli až v prvním díle čtvrté série. A co by mě zajímalo asi nejvíce je, na čí straně stojí Mona? Rozhodně Ali v Rosewoodu nechce ale nemyslím si, že by ještě spolupracovala s -A. Pravděpodobně už kope sama za sebe ale kdo ví. :)

#3 TerkaAndy
20.7.2014 | 12:54:36
TerkaAndy

#1 menteurCZ: Na americkejch stránkách to tak nazvali, asi tak teď řikaj všemu :D

#2 JeremyFall: Teda ty máš paměť, o nějaký masáži už nemám ani páru :D

webmaster
20.7.2014 | 23:09:27
ZuziJ

Já si hlavně myslím, že -A nikdy nechtěla Ali zabít. Možná dělat jí ze života peklo jako ostatním lhářkám, ale ne zabít. To už pak byla Aliina paranoia. Ale možná už mi vypadlo tak tistíc narážek a činů, který můj názor vyvrací… :D

28.7.2014 | 8:49:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars