Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rekapitulace epizody Out, Damned Spot

Rekapitulace epizody Out, Damned Spot

Rekapitulace epizody Out, Damned Spot

S05E19: K odhalení Big -A máme sice ještě hodně daleko, ale konečně zase její/jeho hra začíná mít grády.


7 0
15.2.2015


Eric McCandless/ABC Family Channel © 2014 Disney ABC Television GroupAria zjišťuje, že její bratr je Prolhaný krasavec

Mike Montgomery má možná tělo Boha, ale očividně má mozek strašáka do pole. Proč by se jinak zahazoval s Cyrusem a Alison? Je jasné, že je v tom něco víc, ale bylo by dobré, kdyby se s tím tajemstvím svěřil Arie. Zaprvé bychom se to dozvěděli i my a navíc: k čemu je sourozenec, když mu ani nemůžete sdělit svá tajemství, aby kvůli vám pak musel lhát?

V této epizodě se děj točí kolem Mikea, který pracuje pro -A a špinavou práci dělá přímo před očima Lhářek. Nejdřív se vkrade do chladničky, ze které ukradne Hanninu, Ariinu a Spenceřinu darovanou krev (Emily krev nemohla darovat, protože strávila loňské léto na Haiti). Pak si vybere hotovost ze svého neuvěřitelně napakovaného bankovního účtu (má na něm 18 tisíc dolarů!) a nakonec doručí ukradenou krev (a peníze?) Cyrusovi Petrillovi, alias Aliině únosci.

Aria nejdříve odmítá věřit, že je Mike do něčeho zapletený, ale té možnosti se obává tolik, že jí to rozptylovalo i při psaní testu z matiky. To by nebylo tak hrozné, kdyby ovšem nepotřebovala mít výborné výsledky ve škole, aby jí vzali na vysokou školu umění a designu. Aby test neprojela, rozhodne se opsat odpovědi od Andrewa (Spenceřina hezkého kolegy z desetibojařského týmu), ale ten si toho všimne. Nicméně jí nenahlásí a místo toho jí nabídne doučování.

A zrovna během doučování se vyhrotí situace s Mikem. Vzhledem k tomu, že Mike právě odjel někam autem, Aria s Emily naverbují Andrewa (a jeho auto) a sledují Mikea. Jako zástěrku Emily vymyslí problém s drogami. Mikea sledují až k Jonahově bistru, kde jsou svědky toho, jak Mike dává Cyrusovi vzorky krve. Rozhodnou s po Cyrusovi jít, ale místo toho vyslídí on je a dožaduje se vysvětlení, proč ho sledují. Situaci zachraňuje Andrew, který se náhle objeví s baseballovou pálkou a Cyruse posílá pryč.


Eric McCandless/ABC Family Channel © 2014 Disney ABC Television Group
Hanna má problémy s otcem

Hanna si v této epizodě jede sama na sebe.
Dostala se na několik prestižních vysokých škol, které ale stojí i 45 tisíc dolarů ročně. Ashley momentálně nemá žádnou práci, ale jak se zdá, tak Hanin otec měl dobrý rok. Což je důvod, proč žádná škola nechce Hanně poskytnout finanční výpomoc. Hanna se rozhodne otce navštívit a požádat ho o peníze, i když jí Ashley říkala, ať to nedělá.

Scény Hanny s Ashley jsou vždy skvělé a když jedna druhou podporuje ke statečnému rozhodnutí, je to ještě lepší. A tak nejspíš Hannu k návštěvě otce inspiruje Ashley na začátku epizody: konečně řekla Tedovi pravdu („Ano, chci si tě vzít, ale vyspala jsem se s Jasonem.“). To rozhodně nemohlo být jednoduché, ale jde své dceři příkladem. Je to názorná ukázka, že být dobrým vzorem neznamená nedělat chyby, ale umět se jim postavit.

Od otce Hanna chce hlavně uznání a aby v ní viděl někoho, kdo je schopný udělat vše, co si zamane. Jenže to se nestane. Jeho skoro vůbec Hannin život nezajímá. Celé to krásně vystihla Hanna větou: „Takže Kate jde na Dartmouth a ty jí ho zaplatíš. A mě ses ani nezeptal, kam jsem se přihlásila.“


Eric McCandless/ABC Family Channel © 2014 Disney ABC Television GroupSpencer se opět zajímá o školu

Jonny malou lstí navede Spencer k pomalování zdi na vysoké škole Hollis. A když si Spencer uvědomí, jak moc se bojí, že bude chycena, protože by to znamenalo konec s vysokovou školou, uvědomí si, že na ní chce opravdu jít.
Hanna své problémy s VŠ chce vyřešit pomocí soutěže krásy, ve které výherkyně dostane 20 tisíc dolarů. Spencer doufá, že problémy za ní vyřeší kontakty, které má její rodina. Na konci epizody píše Melisse e-mail, ve kterém se jí ptá, jestli ještě Wren zná někoho na Oxfordské univerzitě.


Eric McCandless/ABC Family Channel © 2014 Disney ABC Television GroupEmily zjišťuje, že Talia je vdaná

Bylo jasné, že na Taliu se něco zjistí, ale manžel asi nenapadl skoro nikoho. Díky tomu vystupuje na povrh jejich věkový rozdíl: Emily je ještě na střední a Talia už měla čas se vdát, a pak od manžela odejít – to asi pár let zabere, co?
Ale stejně všechny zajímá, jak se vztah Emily/Talia bude vyvíjet.
No, PLL je jeden z mála seriálů, kde se na obrazovku dostávají i krátkodobé vztahy, které jsou spíše o pobavení, a ne jen spřízněné duše na celý život. Bůhví jak to s těmi dvěma dopadne až se vrátí do města Paige.

Zhodnocení:
  • Je jasné, že Mike ukradl vzorky krve a předal je Cyrusovi. Jeho spojení se Cyrusem a Alison už ale tak jasné není. Navíc to byl údajně Cyrus, kdo se Ali postavil v době Moniny vraždy, což naznačuje, že jeho loajalita je jinde. Možná u Mony? Kvůli komu jinému by byl Mike ochotný zradit svou sestru?
  • Na té situaci s Mikem stejně bude ještě něco víc. Stále věříme, že to všehno Mike dělá proto, aby ochránil Ariu.
  • Nelže Talia o své minulosti? Už se objevila i teorie o tom, že je Talia policistka v přestrojení a snaží se s Emily sblížit a dozvědět se pravdu o -A. A navíc – Talie je z Rosewoodu? Příběh o prvním polibku to naznačuje, což by mohlo znamenat, že je nějak spojená i s jinými postavami.
  • Na konci epizody -A nastrčila Hanninu krev na Moniny džíny. Má v plánu křivě obvinit jen Hannu? Nebo přidá i Ariinu a Spenceřinu krev?
  • Mikeův přístup k tolika penězům naznačuje, že je členek -A týmu. Jak to nakonec bude?
  • Andrew je asi ten nejhodnější člověk v celém Rosewoodu. Bude to mezi ním a Ariou pokračovat?
  • Jak dopadne vztah Spencer a Tobyho? A co Jonny?
  • A Aria s Ezrou spolu do konce série už taky nepromluví?

Originální text: Wetpaint.com

Diskuze /13

makishek

ví se, kdy se má vrátit paige?

#2 TerkaAndy
webmaster
15.2.2015 | 11:00:02
TerkaAndy

#1 makishek: Já jsem to nikde nenašla, ale třeba někdo bude moudřejší :)

webmaster
15.2.2015 | 12:16:44
Ivčí

Někdo tady někde psal, že prakticky nikde tam nebylo řečeno, že ta krev je od Mika, on vytahoval jednu ampulku, která nebyla ani popsaná, zatímco -A měla tři ampulky, takže mohlo jít o dvě zároveň jdoucí věci, i když odlišný případ. Navíc Cyrus pokud vím, tak Alison moc nepomohl ve finále, pořezal ju a kdoví co ještě, takže podle mě Mike dost možná chodil do vězení třeba ani ne tak za Alison jako třeba za Cyrusem, za kterýho třeba zaplatil kauci či něco takového..? A tu krev teda netuším, proč by kradl. Každopádně to, jak se z Mika za každou cenu snaží udělat podezřelýho je moc očividný.

#5 xmalinka
15.2.2015 | 14:25:39
xmalinka

dobrá pripomienka na Paige – ale tak sa mi zdá, že sa zatiaľ nevráti.. určite nie aspoň v tejto 5 sérii.. možno ju len budú spomínať, ako napr. Spencer v tomto poslednom diely :) Inak – to s tou Táliou je veľmi zaájimavý postreh – tajná policajtka.. ako inak sa dostať k informáciám,než len od niektorej zo svatej štvorici

15.2.2015 | 14:26:15
xmalinka

#3 Ivčí: a nie je to náhodou tak, že sú zvlášť ženské a mužské väznice ?? To s tou krvou bolo na hlavu… neviem, či niekto z vás bol darovať krv.. Rozum sa mi prvýkrát pozostavoval nad ampulkami – krv sa odoberá do 0,5l sáčkov a až potom sa testuje krv.. Mimo iné sa na ne nepíše meno ale vopred vygenerovaný kód… Tak ale dali tam ampulky – budiš.. ale ako mike mohol vedieť – áno, toto je Hana, Aria, Spencer.. toľko času nemohol mať.. A čo ukazoval v izbe ampulku – tá pomenovaná nebola – a už A ich mala označené… Tak buď platí teória spomenutá v článku, že A mala už vopred ich vzorky.. alebo má krvnú centrifugu a pozná krvné skupina báb aby ich vedela určiť.. Komplikovane sa vyjadrujem, ale hádam pochopíte – čo som chcela napísať :)

#6 Ivčí #7 TerkaAndy
15.2.2015 | 14:31:56
Ivčí

#5 xmalinka: Pravda, to mě nenapadlo, ale dávalo by mi smysl, proč si vybíral peníze, ale samozřejmě to mohlo být normální vybírání peněz a šlo jenom o to, aby pak Emily viděla, že je Mike (anebo kdokoli, čí je to účet) slušně zazobanej. Proto mi pořád sedí ta teorie, že to byly dvě na sebe nenavazující věci – A má krev vs. Mike má krev v ledničce. Jakoby -A to využívá, aby potopila holky a Mike ji má z nějakýho kdovíjakýho důvodu.. :)

15.2.2015 | 15:08:10
TerkaAndy

#5 xmalinka: Jo, v normálnim světě je to rozdělený podle pohlaví, ale v PLL jsou tam s nima podle mě zavřený i zvířata a děti, je to stejně na palici, jako to odebírání krve.

A taky – kdo si nechá vyjet z bankomatu účtenku, a pak jí tam nechá? Obzvlášť, když má na účtě takovej balík? :)

webmaster
15.2.2015 | 15:55:29
Clarissa.D

Holky, ted me tak napadlo, jak tady probirate tu krev. Pokud je Mike v -A teamu (coz asi urcite je), tak vedel, co se chysta s tou krvi. Treba byl v nemocnici, aby ukradl Arii krev, aby ji ochranil, ale nepovedlo se mu to. A tak vybral penize a v tom bistru, jak se sesel s Cyrusem, mu nepredaval vzorky krve holek, ale mohl mu predat penize za to, ze mu Cyrus predal krev Arii??

16.2.2015 | 8:24:14
Jell

To je taky možné ale snad už dají nějaké odpovědi nebo to s nervama nevydržím :D

16.2.2015 | 18:24:04
Stelly

No hele možná už jsem divná,ale mě nesedí Andrew :D

#12 SpenceB
16.2.2015 | 18:24:55
NikaLiars

no mne sa overilo to, že kto je najpodozrivejší.. určite nebude -A. príklad: Toby, Lukas, Melissa, Ian, Mona, Toby, Paige, Mona, ALi, Wren, Ali, Ali, Mrs. D., Mona, .............. a teraz nám zase naznačujú, že je to Mike..

16.2.2015 | 18:31:29
SpenceB

#10 Stelly: to jsem si už taky říkala :D je chytrej, a důvodem pro to, proč je A bude to, ze chtěl aby se s nim holky kamaradily :S

16.2.2015 | 22:50:23
makishek

myslím, že mike nemá s A týmem nic společného, prostě pomáhá ali ven z lochu, i když těžko říct proč.. třeba věří v její nevinu, nebo si myslí, že mu ali řekne, kdo zabil monu.. a nebo se chce pomstít, tak jen čeká, až bude ali na svobodě.. každopádně vodítka by seděly, byl v pilotním dílu, je dost podezřelý – všecko to do sebe zapadá až moc dokonale :)

webmaster
17.2.2015 | 13:55:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars