Pretty Little Liars (Prolhané krásky) Rozhovor s Marlene King: Takové zakončení jsme si zasloužili

Rozhovor s Marlene King: Takové zakončení jsme si zasloužili

Rozhovor s Marlene King: Takové zakončení jsme si zasloužili

Ani producentka seriálu Marlene King se po letošní finálové epizodě nevyhnula velkému množství otázek. Co při rozhovoru s E!News prozradila?


11 1
27.3.2015

Rozhovor s Marlene King

Bylo nám potěšením, Charlesi.

Po nekonečném množství výhružných SMS zpráv a vzkazů, po letech plných hrůzy a po pěti sériích seriálu konečně diváci viděli člověka, který za vším stojí. Big -A. Charles DiLaurentis.
E!News udělal rozhovor s producentkou Marlene King o všem, co by vás mohlo zajímat.

(FOTO: ABC Family)


Finále bylo užasné. Líbilo se mi nejvíc ze všech dosavadních epizod Pretty Little Liars. Bylo příjemně děsivé.
Děkuji! Pro mě je to padesát na padesát ještě s pilotní epizodou. To jsem zatím nikomu neřekla. Tohle je první epizoda, která se alespoň trochu přiblížila k té, kterou to všechno začalo. Připadá mi, jakoby se zrodil nový příběh, což se mi líbí.

Jak si teď připadáte, když se fanoušci po pěti sériích konečně dozvěděli odpověď? Ulevilo se vám, nebo máte pocit hořkosti?
Jsem nadšená. Jsem neuvěřitelně nadšená, protože se sice jedná o veliké rozuzlení, ale my ještě musíme fanouškům vyprávět, co se bude dít od teď do konce léta. Taková přímá cesta ke konci. Je to vzrušující a mám pocit, že jsme si takové zakončení zasloužili.

Líbí se mi, že fanoušci dostali odpověď na jednu otázku, zatímco si začali pokládat desítky dalších. Konečně se dozvíme, proč se stal Charles -A.
Motivace -A mě nadchla stejně jako jeho identita. A je důležité, že budeme mít těch 10 epizod na to, abychom všechno zjistili. Dlouho jsme si pokládali otázku: „Kdo?“ a je na řadě začít se ptát: „Proč?“

Má oblíbená replika z finále byla: „-A má duši,“ protože jsme o něm nikdy nepřemýšleli jako o člověku, jen jako o čistém zlu.
Mona dokonce -A označuje jako to, odebrala mu veškerou identitu. A tak první člověk, který nazval -A tím, pronesl „-A má duši.“ Děkuji, že jste to zmínila, také je to moje oblíbená replika.

Takže -A se jmenuje Charles DiLaurentis. Měla jste to v plánu celou dobu, nebo se to vyvinulo postupně v průběhu seriálu?
Zanechávala jsem narážky už v dřívějších epizodách, například ve třetí sérii dívky vidí mima, který se jmenuje Charlemagne, což je základ jména Charles. Takže jsme cestičku z drobečků zanechávali už delší dobu. A ty anagramy z nedávné epizody mají více významů (asi šest, nebo sedm) a jeden z nich je Charles DiLaurentis.
Tento nápad jsem měla dlouho a promýšlela jsem ho několik měsíců, než jsem se postavila před ostatní s otázkou: „Bude to fungovat?“ Nikdo nebyl proti. Ale televizní společnosti jsme to řekli až nedávno.

Přemýšleli jste i o někom jiném, že by mohl být -A, než jste se rozhodli pro Charlese?
Ano. Když jsme se rozhodli, že prozradíme Monu jako původní -A (což jsme měli vždycky v plánu), začali jsme si říkat, že jí někdo tu hru musí ukrást. Kdo je Big -A? Napadli mě tři lidé a všichni by byli skvělou volbou. Ale pak jsem ostatním představila tenhle nápad a všem se to líbilo. Už jen podle toho, jak se lidi tvářili, jsme věděli, že je to úžasné a zajímavé.

Můžete nám říci, kdo byli ti další dva lidé?
Ne. (smích)

A prozradíte někdy ostatní kandidáty na -A?
Až seriál skončí, řeknu to.

Když jste hercům řekla, kdo je -A, jak reagovali?
Líbilo se jim to. Vyprávěla jsem jim o -A příběh… Protože jsem nechtěla odhalit jeho identitu před tím, než se dozví jeho historii. Začala jsem od začátku a vyprávění trvalo několik hodin. To je to, co vy ještě nevíte, to je to „proč“. Všichni z toho byli zmatení a když jsem jim řekla, kdo to je, říkali: „No páni!“

Fanoušci měli teorii, že -A by mohla být jedna z Lhářek. Byly zklamané, když zjistily, že ani jedna z nich není -A?
Všechny chtěly být -A! Kromě Lucy Hale (Aria), ta nechtěla. Nikdy za mnou nepřišla a neřekla: „Mohla bych být -A?“ Ale Ashley Benson (Hanna) a Troian Bellisario (Spencer) za mnou s tímto dotazem chodily neustále.

Když jsem sledovala finále, byla jsem fanscinovaná každým detailem a nemohla jsem se dočkat, až si epizodu pustím znovu a budu hledat stopy a nápovědy. Dokonce jsem si vygooglovala, ve kterém roce byla vydána píseň „Unwritten“, která hrála, když dívky scházely na plese ze schodů.
Ano, to je příznačná stopa.

Ke které scéně by se podle vás fanoušci měli vrátit a hledat v ní vodítka? Nazvali to podzemní hrobkou, já tomu ale říkám místnost, kde má -A duši. V té místnosti je mnoho nápověd. Jsem si jistá, že lidé tu scénu rozeberou do poslední nitky, což by mimochodem měli!

Diskuze /24

ZuziJ

Snad skoro vic nez samotne serialy me bavi ty rozhovory s tvurci, at uz to byla Gossip Girl, nebo ted PLL. Snazi se napovedet, navnadit, ale pritom nesmi nic vyzradit. Takze z toho vzdycky vypadnou jen obecny, neurcity prazdny vety, neco jak ja pri zkouseni ve skole.. :D

27.3.2015 | 16:17:41
Andie24

Já teda nevím jestli jsem jediná, ale mě to finále nepřišlo vůbec jako nějaké odhalení. Mnohem víc bych byla ráda kdyby právě řekli proč a ne kdo :D. Jen se bojím, že budu až moc natěšená na tu odpověď proč to dělá a že mě to pak zklame jako to „odhalení“ A. Marlene prostě umí navnadit, ale pak z toho nic moc není. Aspoň mě teď to finále v tomto utvrdilo.

27.3.2015 | 19:58:20
JLP

Já teda naopak rozhovory s tvůrci moc nemusím – to je samé „úžasné“, „překvapivé“, „šokující“, všichni jsou nadšení a hrdí a napjatí atd., ale vlatně jsou to odpovědi naprosto o ničem. Že jsme se dozvěděli „Kdo“? No, já bych teda radši taky věděla „proč“ – ale pořádné a logické vysvětlení bez poruchy osobnosti – co lhářky udělaly, že to někoho tak ranilo, že se je rozhodl zničit…?? Teď tu máme postavu, o které jsme nevěděli – i když to bude někdo, koho už snad známe, tak si nemyslím, že by tam byly tak výrazné indicie o případné dvojí identitě toho člověka – max. u Lucase a jeho přezdívky Hermafrodit…

#5 TerkaAndy #14 Celine #17 Es
28.3.2015 | 10:50:22
Stelly

Já jsem spokojená....­.Nejlepší epizoda celýho seriálu a na to že já nikdy moc nechtěla rychle vědět kdo je -A a proč to dělá.....Tak tahle epizoda mě fakt nadchla,skoro jsem z toho měla srdeční zástavu po tom,co jsem to zkoukla......To,že mám radost z toho, že se tam objevila Mona a že je naživu,jsem si uvědomila až 2 hodiny po tom…Vždycky jsem si myslela,že nějaká lhářka má dvojče nebo,že Ali je sestrou nějaké z nich,ale tohle jsem fakt nečekala.....­..Jinak mě tak napadlo,kdo byl teda na to videu,které usvědčilo Ali?Řekla bych,že Leslie.....Ale vůbec nevím.....Jsem fakt zvědavá na to jak to bude pokračovat…A dou­fám,že to vydržím až do června,protože už teď se nemůžu dočkat..... ;-)

#9 NikaLiars
28.3.2015 | 13:20:29
TerkaAndy

#3 JLP: Tak to mě rozhovory s tvůrci / herci baví nejvíc :) Jak překládat, tak i u jiných seriálů číst. Je fajn poznat subjektivní názor někoho, kdo „do toho vidí“

webmaster
28.3.2015 | 14:42:32
Jell

Já bych teda už chtěla vědět jestli Mona byla na začátku -A a Charles ji to vzal nebo jestli byl Charles -A a mona dělala jenom špinavou práci než šla do Radly z te odpovědi to tu trochu nechápu

#7 TerkaAndy #14 Celine
28.3.2015 | 16:07:35
TerkaAndy

#6 Jell: Mně to teda z odpovědi přijde naprosto jasný. S Monou jako s -A počítali od začátku. Pak se zjistilo, že seriál bude mít trochu více sérií, než plánovali, a tak museli vymyslet někoho, kdo jí tu hru přebere. A v tu ránu nastupuje „na scénu“ Charles :)

#8 Jell #14 Celine
webmaster
28.3.2015 | 18:05:25
Jell

#7 TerkaAndy: Dobře ale proč Mona někomu v Radly říkala že udělala to co po ní chtěli?

#11 TerkaAndy #12 makishek
28.3.2015 | 18:43:29
NikaLiars

#4 Stelly: Na tom videu bol Charles.. dal si dámsku parochňu a uniesol Monu… očividne je to rozdvojená osobnosť čo sa rada hrá s bábikami a prezlieka sa za dievča..

#10 chachina #13 Stelly
28.3.2015 | 19:22:59
chachina

#9 NikaLiars: V tom případě má Charles hodně dámskou prdelku…:D :D :D

#13 Stelly
28.3.2015 | 20:14:53
TerkaAndy

#8 Jell: Podle mě měla třeba společníky (Lucase, Jennu…??) a jen jim potvrdila, že jede podle plánu…

webmaster
28.3.2015 | 21:03:58
makishek

#8 Jell: taky jsem nad tím přemýšlela, nikdy se to pořádně nevyřešilo :/ do radley za monou přišla red coat, což se později ukázalo, že byla cece :) :)

webmaster
28.3.2015 | 21:23:58
Stelly

#10 chachina: Přesně :D na chlapa mi to přišlo až moc ženský zvláště podle postavy, kterou měl Charles v tomhle díle..... ;)
#9 NikaLiars:

28.3.2015 | 21:24:26
Celine

#3 JLP: ano, co když chtěl být Lucas holka a ne kluk ? ;)

#6 Jell: #7 TerkaAndy: ano, tak to bylo… a i by to odpovídalo, ale nedomysleli to moc, protože když Monu zavřeli do Radly (či jak se to píše sakra :D ), tak za ní přišlo druhé A a tomu pak ona řekla: Tak, udělala jsem, co jste chtěli, a co teď? … Takže já to vidím tak, že původně měli v plánu udělat A jako Monu, což jsem věděla už delší dobu před odhalením, a tudíž je pro mě dobře že udělali ještě BIG A… ale jemkmile se tedy doveděli že serial má naději pokračovat, museli to nějak zaobalit a z Mony udělali rázem ne A, ale jen pomocníka A… takže asi tak… ona sice po par dílech řekne, že jí A hru převzala, ale ja mám prostě pořád tu scenku v hlavě, jak se ptala další A, co udělají teď…

28.3.2015 | 21:56:18
Caroline115

Aha, nápověda Charlemagne, to je fakt nápovědě jako noha, určitě mě napadne, hele, mohl by to být charles! Sice jsme to jméno nikdy nslyšeli, ale sakra, to bude ono :-D

29.3.2015 | 13:33:19
azazel

mno jsem zklamaná. Nějakej Charles…Spíš nevěděli koho vybrat tak si vymysleli novou postavu co tam vůbec nezapadá. Nikde nepadla zmínka o bratrovi Jasona..Proste v tom maj gulas aj oni..Pamatujete na tu scénu v baráku jak málem uhoří a Mona říká něco o A? prostě jim to nežeru.. Seroš dobrej,ale maj v tom maglajs..některé věci maj mít pořádně dopředu promyšlené a něco se může odvíjet z děje,ale několik sérií nevědět kdo je A je dost špatné a ještě se tím chlubí..Seriál dokoukám jen ze zvědavosti,ale to velké odhalení mě naprosto zklamalo… :-(

29.3.2015 | 15:56:45
Es

#3 JLP: Ty myslíš, že existuje pořádné a logické vysvětlení bez poruchy osobnosti toho, co A dělá :-)?

29.3.2015 | 17:59:17
Es

Mě to fakt nezklamalo, jsem nadšená a ráda, že to zatím směřuje k tomu, že má Charles pravděpodobně poruchu osobnosti, protože jedině to by bylo rozumné vysvětlení pro motivy jeho činů. :-)

29.3.2015 | 18:05:18
Stolid

Ahoj, mě nejvíc štve, že lidi vstávají z hrobu! Dovedete si představit, kolik musí být v Rosewoodu prázdných hrobů?! Je to stejné jako v TVD, tam se taky vracejí mrtví lidé mezi živé. A víc by mě navnadilo, že má PLL tolik mrtvol v seriálu. Mrtvoly mě přitahují víc než oživlé mrtvoly, protože pak si uvědomíte, že se tam děje opravdu něco špatného. Ale ne, oni jsou živí, a pěkně hezky si odkráčí zpátky domů. Řeknu vám, to mě vůbec nebaví.

Myslím, že nadcházející díly šesté série budou muset být opravdu šílené. Snad si taky uvědomují aspon trochu, jak slabé jejich opěvované finale bylo… Když nevíme „proč“ je celé odhalení ten nejslabší čaj na světě.

29.3.2015 | 22:45:36
Stolid

A taky jsem chtěla napsat, že big A nehledáme 5 sérií, ale pouze 3 série. První dvě série byla opravdu -A Mona, jenom následujícá A – Big A – jí hru ukradla. Takže nemusíme tolik nadávat. Mě už to přijde jako nekonečný serial. Už se dívám jenom pro legraci, a až se konečně objeví -A černém na bílém, budu to brát jako bonus!

31.3.2015 | 21:33:40
Kaculka07

Pořád věřím nedávnému prohlášení a to tomu, že -A je někdo, kdo se v seriále objevuje od prvního počátku, takže snad bude Charles někdo, koho dobře známe. Ten Lucas se mi také zdá dost pravděpodobný Pokud to bude nová postava, kterou neznáme a objevila se tam až teď, bude to pro mě větší zklamání, než konec seriálu Lost! :-/

1.4.2015 | 10:42:09
Zmiaz

Tak Lucas by to mohl být… nerozflákal tenkrát ten památník Ali, když se ještě pohrašovala? Už si to moc nepamatuji…

Jinak je fajn, že Marlen pár měsíců uvažovala o tom, kdo bude -A, je to od ní hezký. Ale já opravdu doufala, že to od odhalení Mony měli promyšlené a věděli co dělají … no zřejmě jsem se spletla. A nápovědy jsou taky fajn. Ale pokud jsou o někom, o kom v seriálu ještě nepadlo jediné slovo, pak to není nápověda, ani stopa, ani narážka… to zkrátka není nic! Přesně jak napsala Caroline115.

Marlenino obhajování, že představitelka Arii jako jediná nechtěla hrát -A mi příjde taky divná. U mě by to zachránilo ještě to, kdyby se opožděně ukázalo, že jedna z holek celou dobu -A pomáhala. To by překvapení bylo a vysvětlilo by to alespoň to, jak A věděl o každém jejich kroku, pomalu slyšel každý jejich rozhovor atd…

Nemůžu se zbavit pocitu, že tohle přece nemůže být všechno…

Nyní už musím doufat jen v to, že alespoň objasní tu spoustu otázek, který tam jsou.¨ Zklamaná jsem, opravdu jsem čekala něco víc než jen další novou pohádku. Ale tím neříkám, že na to přestanu koukat, chci vědět kdo to tedy podle úžasné Marlen bude :D

3.4.2015 | 13:49:10
Stolid

Haha, Lucas-to jako vážně? Vždyť tam jsou podezřelí všichni! Když -A nebude postava, kterou jsme nikdy nepodezírali, budu zklamaná. Rovněž asi budu zklamaná, když to bude postava, kterou jsme nikdy neviděli. A Charles? Další jméno, stejně jako Bethany Young, kterou jsme nikdy neviděli. A když nevěděli scénaristé úplně od začátku, kdo je -A, moc valný smysl to na konci ani nemůže dostat. Tolik peněz dostávají a připadá mi, že jejich práce stojí s prominutím za hovno.

8.4.2015 | 18:24:08
im_denisa

Teorie, že -A někdo z holek pomáhá by se mi líbila. Kdyby to tak bylo, tipla bych si, že je to Emily. Nikdy jsem jí neměla ráda :D … Jinak, taky nechápu, proč všichni ohledně odhalení tak pláčou, ten seriál je nudný už od začátku, pokaždé, když se stalo něco zajímavého /Toby -A, Erza -A, Ezra poštřelen atd./ je to hned druhou sérií úplně shozeno, jen na ní musíte minimálně čtvrt roku čekat :D

18.5.2015 | 16:48:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S07E20: 'Til Death Do Us Part

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky překládá @channina a Veruuuu.

Reklama

Co náš čeká

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Co nás čeká v 2. - 3. epizodě?

Napětí mezi Liamem, Ariou a Ezrou roste, lhářky začnou podezřívat Elliota a pokusí se Ali dostat ven. Jedna velká chyba však všechno změní.

Narozeniny herců

Partneři

Pretty Little Liars