Reign (Království)
89/100 - 173×

Reign(Království)

Seriál sledující osudy Mary, královny Skotů, která ve svých patnácti letech přijíždí na dvůr francouzského krále, aby si vzala korunního prince Francise. Jenže svazek není ještě stvrzen a podepsán; vše záleží na politice, náboženství a tajných spojenectvích, než na volbách vlastního srdce.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | CW | 40 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Alan Van Sprang (Henry II.), Megan Follows (Catherine de Medici), Toby Regbo (Francis II.), Caitlin Stasey (Kenna de Poitiers), Anna Popplewell (Lola Narcisse), Adelaide Kane (Marie Stuartovna), Rossif Sutherland (Nostradamus), Torrance Coombs (Sebastian "Bash" de Poitiers), Sean Teale (Louis Condé), Craig Parker (Stéphane Narcisse), Celina Sinden (Greer Castleroy), Jonathan Keltz (Leith Bayard), Rachel Skarsten (Elizabeth I.)

Henry II.

Henry II.

Král Jindřich II. byl král Francie a vládl své zemi se svou ženou Kateřinou, měl pět dětí, milenku Diane de Poitiers a jejich nemanželského syna. Vládl pevnou rukou a dělal, co bylo třeba udělat, aby byla jeho země silná.

Sezóny 2
2013 - 2014

Ambiciózní král, který prahl po anglickém trůně a hodlal své syna Francise a jeho ženu Mary postavit do čela tří evropských národů. Postupně propadal šílenství a byl odhodlán dostát svých cílů, nehledě na následky. Vzal si do hlavy, že musí zabít Francise a vzít si Mary, aby mohl sám vládnout všem třem královstvím. Jeho rodina si rychle uvědomila, že by nebylo bezpečné pro národ mít šíleného krále a že ho musí zabít. Po několika neúspěšných pokusech, po kterých se jeho šílenství ještě více prohloubilo, se Henry rozhodl účastnit turnaje, ve kterém jej dřevcem do oka zasáhl lord Montgomery. Jak se později ukázalo, byl to ve skutečnosti jeho syn Francis, který zasáhl otci smrtelnou ránu, která zapřínila infekci, které Henry nakonec podlehl v epizodě Slaughter of the Innocence. Byl tak druhou z hlavních postav (po lady Aylee), která zemřela.

Jak se však zdá, tak jsme se s Henrym nesetkali naposledy. Jeho duch děsil Francise v epizodách Drawn and Quartered a Coronation. Později v epizodě Mercy se objeví v Catheriných komnatách. Dále se pak ještě objeví v epizodách Getaway, Banished a dost pravděpodobně i Sins of the Past.

1. série

S Henrym se setkáváme v hned v pilotní epizodě, kdy společně se svou ženou Catherine de Medici provdává dceru Elisabeth. Při Mariině uvítání je po jeho boku nejen královna, ale i jeho milenka Diane de Poitiers a nejmilejší syn, královský bastard Sebastian de Poitiers. V této epizodě také začíná jeho vztah s lady Kennou de Poitiers, kterou náhodou přistihne v horké chvilce samotnou na schodišti, kde ji také políbí.

V epizodě Snakes in the Garden diskutuje s Catherine o Charlesově (Francisův mladší bratr) budoucí svatbě s malou šlechtičnou Madeleine. Později konfrontuje Catherine ohledně toho, proč mu nesdělila, že je Colin stále naživu. Henry je ke Catherine a jejímu důvěrnictví s Nostradamem nedůvěřivý. Když Henry vidí, že se Francis poprvé v Maryině přítomnosti chová jinak, dá mu jasně najevo, že Mary hodlá jako svou zbraň k získání Anglie využít ve chvíli, kdy uzná za vhodné. Poté, co Francis nadhodí téma zrušení jeho a Mariina zasnoubení a její poslání zpátky do Skotska, Henry svému synovi sdělí, že Mariina matka nechce Mary zpátky ve Skotsku bez manžela. Také začne zpochybňovat Francisovo odměření vůči jeho budoucí manželce, když prohlásí, že se až příliš stará o někoho, koho si nechce vzít. Henry později navštíví komnaty lady Kenny s mužem, kterého s ní viděl dříve a jasnou otázkou, zda by si tento šlechtic lady Kennu bez otázek vzal. Po kladné odpovědi ho propustí a připomene Kenně, že by se její stav zlepšil, kdyby byla v jí byla nakloněna králova přízeň. Políbí jí a řekne, aby přemýšlela o jeho nabídce (stát se královou milenkou).

V epizodě Kissed se Henry dozvídá o Angličanech a jejich pohybu směrem ke skotským hranicím. Mary ho přitom žádá, aby vyslal své síly na pomoc Skotsku. Henry ale nic takového nemá v úmyslu. Na plese Nostradamus varuje Catherine, že by se jich válka mohla brzy dotknout i uvnitř hradebních zdí, ale Henry věštcovým proroctvím příliš nevěří a přiměje Nostradama, aby předpověděl budoucnost Mary a jejím dvorním dámám. Henry se také snaží posunout jeho vztah s Kennou tím, že se jí záměrně vyhýbá a koketuje s jinými, aby viděla, že jeho zájem nehodlá udržovat dlouho bez odezvy. Později Francis a Henry cvičí šerm. Dohodnou se, že pokud Francis nad otcem vyhraje, Henry zváží Mariinu žádost vyslat do Skotska vojenské posily. Navzdory Francisově vítězství Henry tuto žádost znovu odmítne. Teprve později, když si Francis všimne Henryho koketování s Kennou, tak pohrozí svému otci, že o jeho novém objevu řekne nejen Catherine, ale i Diane de Poitiers. Henry je na svého syna „hrdý“, protože se konečně učí pravému životu u dvora. Nakonec vyšle nejrychlejšího jezdce, Bashe, aby spravil královy oddíly o jeho rozkazu. Bash se však vrací zraněný a zakrvácený se zprávou, že se o tomto kroku dozvěděli angličtí nepřátelé a že vysílaný oddíl byl v přístavu pobit. Francis prosí o jeho odpuštění, což Henryho rozčílí. Podle něj se král nikdy neomlouvá. Řekne Francisovi, že jako král nikdy nesmí vládnout skrz své emoce, což je lekce, kterou si Francis vezme k srdci.

Poté, co Mary, Francis a Bash zachrání anglického velvyslance Simona, je Henry ochoten opět přistoupit na zasnoubení Francise a Mary v Hearts and Minds.

Ačkoliv v A Chill in the Air se Henry neobjevuje, je zmíněn Kennou, která Mary sděluje, že jí nabídl stát se jeho milenkou. Henry má být podle Kenniných slov v Paříži, kde se „rozchází“ s Diane.

V epizodě Chosen se Henry vrací ke dvoru zpátky s Diane po boku, což přinese hádku mezi ním a Kennou o tom, proč se s ní ještě nerozešel a proč se s ním vrátila zpátky. Nakonec Henry opět odejde do Dianiných komnat a do její postele.

V epizodě Left Behind se podle všeho vypořádává s povstáním, takže se v této epizodě neobjevuje. Ve Fated oznamuje, že je načase, aby se Mary a Francis vzali, což by také doprovázel Mariin nárok na anglický trůn, protože anglická královna byla na své smrtelné posteli.

For King and Country po zajetí uprchlé Mary a Bashe postaví Mary před volbu, že pokud neučiní nárok na anglický trůn, pak Bashe zabije. Mary souhlasí, ale pouze v případě, že si Bashe bude moci vzít a Bash se stane francouzským králem. Henry je tak nucen Bashe legitimizovat, kvůli této záležitosti také odjíždí do Říma v epizodě Sacrifice. Tento plán však nakonec selže.

Epizoda Inquisition se převážně věnuje královskému páru – Henry obviní královnu Catherine z nevěry, díky čemuž se dostanou oba do ráže, kdy vyjde najevo, že Henry hrál velkou úlohu ve zničení jejich manželství. Královský pár však pookřeje a stráví spolu noc, což Henryho nechává na pochybách, zda má svou manželku nechat zabít. Avšak ve chvíli, kdy vyjde najevo, že Catherine má dítě s jiným, nechá ji zavřít do věže, kde má čekat na svou smrt.

Když nadejde Mariina a Francisova svatba a jejich Consummation, Henry po dobu svatby propustí Catherine z jejího vězení, aby mohla být přítomna na synově svatbě.

V epizodě Dirty Laundry řeší Henry závažný pikantní problém – při sexu totiž omylem vystrčil arcivévodkyni Cecilii (sestra arcivévody Ferdinanda z Čech) z okna a zapřínil její smrt. Požádá proto Catherine, aby mu pomohla zamést stopy, což se oběma nakonec úspěšně podaří.

The Darkness se u Henryho začínají projevovat první příznaky jeho nemoci. Kenna nalézá mrtvou ženu v králově komnatě a vyděšená se s tím svěřuje Catherine. Catherine se Henrymu snaží pomoci, má o něj obavy, avšak on to odmítá a prohlásí, že to bude tajemství mezi nimi. Avšak v Monsters se jeho nemoc stává nápadná, když po ukončení slavnosti nadále prohlašuje služebnou Penelope jako svou královnu. Henry a Penelope Catherine přiotráví poté, co se Catherine pokusí to samé udělat Henrymu. V této epizodě také přinutí Bashe, aby si vzal lady Kennu. V epizodě Liege Lord Henryho nemoc postoupí natolik, že vládu nad zemí přebírá Catherine, aby se lidé nedozvěděli o králově nemoci. V No Exit se Henry nadobro zbavuje Penelope a uvědomí si, že bude potřebovat Catherine, aby přežil. Henryho nemoc nabírá na obrátkách v Toy Soldiers, kdy Penelope slíbí, že se postará o její potřeby (protože Penelope prohlašuje, že je s králem těhotná, aby si zajistila lepší postavení). Henry propadá šílenství hlouběji a hlouběji, dokonce do té míry, že se pokouší v Long Live the King získat Calais nazpět a okamžitě se zmocnit anglického trůnu, když je Marie Tudorovna mrtvá.

Ve finálním díle první řady Slaughter of the Innocence Henry úplně zešílí. Stává se čím dál tím víc agresivnější, což přiměje Catherine, Francise a Mary se spojit a vymyslet plán, jak se krále zbavit. Na rytířském turnaji se Mary obleče do rudých barev, do barev anglické královny, čímž dává jasně najevo, že si činí nárok na anglický trůn. Tohle odvážné gesto samozřejmě Henryho velmi potěší a je inspirován k tomu, aby se sám účastnil turnaje. Henryho protivníkem se stává Francis, který se však vydává za lorda Montgomeryho. Je to právě on, kdo svého otce zasáhne do helmice, kam pronikne tříska z dřevce. Tím otci na jedno oko oslepí, rána se navíc Henrymu infikuje. Henry se na smrtelné posteli přiznává Francisovi, že otrávil svého mladšího bratra (který se také zjevoval během Henryho šílených záchvatů) a varuje jej, aby nezradil ty, které miluje. Henry pak umírá, zanechávající Francise jako nového krále Francie a Catherine jako královnu-vdovu.

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kimberlly

psycho man!"

21.8.2014 | 17:26:59

První upoutávka na čtvrtou řadu

Thumbnail Play icon

Reklama

Představitelka Mary hovoří o finálové sérii

Rozhovor s Adelaide Kane o finálové řadě

Rozhovor s Adelaide Kane o finálové řadě

Představitelka skotské královny Marie Stuartovny prozradila fanouškům seriálu několik informací týkajících se nadcházející čtvrté řady. Předem tedy upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama