Revolution (Revoluce)
82/100 - 248×

Revolution(Revoluce)

Jak vypadá život na Zemi patnáct let poté, co veškeré zdroje energie včetně elektřiny přestaly fungovat? A proč nefungují?

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Katastrofický, Sci-fi
hrají
Kim Raver (Julia Neville), Elizabeth Mitchell (Rachel Matheson), Giancarlo Esposito (Tom Neville), Jorge Daniel Pardo (Jason Neville / Nate), Billy Burke (Miles Matheson), Željko Ivanek (Calvin Horn),

Poohlédnutí za epizodou 1x08 Ties That Bind

Poohlédnutí za epizodou 1x08  Ties That Bind

Začali jste lámat nad seriálem Revolution hůl? Tak na to rychle zapomeňte a dejte šanci osmé epizodě! Hodnocení epizody jedním slovem? Wow! Monroe ukázal čeho je schopen a Nevillova žena našeptává Tomovi, že je čas na změnu…

0 0
15.11.2012

Epizoda v kostce:

Díl začíná u mostu, který parta chce překročit při své cestě do Philadelphie. Nora se tedy snaží uplatit jednoho ze strážných, aby mohli most přejít. Strážný souhlasí a pouští je na most, Miles zahlédne zbraň a dá partě pokyn k útěku zpět, podaří se jim schovat z jedné rozpadlé budově. Jeden z vojáků jde za seržantem Strausserem a oznámí mu, že parta utekla, Strausser ho zabijí.

Strausser přejde na plán B a vojáci volají Noru, následně volají, že mají Miu, Nořinu sestru a že mají hodinu na vydání Přívěsku a Milese. Miles se pokusí Přívěsek rozbít, ale nejde to.

Parta se rozhodne Miu osvobodit, což se jí díky výbušninám podaří. Nora řekne své sestře, kam mají namířeno a tam jim řekne, že zná jednoho převaděče přes řeku a vydají se za ním. Když dojdou na místo, přijdou na to, že je mrtví, rozhodnou se tedy jít k dalšímu mostu, který je vzdálený sto mil. Mia začne přemlouvat Noru, ať jde s ní, ta odmítá a tak Mia přitvrdí a řekne Noře, že v Texasu našla jejich otce a že jde za ním. Charlie jí řekne, ať jde s Miou za svojí rodinou a tak se Nora rozloučí s Milesem a odchází pryč.

Nora a Mia jsou na cestě pryč, když je zastaví Strausser. Mia říká, že to je v pořádku a vydá se za Strausserem a předává mu Přívěsek s tím, že zbytek party je na smluveném místě. Nora se otáčí a běží zpět za zbytkem party.

Parta je na útěku když se Aaron zastaví a prohledává si kapsy, jsou prázdné a tak začne podezřívat Milese, že Přívěsek ukradl. V tom po nich začnou střílet a parta se schovává za auta. Poté se jde Miles vydat, naštěstí se Nora vrátí v čas a zastřelí pár vojáků Milice, proběhne i šarvátka mezi Strausserem a Milesem a parta utíká k řece. Nakonec skáče do rozbouřené řeky.

Flashbecky se věnovaly Noře, ale nic zásadního se v nich neodehrálo.

V Philadelphii se opět setkáváme s Jasonem alias Naten, který je vyslýchán. Major Neville zjišťuje, že je tomu tak na rozkaz Monroa. Neville jde na Monroem, který právě něco řeší s plukovníkem Faberem, dozvídá se, že Jason je vyslýchán za to, že podplatil stájníka, aby dostal informace o tom, kam má Strausser namířeno, hrozí mu poprava. Plukovník Faber vymyslel, že by mohl být vyslán do Kalifornie na diplomatickou výpravu, což se podle Nevilla nejspíš rovná jisté smrti.

Nevillova žena předá Tomovi informaci o tom, že syn plukovníka Fabera je nejspíš ve spojení s rebely, Neville neváhá a předává informaci Monroovi, který se ji vydá prověřit.

V další scéně vidíme, jak je Faber násilně vyslýchán, Tom se Monroa ptá, jestli přežil nějaký rebel na výslech a Monroe říká, že byli všichni na místě popraveni.

Strausser přichází za Monroem a předává mu Přívěsek, ten jde za Rachel a dá jí ho s tím, že už má vše, co potřebuje. Ta pro Monroa staví nějaký přístroj.

Jason je propuštěn domů, bude se dlouho léčit, Nevillova žena říká Tomovi, že Monroe je nevyzpytatelný a že se mu brzy stane něco podobného. Také mu naznačuje, že by byl dobrým vůdcem.

Na konci dílu opět navštívíme Randalla a Grace. Ten jí chce něco ukázat, vidíme, že Randall může pozorovat lokaci Přívěsků a vidí, že jeden je v Philadelphii. Grace s tím má něco udělat!

Nový vůdce?

Každá žena chce být paní prezidentovou a Nevillova žena není žádná vyjímka! Jasně se Tomovi snažila říct, že Monroe je nevyzpytatelný, jeden den Vás má v oblibě a druhý den budete umučeni. Je čas, aby republika získala nového vůdce. Tom Nevilla je zajímavá volba! Ještě je tu možnost, že se tohle hlasité přemýšlení pro ně stane osudným!

Sledovač Přívěsků?

Randall může pozorovat, kde se Přívěsky nachází. Vidí všechny? Nebo jen ty v USA? Na obrazovce jich je sedm, kde je pět zbývajících?

Když se podíváte na mapku, tak tam jeden Chybí, Randall i Grace přece Přívěsky mají, takže by se dva měli překrývat nebo být velmi blízko nebo snad ne? Taky je dost možné, že Přívěsky Randalla a Grace na monitoru nejsou, což by znamenalo, že chybí jen tři…

Můžou být Přívěsky deaktivovány na dálku?

Na konci epizody Randall říká Grace, že s tím musí něco udělat, ale co s tím ona zmůže? Existuje nějaká možnost, ovlivňovat funkčnost Přívěsů na dálku?

Kde se to Randall schovává?

Kdo to sakra jsou? Nejspíš někde v podzemí, k čemu to zařízení slouží? Žije tam jen Randall nebo ještě někdo?

Co to Rachel staví pro Monroa

Odpověď již vlastně známe z proma na devátou epizodu. Rachel staví zařízení, které dokáže funkčnost Přívěsku znásobit, dosáhne tedy mnohem dál a nahodí větší věci. Není té spolupráce už trochu dost, Rachel?

Z deváté epizody víme, že Rachel stavěla bombu, velmi sofistikovanou bombu. Monroa na to upozornil Bradly, který začal spolupracovat, následně pak Rachel Bredlyho zabila, aby neztratila svou cenu!

Momentka z epizody

Nezapomeňte ohodnotit epizodu v jejím profilu.

Zdroj: NBC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Revolution líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama