Revolution (Revoluce)
82/100 - 248×

Revolution(Revoluce)

Jak vypadá život na Zemi patnáct let poté, co veškeré zdroje energie včetně elektřiny přestaly fungovat? A proč nefungují?

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Katastrofický, Sci-fi
hrají
Kim Raver (Julia Neville), Elizabeth Mitchell (Rachel Matheson), Giancarlo Esposito (Tom Neville), Jorge Daniel Pardo (Jason Neville / Nate), Billy Burke (Miles Matheson), Željko Ivanek (Calvin Horn),

Revolution

Náš celý svět závisí na elektřině. Co by se však stalo, kdyby najednou přestala fungovat? Prostě jednoho dne, jako stisknutím vypínače… celý svět se ponoří do tmy, letadla spadnou z oblohy, nemocnice zavřou, jakákoliv komunikace je nemožná. A bez pomoci moderní technologie, kdo může říct, proč k tomu došlo?

O patnáct let později, život na zemi vypadá jako před nástupem průmyslové revoluce: rodiny žijí poklidným životem v malých společenstvích, a když zapadne slunce, rozsvítí svíčky a lampy. Život je celkově pomalejší a hezčí. Nebo není?


Ale ani z malých farmářských společenství nezmizely problémy. Život jedné mladé ženy se dramaticky změní, když je před jejíma očima příslušníky místních milicí zavražděn její otec, který měl přístup k velkému tajemství – proč došlo k celosvětovému výpadku elektřiny.

Tento brutální čin spojí dva jinak velmi odlišné lidi a pošle je na těžkou cestu, na jejímž konci možná naleznou odpověď, jak vyvést svět z temnoty. A to doslova.

Tohoto seriálu se ujmul režisér Jon Favreau (Iron Man, Iron Man 2) a dále J.J. Abrams (LOST) and Eric Kripke (Supernatural).

2. řada

ruhá řada začne přesně tam, kde první řada skončila. Dvě střely ICBM letí na Atlantu a Philadelphii. Energie se zapnula přesně na čtyři minuty a vytvořila to, co se dnes označuje jako Přepětí (The Surge). Během Přepětí se našim hlavním hrdinům stalo něco záhadného.

Ve druhé řadě se tedy vrátíme do světa bez elektřiny a usadíme se ve Willoughby – malé město v Texasu. Posuneme se v čase o tři měsíce dopředu a uvidíme Milese, Rachel a Aarona, jak si lížou rány a stará se o ně městský lékař Gene Porter. Charlie je na misi v Plains Nation a zoufalý Neville a Jason hledají Julii v uprchlickém táboře v Georgii.

I když jsou všichni naši hrdinové rozseti po celém kontinentu, je jim jedna věc jasná. Jejich výlet do Věže vytvořil podivné okolnosti, které změnily politické rozložení sil na celém kontinentu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
VUDU1

Je smutné že pri nádeji o obnovu elektriny, ľudia neuvažujú o zdokonalení sveta ale bojujú o moc ......a aj to klamstvom, intrigami :-( – deje so to i v terajšej dobe …v každom prípade seriál sa oplatí kuk – i keď „otvorené“ konce moc nemusím.

2.5.2021 | 13:14:53
Anmatra

Dobrá myšlenka.

13.8.2019 | 21:55:39
Jarda72

Každý díl mě vždy něčím překvapí, nenudil jsem se zatím ani jednou. Jen tak dál a doufejme ve 3 sérii.

23.8.2017 | 6:38:18
mesendy

hm, no neviem, som na S1E12 a nejak ma to stale uplne nechyta, asi to vzdam… pointa svet bez elektriny je super, postavy tiez ujdu, ale stale tomu nieco chyba, zrejme predsa len ta energia ;)

25.8.2016 | 22:07:06
honzerek

Výborný děj a obsazení. Jen škoda, že to nemělo ukončení…

1.5.2016 | 11:06:49
RADO80

Škoda že s

16.3.2015 | 20:22:00
marciusjames

Velice dobry serial

27.11.2014 | 1:52:32
darkHannibal

Tak slibný námět a tak blbě zpracovaný. Zvládl jsem obě řady doufajíc ve změnu k lepšímu a ona nepřišla. Dobře, že to zrušili. Ostuda.

14.9.2014 | 0:57:28
KubíkRafíkZamík

Po zrušení jsem zbytekn neviděl, takže mi si 6, 7 dílů chybí, ale dívat se na to nebudu, jen to rychle dodělanej konec :D, jinak mně seriál hrozně bavil, takže 80% a celkem mně mrzí, že ho zrušili.

21.7.2014 | 9:01:09
Gus.

Zatím nehodnotím,koukám na 2 díl,ale už má své chyby. 15 let po výpadku el. energie a všichni mají trika jak z obchodu,jako nové,trávník všude je krásně posekaný. A nikde není vidět nepořádek a prach a o pavučinách ani nemluvím. Zvědavý jsem na pokračování. Tak nám Revoluce konči, škoda oblíbil jsem si ten seriál. Divím se, když mohl mít takový primitivní serial jako WAREHOUSE 13, pět sezon a REVOLUTION ukonči po dvou sezonách.. tak mi to přijde ( vzhledem k ději ) jako zásah vyšší moci.

20.5.2014 | 23:56:25

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Revolution líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama