Revolution (Revoluce)
82/100 - 248×

Revolution(Revoluce)

Jak vypadá život na Zemi patnáct let poté, co veškeré zdroje energie včetně elektřiny přestaly fungovat? A proč nefungují?

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Katastrofický, Sci-fi
hrají
Kim Raver (Julia Neville), Elizabeth Mitchell (Rachel Matheson), Giancarlo Esposito (Tom Neville), Jorge Daniel Pardo (Jason Neville / Nate), Billy Burke (Miles Matheson), Željko Ivanek (Calvin Horn),

Poohlédnutí za epizodou 1x10 Nobody´s Fault But Mine

Poohlédnutí za epizodou 1x10 Nobody´s Fault But Mine

Konečně jsme doputovali do Phily, ale jak t vypadá, tak z ní zase pěkně rychle zmizíme. Hlavně ať nám rodinka zůstane hezky pospolu!

0 0
29.11.2012

Epizoda v kostce:
Vítejte v Philadelphii! Nejprve se naše parta vydala za posledním přítelem Milese za Kipem, u kterého se chtěli ukrýt. Miles šel zjistit, kde drží Dannyho. Jenomže Neville dobře věděl, že Miles je ve městě a ví kdo je Milesův kamarád a tak se mu podaří zbytek party zajmout.
Charlie strčí do cely s Rachel, kde se tedy po dlouhé době shledá s matkou, poté je Strausser odvede za Dannym do elektrárny, která je za městem.
Mezitím Miles zajme Julii a čeká, až se Tom Neville vrátí domů, když se Tom vrátí domů, tak mu Miles nabídne výměnu – jeho ženu za jeho přátelé. Tom souhlasí a předá mu Aarona, Noru a prozradí mu, kde drží Charlie a Dannyho. Všichni tři se tedy vydávají k elektrárně, kde Aaron vymyslí, jak se dostat dovnitř. Nora mu nechá výbušniny a řekne mu, ať odpálí východní zeď.
Rachel pro Monroa dodělá zesilovač, který postavil Bradly. Když zesilovač dokončí Strausser jí začne osahávat a ta ho praští, strhne se bitka, ve které Rachel Straussera zabijí.
Když parta utíká z elektrárny, narazí Miles na Basse. Chvíli na sebe míří, ale pak Bass skloní zbraň a žádá Milese, aby se vrátil, že mu vše odpouští. Miles to odmítá s tím, že teď má svou skutečnou rodinu. Následuje další boj, dojde i na boj s meči, poté Miles utíká.
Když je celá parta venku a utíkají pryč, zaslechnou vrtulník, ohlédnou se a uvidí, jak nad elektrárnou jeden vzlétává.

Flashbacky se věnovaly Milesovi a Bassovi.
V prvním jsme se dostali do doby pět let po výpadku a to přímo do přestřelky, Miles byl postřelený a říkal Bassovi, že je čas vypadnout. Ten to odmítl a řekl, že pokud umře Miles, umře i on.
Druhý nás zavedl do doby dva roky před výpadkem. Bass seděl na hřbitově a popíjel, Miles za ním přijel. Bassovi právě umřely jeho dvě mladší sestry, které srazil opilý řidič, když šly do kina na Harryho Pottera.
Ve třetím vidíme, jak si spolu malý Miles a Bass hráli, také vidíme, jak vznikl znak, který je ve vlajce.
 

Jak se sakra jmenuje Nevillova žena?
Nevím jak vám, ale opravdu mi vadilo, že nám tvůrci nechtěli prozradit jméno Nevillovi ženy! Tahle dáma má v seriálu velmi zajímavou roli, vidět sice moc není, ale když je, tak to stojí za to!
Málem bych zapomněl, jmenuje se Julie!

Kde jsou vojáci?
Z hlavního města Monroovi republiky jsme toho moc nezahlédli, tvůrci děj šikovně odklonili do elektrárny za městem, takže jsme opět z města nic neviděli. Přesto jsme v centru republiky, vojáky by se to zde mělo hemžit a když slyší výstřel, tak by měli okamžitě dorazit. Jenže tady nikdo není?

Setkání bratrů
Bass přichází se třemi vojáky vstříc Milesovi, ten všechny tři zastřelí a Bass nejspíš moc dobře sledoval Matrix, protože se dokázal vyhnout všem kulkám. Poté následuje scéna, ve které na sebe oba míří a čeká se, kdo to zmáčkne dříve. Nakonec Bass skloní s tím, že by nezabil svého bratra, ale u Milese tomu tak není a přizná se mu, že lituje toho, že ho nezabil. Otázkou však zůstává, dokázal by jeden druhého zabít? Osobně si myslím, že ne. Uvidíme, co přinesou další epizody!

Sbohem, Straussere!
Se seržantem jsme se moc často nesetkávali, na začátku dostával jen velmi málo prostoru a poté dostal větší šanci v 1×08 a byla z toho jedna z nejlepších epizod! Nakonec byl zabit Rachel, odpočívejte v pokoji, seržante! Nahradit Vás bude opravdu těžké!

Monroe má energii!
Rachel dodělala to, co Bradly začal a dala Monroovi funkční zesilovač, ten má v záloze řadu vrtulníků, určitě nebude těžké sehnat i nějaký ten tank. Válka začíná! Jen škoda, že poté co zabila Straussera jí nenapadlo rozbít ten zesilovač.

Rachel má Přívěsek
Pokud jste se podívali na promo, které láká na sledování seriálu v příštím roce, mohli jste vidět, že Rachel má jeden z Přívěsků! Což je velmi skvělé, Rachel jako jedna z mála ví, co se to tu děje a dokáže sestavit zesilovač, možná i něco víc. Trochu znepokojující může být, že její deník, do kterého si kreslila různé přístroje, zůstal u Monroa!

Momentka z epizody

Nezapomeňte ohodnotit epizodu v jejím profilu!

Zdroj: NBC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Revolution líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama