Rick and Morty (Rick a Morty) Rick and Morty vyhrál Cenu kritiků

Rick and Morty vyhrál Cenu kritiků

Rick and Morty vyhrál Cenu kritiků

Nedávno proběhlo udílení Cen kritiků a v kategorii Nejlepší animovaný seriál byl nominován i Rick and Morty, kterému se nominaci podařilo proměnit ve výhru. Porazil tak své soupeře Archer, Bob's Burgers, BoJack Horseman, Danger & Eggs a The Simpsons.

27 0
13.1.2018

Diskuze /3

lukascoolarik

Osobně jsem to víc přál tomu BoJackovi.

#2 Cr4zyFl4mes
webmaster
13.1.2018 | 14:38:21
Cr4zyFl4mes

#1 lukascoolarik: Jo, já taky. Ale vůbec neumím popsat proč.

#3 lukascoolarik
13.1.2018 | 17:51:02
lukascoolarik

#2 Cr4zyFl4mes: Já to vidím tak, že nihilismus, s jakým je Rick and Morty prezentován, je jeho největší silnou stránkou, ale taky kamenem úrazu. Protože když je nám neustále předkládáno, jak na ničem z toho vlastně nezáleží, tak se stane to očividné – přestane nám na tom záležet. Co se týče humoru, Rick and Morty je často silnější než BoJack, protože si může dovolit prakticky cokoliv, co se mu zamane. Ale BoJack Horseman je reálnější, osobnější, a tím pádem má na mě i silnější dopad. Jako diváci nahlížíme do BoJackova nitra (a samozřejmě i do nitra ostatních postav) a cítíme tu melancholickou až depresivní atmosféru, protože chápeme, čím si BoJack v rámci své nekonečné existenční krize a honby za štěstím prochází. A cítíme to, protože to není shazováno. Rick si řekne, že na ničem nezáleží, a pak to ignoruje a dál radostně cestuje vesmírem s flaškou v ruce.

Rick and Morty temnotu ukazuje, ale zároveň ji skrývá v jakémsi průhledném obalu. BoJack Horseman temnotu ukazuje a ponořuje se hlouběji a hlouběji, přičemž je nám s každou sérií ukázáno, že žádný happyend v podstatě není reálný. Asi proto na mě vždycky budou mít větší dopad epizody jako „That's Too Much, Man!“, „The Old Sugarman Place“ nebo „Time's Arrow“ (BoJack Horseman) než všemi do nebe vyzdvihované „Ricklantis Mixup“ nebo „Pickle Rick“ (Rick and Morty). To, že na ničem nezáleží a jak jsme všichni zbyteční, už je mi dávno jasné, takže to nepotřebuju ustavičně připomínat. :-D Tím netvrdím, že Rick and Morty je jenom o nihilistickém pohledu na svět, samozřejmě jsou v něm i jiné motivy, ale BoJack Horseman prostě nabízí mnohem víc, teda aspoň co se mě týče.

webmaster
13.1.2018 | 18:35:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

"Ještě devět sérií, Morty!"

Adult Swim chce 70 nových epizod Ricka a Mortyho

Adult Swim chce 70 nových epizod Ricka a Mortyho

Žádný překlep, vidíte správně. Stanice Adult Swim dnes přišla se zprávou, která není překvapivá, ale zároveň svým způsobem je. O úspěchu seriálu Rick and Morty není třeba polemizovat, oficiální obnovení bylo jen otázkou času. Proč ale tak masivní počet epizod?

Reklama

Sledujte nás

Písně ze seriálu

Originální písně ze seriálu Rick a Morty

Originální písně ze seriálu Rick a Morty

V seriálu Rick a Morty je použito mnoho známých písní, kromě nich však vytvořili tvůrci i vlastní originální songy. Zavzpomínejte a zazpívejte si ty nejznámější z předešlých dvou sezón spolu s jejich texty.

Reklama

Nejlepší postavy