Rick and Morty (Rick a Morty)
94/100 - 155×

Rick and Morty(Rick a Morty)

Potrhlý, starý a bláznivý vědec Rick je známý pro své šílené pokusy. Do nich nyní zatáhne i svého vnuka Mortyho, se kterým se každou epizodu vydává na šílená dobrodružství v čase i prostoru.

USA | 2013 | Pauza
vysílání
7 sezón | Adult Swim | 23 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Komedie
hrají
Justin Roiland (Rick Sanchez), Justin Roiland (Morty Smith), Spencer Grammer (Summer Smith), Chris Parnell (Jerry Smith), Sarah Chalke (Beth Smith)

Rickovi a Mortymu bude propůjčovat hlas jiný herec

Rickovi a Mortymu bude propůjčovat hlas jiný herec

Na začátku letošního roku došlo k poměrně nečekanému vývoji událostí, co se týče seriálu Rick and Morty. Nejenom, že seriál přijde o svého tvůrce, ale zároveň i o herce, který propůjčuje svůj hlas ústřední dvojici.

5 9
25.1.2023

Seriál Rick and Morty se stal ihned v roce své premiéry hitem. Časem jeho popularita sice opadla, ale i tak si udržel silnou fanouškovskou komunitu, která při něm pevně stojí i v současné době. Brzy však u seriálu nastanou změny, které se nebudou nikomu líbit. Souvisí to s nedávným vývojem událostí.

„Adult Swim ukončil spolupráci s Justinem Roilandem,“ prohlásil nedávno Roilandův zástupce. Pokud nevíte, kdo je tento muž zač, tak právě on a jeho kolega Dan Harmon patří mezi dva hlavní tvůrce celého seriálu. To však není všechno, Justin Roiland zároveň propůjčuje svůj hlas Rickovi, Mortymu a spoustě dalším, což znamená, že tyto postavy budou muset být přeobsazeny.

(Ricka a Mortyho bude muset namluvit někdo jiný. Foto: Adult Swim)

Oficiální důvod rozvázání této plodné spolupráce není znám, nicméně my tušíme, co za tím je. Minulý týden byl tvůrce obviněn z domácího násilí, kterého se dopustil v roce 2020. Vypadá to tedy, že stanice na tato obvinění rychle zareagovala a rozhodla se co nejdříve ukončit spolupráci.

Budoucnost seriálu je kvůli tomuto faktu sice nejasná, ale předpokládá se, že Rick a Morty budou přeobsazeni, což nebude vůbec jednoduché udělat. Stanice navíc už dříve objednala pro seriál spoustu epizod, aktuálně je objednáno ještě 40 dalších, tudíž by seriál neměl náhle skončit. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /12

WILLIAM_MOINSPIELD

Tak tohle je docela rána. Neumím si představit Ricka a Mortyho s jiným hlasem, zkusím se podívat na jednu epizodu jak to zní, ale spíš tím pro mě seriál skončil ☹️

25.1.2023 | 10:42:33
nowas

sami můžeme vidět tady na Edně že Rick a Morty jsou nejoblíbenější postavy, doslova v tomhle pořadí.. oba mají své kouzlo jen a díky svým hlasům.. český dabing je pro mě něco otřesného a to mám rád Cardu Retardu! Bez Justina.. tohle může být konec seriálu..

25.1.2023 | 11:29:44
Retyus

No tak to bude docela průser. To můžou zrovna zaříznout než vidět pomalou smrt.

25.1.2023 | 13:42:51
puxo333

Úprimne, nemá zmysel robiť ďalšie série ani epizódy…

25.1.2023 | 15:24:58
klokin

Kromě hlavních i více vedlejších rolí, tvorba námětu výtvarník a animátor. U mnoha epizod byl produkčním, režisérem nebo scénáristou. To seriál může změnit k nepoznání.

25.1.2023 | 15:28:45
Carnage

Je to hodně špatná zpráva, ale youtube a tik tok je plnej lidí který dokážou velice dobře napodobit hlas obou postav takže tímhle směrem by se měli tvůrci vydat a ne totálně změnit hlasy.

#12 ndroo7
25.1.2023 | 18:33:02
FaithZombie

Pokud by se obvinění ukázala jako pravdivá, tak naprosto chápu, ale tahle reakce mi na základě tvrzení přijde značně přehnaná. Co se stalo s presumpcí neviny? :-D

#9 Merisielu #10 Kafka Tamura
25.1.2023 | 18:42:58
garvon

Skoda, byl to dobry serial. Na nove dily uz se divat nebudu.

25.1.2023 | 19:14:13
Merisielu

#7 FaithZombie: Bohůmžel, současný hon na čarodějnice v podobě „cancel culture“ si na žádnou presumpci neviny nehraje.

#10 Kafka Tamura #11 awacs
25.1.2023 | 20:41:07
Kafka Tamura

#7 FaithZombie: #9 Merisielu: Chlapci/děvčata, neplácejte nesmysly. Já vím, že to je pohodlné, obzvlášť u článku, z kterého se nic nedozvíte… ale presumce neviny? Bože. No chápu, je to jeden z nejčastějších blábolů od podobných chytrolínů v internetových diskuzích u podobných kauz, tak je lehké nabít dojmu, že to není jen úplná 3,14čovina. :D

Realita je ovšem taková, že žádná taková společnost prostě nechce být spojována s takovou kauzou, vrhá to špatné světlo na společnost a v tu chvíli je irelevantní, jestli je vinen či nevinen… nikdo nemusí čekat na rozsudek. Proto je v takových případech jakékoliv plácání o presumci neviny naprosto zcestné. Jistě byl jejich rozchod na úrovni s oboustranným pochopením, jelikož ještě předtím, než s tímto televize vyrukovala, on rezignoval k 16. lednu na svoji pozici v herním vývojářském studiu Squanch Games (před pár týdny vydali svou hru High on Life), které sám založil a vedl. Proč se sám vyhodil? Že by nevěděl, co je presumce neviny? Asi ne, že? :D

26.1.2023 | 1:47:28
awacs

#9 Merisielu: Až na to, že je to dva roky staré, dostal soudní zákaz přiblížení, nesmí vlastnit žádné zbraně a z vazby se musel vykoupit na kauci. Teď to pokračuje k soudu. V ovinění je, že došlo k viditelnému a ověřitelnému zranění a uvěznění. Ale jo, asi je neviný :D

26.1.2023 | 18:24:52
ndroo7

#6 Carnage: Ale to není jen o tom, že ten člověk dokáže znít stejně jako originální hlas. Nezapomeň, že dabér je taky hlavně herec a nějaký imitátor ti do toho nedokáže dát ty správné emoce. Ještě navíc když to bude znít stejně, tak si lidi můžou myslet, že s ním společnost i nadále spolupracuje, byť to může být v té době už prokázaně vinný násilník, a hned to může na tu společnost vrhnout nepříjemný stín.

Dabéři se občas prostě změní a vůbec to neznamená, že to hned bude jiné. Je to jen čistě o zvyku. Horší je, pokud je ten člověk zároveň i třeba scénárista nebo producent.

26.1.2023 | 19:26:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

"Ještě devět sérií, Morty!"

Adult Swim chce 70 nových epizod Ricka a Mortyho

Adult Swim chce 70 nových epizod Ricka a Mortyho

Žádný překlep, vidíte správně. Stanice Adult Swim dnes přišla se zprávou, která není překvapivá, ale zároveň svým způsobem je. O úspěchu seriálu Rick and Morty není třeba polemizovat, oficiální obnovení bylo jen otázkou času. Proč ale tak masivní počet epizod?

Reklama

Sledujte nás

Písně ze seriálu

Originální písně ze seriálu Rick a Morty

Originální písně ze seriálu Rick a Morty

V seriálu Rick a Morty je použito mnoho známých písní, kromě nich však vytvořili tvůrci i vlastní originální songy. Zavzpomínejte a zazpívejte si ty nejznámější z předešlých dvou sezón spolu s jejich texty.

Nejlepší postavy

Filtr seriálů
Reklama