She-Hulk: Attorney at Law (She-Hulk: Neuvěřitelná právnička)
51/100 - 77×

She-Hulk: Attorney at Law(She-Hulk: Neuvěřitelná právnička)

Seriál She-Hulk se točí kolem sestřenice Bruce Bannera, která získává své superschopnosti poté, co od něj dostala transfuzi krve.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 30 minut
žánr
Akční, Komedie, Komiksový
hrají
Tatiana Maslany (She-Hulk), Jameela Jamil (Titania), Ginger Gonzaga (Nikki Ramos), Mark Ruffalo (Hulk), Tim Roth (Abomination), Benedict Wong (Wong), Charlie Cox (Daredevil), Josh Segarra (Augustus Pugliese), Brandon Stanley (Leapfrog), Renée Elise Goldsberry (Mallory Book), Rhys Coiro (Donny Blaze), Patty Guggenheim (Madisynn King), Griffin Matthews (Luke Jacobson), Patti Harrison (Lulu), Steve Coulter (Holden Holliway)

Postřehy k epizodě Ribbit and Rip It

Postřehy k epizodě Ribbit and Rip It

Osmý díl seriálu je naprosto nabitý easter eggs a odkazy na Marvel – nemluvě o tom, že se v něm konečně objevil Daredevil.

10 0
8.11.2022

Představení Leapfroga

Osmá epizoda začíná představením Leapfroga, postavy převzaté přímo z komiksu, kde vynalezl mocné exo-brnění a zpočátku ho používal jako zločinec. Leapfrog v MCU je místo toho dědicem malého jmění a z těchto peněz si zaplatil kostým a vybavení. Inspirován Avengers začal fungovat jako strážce, který se zabývá pouliční kriminalitou, ale rozhodně je ochoten páchat zločiny, aby dosáhl svých cílů – jak dokazuje, když unese Lukea Jacobsona.

Znovu představení postavy Matta Murdocka

Daredevil se stal klíčovou součástí čtvrté fáze a před vlastním seriálem na Disney+ se objevil v několika projektech. Seriál přistupuje k postavě s větším humorem a předvádí svůj rychlý důvtip, který se často objevoval v komiksech, když pracoval po boku Spider-Mana. Těžko říct, zda to bude konzistentní atribut u Daredevila, nebo zda to slouží pouze jako prvek v souladu se seriálem She-Hulk: Attorney at Law. O Daredevilově statusu quo v MCU toho bylo prozrazeno jen málo, kromě toho, že stále vykonává právnickou praxi v Hell's Kitchen.

Sokovijská dohoda byla oficiálně zrušena

Matt Murdock při obhajobě Lukea Jacobsona zdůrazňuje, že Sokovijská dohoda byla zrušena. Tato dohoda byla představena v Captain America: Občanská válka a týkala se hlavně kontroly nad akcemi Avengers. Televize Marvel je rozšířila, aby prozkoumala jejich dopad na pouliční superhrdiny (zejména ve 3. sérii Agents of S.H.I.E.L.D. a 2. sérii Jessicy Jones), a je zajímavé vidět, že se na Sokovijskou dohodu odkazuje v souvislosti s běžnými pouličními strážci se zaměřením na narušení soukromí. Takové téma může naznačovat, že seriály od televize Marvel a staré seriály od Netflixu jsou skutečně považovány za MCU-kánon. Murdockovy dialogy naznačují, že Sokovijská dohoda byla zrušena teprve nedávno, protože by se o nich nezmínil, kdyby byly zneplatněny během Probliku.

Dialog také odhaluje, proč musel Matt Murdock (alias Daredevil) zasáhnout na obranu Jacobsona. Kdyby byla Jennifer úspěšná, Jacobson by byl nucen zveřejnit seznam svých klientů, což by znamenalo, že by byla odhalena Murdockova vlastní tajná identita. Je docela možné, že Daredevil začal litovat, že Lukea najal kvůli událostem v osmém díle. Koneckonců je nyní veřejně spojen s mužem, který vyrábí kostýmy superhrdinů.

Todd má wakandské válečné kopí

V jedné z nejpodivnějších scén Todd donutil Jennifer, aby se s ním sešla a on se mohl pochlubit fotkou svého wakandského válečného kopí. Je zajímavé, že wakandské artefakty jsou nyní na prodej, i když zřejmě jen na černém trhu a jako sběratelské předměty, vzhledem k tomu, že Todd za jeho získání zaplatil milion dolarů. Wakandský válečný oštěp je vyroben z vibrania a Wakanďané ho samozřejmě chtějí zpět. Vibraniové kopí by mohlo She-Hulk či Hulka potenciálně zranit, takže se to může stát důležitým bodem zápletky.

Odhalení superhrdinských kostýmů She-Hulk a Daredevila 

Epizoda také odhalila superhrdinské kostýmy She-Hulk i Daredevila. She-Hulk má elegantní fialovo-bílý obleček inspirovaný modernějšími interpretacemi postavy, naštěstí poněkud vkusnější než některé její klasické oblečky s hlubokým výstřihem. Daredevilův kostým zase upouští od své tradiční krvavě červené barvy ve prospěch hořčicově žlutého kostýmu, který si oblékl přímo z komiksu. Tam byl Daredevilův žlutý superoblek poctou jeho otci, Battlin' Jacku Murdockovi.

Klasická melodie Daredevila

V této epizodě je nádherný moment, kdy se Daredevil představuje a v pozadí hraje klasická znělka z Netflixu. Zdá se, že Marvel stále častěji používá hudbu jako zvukovou nápovědu. Znělka z X-Men: The Animated Series potvrdila představení mutantů v MCU v seriálu Ms. Marvel a znovu se to prokázalo i ve filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness (kde také krátce zazněla znělka z WandaVision).

Thumbnail Play icon
Thumbnail Play icon

Daredevilovské scény na chodbě

Osmá epizoda navazuje na scény z chodeb od Netflixu, které se staly tradičními po první sérii Daredevila. První scéna z chodby, inspirovaná filmem The Raid: Redemption, byla realisticky drsnou akční scénou s působivými kaskadérskými kousky a ohromnou choreografií soubojů. Všechny následující marvelovské netflixovské seriály se ji snažily poctít tím, že tento efekt zopakovaly a předvedly schopnosti svých hrdinů. She-Hulk se ovšem na scénu v chodbě hodí mnohem méně než Daredevil a její zásah ji náhle ukončí, což je dost škoda.

Závěrečná vsuvka o Red Hulkovi

She-Hulk prolomí čtvrtou stěnu a spekuluje, že ve finále série se objeví Red Hulk. V komiksech skutečně existuje Red Hulk, generál „Thaddeus "Thunderbolt“ Ross":https://www.edna.cz/…addeus-ross/, i když je nepravděpodobné, že by se objevil v She-Hulk: Attorney at Law. Přesto je tato poznámka zábavná a je sebevědomým přitakáním skutečnosti, že všechny televizní seriály společnosti Marvel od Disney+ mají tendenci představovat velké tajemné padouchy, kteří se ve finále projeví.

Všimli jste si těchto zajímavých easter eggs? Jak se vám osmá epizoda líbila?

Foto: Disney+

Diskuze /1

Lex Luthor

Leepfrog zde vypadal, jako totální kretén a vůbec mě nezaujal. Matt a Luke působili, jako dobří přátelé, takže si nemyslím, že Matt lituje, že mu o své identitě řekl a nesnažil se chránit jen svoji vlastní identitu, ale i identity dalších hrdinů ve svém proslovu o dohodě. Daredevil zde byl představen dobře a celkově tato epizoda byla pro mě nejlepší epizodou She Hulk bohužel až na ten konec, který to zabil mělo to skončit tím, že se spolu Matt a Jen vyspali a Matt pak odjel do Hells Kitchen zbytek ste měli dát do finále.

8.11.2022 | 18:56:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Hvězda ze seriálu Letuška se připojuje k seriálu

Hvězda ze seriálu Letuška se připojuje k seriálu

Do seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička přichází herec, kterého můžete znát hlavně ze seriálu Letuška. Herec Griffin Matthews se se zprávou pochlubil na svém Instagramu a sám přiznal, že ani v jeho nejdivočejších snech si nemyslel, že se dostane do MCU. Zatím není známo, jakou roli bude hrát.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Sociální odkazy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama