Thaddeus Ross

Thaddeus Ross

Generálporučík americké armády a později státní tajemník, kterému jde především o bezpečnost světa, bez ohledu na následky.

Sezóny 4
2008 - 2021

Informace

Skutečné jméno: Thaddeus E. Ross
Výška: 185 cm
Váha: 111 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: William Hurt
Poprvé se objevil v:
Incredible Hulk #1 (květen, 1962)

Filmy

O Rossovi

Ross byl generálporučíkem americké armády a jeho jediným cílem bylo lapit Hulka. Jeho poznávacím znamením je upravený sněhově bílý knír, kterým se pyšní na své přísné tváři. Rossova manželka zemřela ještě mladá a o svou dceru Betty se tak musel starat sám. Zatímco se komiksový Ross nakonec stal Red Hulkem, ten filmový se dočkal povýšení na státního tajemníka.

Mezi jeho nepřátele patří Abomination, Bi-Beast, Chameleon, Doctor Doom, Hulk, Leader, M.O.D.O.K. nebo Punisher.

Komiksy

Generál Ross se narodil do vojenské rodiny a už jako malý chlapec se věnoval studio vojenské historie. Za ženu si vzal dceru svého nadřízeného a v Pacifiku si vysloužil přezdívku Thunderbolt. Později byl přiřazen na jadernou základnu v Los Alamos, kde potkal nukleárního vědce Briana Bannera, otce slavnějšího Bruce. Jeho žena nakonec porodila dceru Betty a poté umřela na rakovinu. Generál se s tím nemohl smířit, a proto poslal Betty na internát. Když dostudovala, ponechal si ji ve své blízkosti.

Na Rossovu základnu byl časem vyslán Bruce Banner, který zde měl pracovat na vývoji gamma bomby. Během testu byl však Bruce vystaven masivní dávce záření a proměnil se v Hulka, obří zelenou bestii. V onom momentu začal Ross stavět svojí kariéru na novém cíli – chytit Hulka. Z Bannera udělal štvanou zvěř a hon na Hulka bral jako zábavu, protože se mohl konečně vrátit na bitevní pole. Párkrát Hulka sice chytil, ale většinou mu buď unikl přímo před nosem, nebo později z vězeňského zařízení.

Kromě Hulka pak začal lovit také další gamma nestvůry jako jsou Abomination nebo Leader. Když však jeho podřízený a manžel Betty, Glenn Talbot, při honu na Hulka zemřel, začal to brát osobně a chtěl jej dostat víc než kdy dřív. Poté co se Hulk vrátil z exilu a začal vlastní světovou válku, se Ross nechal proměnit v Red Hulka. V této nové podobě se mu podařilo zabít například Wendiga nebo Abominationa. Po usmíření s ostatními hrdiny dostal také místo v Avengers. V jednu chvíli měl dokonce také sílu Venoma a Ghost Ridera.

Filmy, seriály a další média

Generál Ross se na poli seriálu poprvé představil v The Incredible Hulk z roku 1966. Objevil se pak také v dalších dvou stejnojmenných seriálech. Camea se dočkal v seriálu Fantastic Four: World's Greatest Heroes. Jako Red Hulk se nakonec objevil v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa. Na Rosse pak nezapomněli ani v Disneyho animácích, kde se dočkal větších i menších rolí napříč jejich seriálovým univerzem.

Sam Elliott si Rosse zahrál v roce 2003 ve filmu s prostým názvem Hulk. Setkat jste se s ním mohli také ve videohrách a to v The Incredible Hulk: Ultimate Destruction, The Incredible Hulk, Marvel: Ultimate Alliance 2 nebo sérii Marvel Super Hero Squad. Hrát se za něj dalo také v Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds, Marvel: Avengers Alliance, LEGO hrách od TT Games nebo řadě her pro mobilní telefony.

Marvel Cinematic Universe

Ross se zúčastnil vládního projektu znovuvytvoření séra supervojáka. Při pokusu o vytvoření séra se však jeden z vědců, Bruce Banner, proměnil v Hulka. Ross poté nechtěl, aby se Banner vídal s jeho dcerou a vyhlásil na něj pátrání. Poté co byl jeden muž nakažen gamma radiací z láhve limonády, Ross zjistil, kde má Bannera hledat. Do svého týmu přibral Emila Blonskyho a vyrazil na lov do Brazílie. Banner jim však unikl, a tak Ross dopřál Blonskymu dávku séra.

S Bannerem se opět setkali u Culverovy univerzity, kam nechal Ross přivolat veškeré dostupné síly včetně vrtulníku nebo Starkových sonických zbraní. Blonsky byl při oné operaci vážně raněn, ale sérum jej zachránilo a uzdravilo. Banner byl nakonec lapen v New Yorku, kde navázal kontakt s doktorem Sternsem, který jej zbavil Hulka. Blonsky ze sebe však nechal vytvořit podobné monstrum, a proto Ross nechal Bannera jít, aby jej mohl porazit. Jejich bitva vypukla v Harlemu, po níž nechal Ross Hulka jít.

Stark jej poté nalezl v nálevně, kde jej informoval, že chtějí Blonskyho ve svém týmu. Prezident Ellis Rosse nakonec povýšil na státního tajemníka a dal mu dohled nad Sokovijsou smlouvou, která nutila lidi se superschopnostmi k registraci. Na Rossovu stranu se postavil Stark včetně několika svých přátel. Kapitán Amerika však nesdílel jejich názor a stal se hledaným mužem. Zběhlí členové Avengers byli nakonec zavřeni do tajné věznice Raft, odkud je později Kapitán Amerika osvobodil.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Babylonian

Doufáme v Red-Hulka!

13.12.2017 | 14:07:34

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama