Sleepy Hollow (Ospalá díra)
85/100 - 203×

Sleepy Hollow(Ospalá díra)

Legenda o bezhlavém jezdci v městečku Sleepy Hollow znovu ožívá. Tentokrát v naší současnosti, kde se Ichabod Crane a bezhlavý jezdec opět střetnou, v sázce je tentokrát osud celého světa.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FOX | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Tom Mison (Ichabod Crane), Janina Gavankar (Diana Thomas), Lyndie Greenwood (Jenny Mills), Jeremy Davies (Malcolm Dreyfuss), Shannyn Sossamon (Pandora),

S04E03: Heads of State

S04E03: Heads of State

Dobře známý nepřítel se vrátí do hlavního města.

sk
20.1.2017
1 920 000
43 minut

Když se jeden z největších Ichabodových nepřátel vrací do Washingtonu ohrožovat bezpečí nejvyšších činitelů města, musí tým rychle přijít s řešením. Jakeovy znalosti podzemních tunelů konečně přijdou vhod a odkryjí tajemství z minulosti, které je dovede k odpovědím.

Foto: FOX

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
setcoen

Parada, bal som sa ze táto 4. seria bude nuda. Nove postavy su fajn, nastastie tam nechali este Jannie. Toho jazdca nejako modernizovali.

20.7.2017 | 21:42:53
Kothy

Dobra past :)

10.4.2017 | 0:24:20
karlospajdos

Zatím je to hodně dobrý.

22.1.2017 | 14:44:17
Boudiccaw

vypadá to na velice dobrou sérii

22.1.2017 | 8:27:54
Jaruska

Díl dobrý. Ale nechápu jednu věc. Možná jsem hloupá, ale vysvětlete mi někdo, co spočívá v tom, být svědek a proč je kolem toho tolik humuku, aby našli nového. I Aby prostě jen řešila případy atd., ale být svědkem ji nedalo nějakou nadpřirozenou moc a já nevím co… Rozumíte, co tím myslím…

21.1.2017 | 9:09:16

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama