Sleepy Hollow (Ospalá díra) Popis

Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

Legenda o bezhlavém jezdci v městečku Sleepy Hollow znovu ožívá. Tentokrát v naší současnosti, kde se Ichabod Crane a bezhlavý jezdec opět střetnou, v sázce je tentokrát osud celého světa.

Klasický příběh o městečku Ospalé díře a jeho bezhlavém jezdci, děsícím celé okolí dostává moderní hábit. Vydejte se do světa plného všemožných příšer a buďte svědky nového příchodu Bezhlavého jezdce a boje s nastávající apokalypsou.

Ichabod Crane je hlavní postavou v novém zabránění příchodu konce světa. Poté co byl smrtelně raněn během americká války za nezávislost v 18. století se probouzí do moderní současnosti. Spolu se svou novou parťačkou, policistkou Abbie Millsovou a dalšími loajálními osobami, se musí opět postavit bezhlavému jezdci – Jezdci Smrti, jakožto i dalším Jezdcům Apokalypsy a zabránit jim v jejich plánech, nastolení konce světa, tak jak ho známe.


FOTO: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
setcoen

Po pár prvých epizodach som hodnotil 80%, ale po pozretí celého seiálu musím dať 100%. Je to skvelý seriál s originálnou postavvou Ichabod Crane. Ten mi bude velmi chybat.

2.8.2017 | 23:25:34
PRINC180

Kvalitní serial je dobře že začla serie III

9.10.2015 | 17:04:31
mato1326

Vynikajúci seriál

4.10.2015 | 21:53:54
kudry.cz

2 serie šílenej propad, z 80% na 30%.

4.3.2015 | 14:44:04
Saibot

Nuz, 1. seria super, 2. pre mna sklamanie – znizujem na 60%

19.2.2015 | 23:55:01
Micák

sorry ,ale nehoráznej shit na to může koukat jen půlmozek :-D :-D :-D ale viděl sem zatím všechny části :-D :-D chudáci kluci zednářský :-D ty se buĎ válej po zemi smíchy nebo pláčou :-D :-D vyšší moc tvůrce toho shitu sundá bleskem hawk

16.2.2015 | 19:21:23
Acik

Po každém dílu jsem příjemně vystrasena, a říkám si, že už se těším na další díl. Jen nechápu, o čem by byla 3. série, když Moloch už není…s ním to bylo více napínavý..:-)

11.2.2015 | 21:44:42
Euroaqil

První série mě bavila, druhá vůbec, ztratilo to šmrnc…

8.2.2015 | 19:01:38
RadimHolusa

Film s Johnym Deepem super, ale serial nic moc :-( Skoda, nevyuzity potencial.

19.10.2014 | 10:01:56
BasketFULLofpuppies

originalni a pusobive, nicmene nedostatek rozpoctu srazi tento serial do beznych vod. hrozba je vzdy zazehnana a nepritel zabit. stezi 50%

10.10.2014 | 22:32:19
1

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Reklama

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás