Sleepy Hollow (Ospalá díra)
85/100 - 203×

Sleepy Hollow(Ospalá díra)

Legenda o bezhlavém jezdci v městečku Sleepy Hollow znovu ožívá. Tentokrát v naší současnosti, kde se Ichabod Crane a bezhlavý jezdec opět střetnou, v sázce je tentokrát osud celého světa.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FOX | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Tom Mison (Ichabod Crane), Janina Gavankar (Diana Thomas), Lyndie Greenwood (Jenny Mills), Jeremy Davies (Malcolm Dreyfuss), Shannyn Sossamon (Pandora),

Sleepy Hollow

Klasický příběh o městečku Ospalé díře a jeho bezhlavém jezdci, děsícím celé okolí dostává moderní hábit. Vydejte se do světa plného všemožných příšer a buďte svědky nového příchodu Bezhlavého jezdce a boje s nastávající apokalypsou.

Ichabod Crane je hlavní postavou v novém zabránění příchodu konce světa. Poté co byl smrtelně raněn během americká války za nezávislost v 18. století se probouzí do moderní současnosti. Spolu se svou novou parťačkou, policistkou Abbie Millsovou a dalšími loajálními osobami, se musí opět postavit bezhlavému jezdci – Jezdci Smrti, jakožto i dalším Jezdcům Apokalypsy a zabránit jim v jejich plánech, nastolení konce světa, tak jak ho známe.


FOTO: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
setcoen

Po pár prvých epizodach som hodnotil 80%, ale po pozretí celého seiálu musím dať 100%. Je to skvelý seriál s originálnou postavvou Ichabod Crane. Ten mi bude velmi chybat.

2.8.2017 | 23:25:34
PRINC180

Kvalitní serial je dobře že začla serie III

9.10.2015 | 17:04:31
mato1326

Vynikajúci seriál

4.10.2015 | 21:53:54
kudry.cz

2 serie šílenej propad, z 80% na 30%.

4.3.2015 | 14:44:04
Saibot

Nuz, 1. seria super, 2. pre mna sklamanie – znizujem na 60%

19.2.2015 | 23:55:01
Micák

sorry ,ale nehoráznej shit na to může koukat jen půlmozek :-D :-D :-D ale viděl sem zatím všechny části :-D :-D chudáci kluci zednářský :-D ty se buĎ válej po zemi smíchy nebo pláčou :-D :-D vyšší moc tvůrce toho shitu sundá bleskem hawk

16.2.2015 | 19:21:23
Acik

Po každém dílu jsem příjemně vystrasena, a říkám si, že už se těším na další díl. Jen nechápu, o čem by byla 3. série, když Moloch už není…s ním to bylo více napínavý..:-)

11.2.2015 | 21:44:42
Euroaqil

První série mě bavila, druhá vůbec, ztratilo to šmrnc…

8.2.2015 | 19:01:38
RadimHolusa

Film s Johnym Deepem super, ale serial nic moc :-( Skoda, nevyuzity potencial.

19.10.2014 | 10:01:56
BasketFULLofpuppies

originalni a pusobive, nicmene nedostatek rozpoctu srazi tento serial do beznych vod. hrozba je vzdy zazehnana a nepritel zabit. stezi 50%

10.10.2014 | 22:32:19
1

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama