Sleepy Hollow (Ospalá díra)
85/100 - 203×

Sleepy Hollow(Ospalá díra)

Legenda o bezhlavém jezdci v městečku Sleepy Hollow znovu ožívá. Tentokrát v naší současnosti, kde se Ichabod Crane a bezhlavý jezdec opět střetnou, v sázce je tentokrát osud celého světa.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FOX | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Tom Mison (Ichabod Crane), Janina Gavankar (Diana Thomas), Lyndie Greenwood (Jenny Mills), Jeremy Davies (Malcolm Dreyfuss), Shannyn Sossamon (Pandora),

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

4 0
18.1.2014

Abraham Van Brunt zaprodal svou duši Molochovi poté, co byl zabit Stínovými bojovníky. Bezhlavý jezdec se z něj stal, když mu Ichabod Crane, jeho bývalý přítel a kapitán v armádě kolonistů, usekl hlavu. Jak Abraham, tak i Crane, se později probrali do 21. století ve Sleepy Hollow.

Abraham van Brunt pocházel z bohaté rodiny. V roce 1774 se zasnoubil s Katrinou van Tassel a na důkaz svých citů jí kupoval drahé dárky. Jednou se rozhodl koupit jjí náhrdelník a vybral ten nejdražší, avšak Ichabod, jeho přítel, který koupi přihlížel, mu pomohl vybrat jednodušší šperk, který se více hodil ke Katrině samotné. Na společenském večírku se pak Ichaboda Katrina zeptala, zda to byl on, kdo náhrdelník vybral, a on to potvrdil. Po této události zrušila Katrina zasnoubení právě kvůli lásce k Ichabodovi.

Následující den byli Ichabod a Abraham posláni na tajnou misi, aby doručili Deklaraci usnesení Prvního kontinentálního kongresu, předchůdce Deklarace Nezávislosti. Na cestě přes nepřátelské území v Pensylvánii Ichabod sdělil Abrahamovi, že Katrina chová city k němu, což Abrahama rozzuřilo. Abraham donutil Ichaboda k souboji na meče. Ichabod se ale rychle vzdal, což Abraham odmítl přijmout a pokračoval v boji. Abraham nakonec odzbrojil Ichaboda, srazil ho na zem a přiložil mu meč ke krku. Náhle se ozval výstřel a Abraham byl zraněn hesenským vojákem. Ichabod toho vojáka zabil, nicméně pak přišly další hesenské posily a Ichabod musel utéci.

Ke smrtelně zraněnému Abrahamovi přišel Moloch a udělal s ním dohodu. Abraham zaprodal svou duši Molochovi, a ten ho udělal Jezdcem Smrti výměnou za Katrinu. Tak se Abraham stal hesenským vojákem, členem 5. batalionu známého jako Stínoví bojovníci. Byl to on, kdo pronásledoval Paula Revera a jeho 3 společníky, které zabil. Reverovi se povedlo jen tak tak utéct s manuskriptem, který obsahoval informace o Jezdcových slabostech.

Jako jeden ze čtyř jezdců Apokalypsy je bezhlavý jezdec je téměř nesmrtelný, jeho velká slabost je však sluneční světlo (nebo případně umělé ultrafialové), které ho oslabuje, během dne se proto schovává na dně řeky. Dokud je jezdcova hlava oddělená od těla, může využít pouze část své skutečné síly. Jezdcovou další slabinou ještě je Katrina, ke které stále chová city, a je ochoten udělat cokoli, aby ji dostal zpět.

Jezdcova oblíbená zbraň je sekera se širokou čepelí, která je rozpálena na 500 stupňů, což způsobí, že rány sekerou nekrvácí. V 21. století jezdec nepohrdl ani palnými zbraněmi, jako třeba Mossberg 500, Colt M4A1 a Glock 17, z nichž většinu mu obstaral Andy Brooks.

Jezdec většinou pracuje sám, plní rozkazy Molocha a jak jsme v jednom z dílů viděli, nemůže se protivit jeho vůli, ani pokud jde o někoho, ke komu stále chová velkou nenávist – jako je Ichabod.

Zdroj: FOX

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama