Sleepy Hollow (Ospalá díra) Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.


1 0
1.1.2014

Kdo je Moloch ve světovém náboženství

Nejdříve malá odbočka (cituji českou wikipedii). Moloch je jméno boha, který byl uctíván ve starověkých kulturách Blízkého východu. Jeho jméno je odvozeno ze semitského kořene m-l-k(ch) a znamená totéž, co „král“. Jeho uctívání údajně vyžadovalo lidské oběti a zvláště pak děti. Tyto oběti byly páleny na oltářích. To vedlo v pozdější době k přenesení významu a dnes výraz moloch označuje nenasytný kolos „požírající“ vše okolo sebe.


Jaké kroky Moloch podnikl v dávné minulosti?

V roce 1774 se dohodl s umírajícím mužem, Abrahamem Van Bruntem, že dostane jeho duši výměnou za Katrinu. Abraham byl Ichabodovým sokem a byl také usmrcen při boji s ním. Moloch udělal z Abrahama jednoho ze čtyř jezdců Apokalypsy, Smrt, a slíbil mu, že Katrinu uvězněnou v očistci získá poté, co Apokalypsa vypukne.

První záznam o spatření Molocha se datuje do roku 1882, kdy ho uviděl farmář poblíž Pocantico Grove. Scéna se čtyřmi bílými stromy vypadala stejně, jako ji o téměř století později popsaly Abbie a Jenny Millsovy.

Kdo jsou jeho současní služebníci

Poté, co Moloch probudil Bezhlavého jezdce, také zabil a oživil policistu Andyho Brookse. Podle Andyho slov, Moloch ho nekontroluje neustále, nicméně pokud ho kontrolovat chce, Andy se nemá jak bránit. Andyho první úkol byl přivést do Sleepy Hollow Serildu z Abadonu, čarodějnici řádu krvavého měsíce, o které měl zprávy i šerif Corbin.

Moloch dále použil snového ducha z americké mytologie, Ro'kenhronteyse, který ve snu útočí na každého, kdo se obrátil zády k někomu, kdo potřeboval pomoci. Ro'kenhronteys stál za smrtí několika méně důležitých postav. Zabil například ženu, která se starala o Jenny v léčebně a muže, který našel před lety sestry Millsovy. Obranou proti Ro'kenhronteysovi je čelit mu ve svých snech a přijmout svou vinu za neposkytnutí pomoci.

Další služebnící molocha jsou členové řádu „Stínových bojovníků“, hesenských žoldáků, kteří bojovali s Brity proti kolonistům. Jedním z jejich úkolů bylo získat Šalamounův klíč, kterým bylo možné otevřít bránu do pekla. V tomto úkolu selhali.

Moloch je pak poslal osvobodit Bezhlavého jezdce, Smrt, z vězení, do kterého ho uvrhl Ichabod a kapitán Irving. Tento úkol již Stínoví bojovníci splnili.

Kdy jsme viděli Molocha naposledy?

V posledním díle před Vánoci, kdy navštívil Ichaboda poté, co si Ichabod rozbalil krásný a pro něj trochu nepochopitelný dárek od Abbie (velkou ponožku se svým jménem). Moloch Ichaboda varoval:

Jméno svatého je znamení. Až poznáš smysl mého konání, zrodí se válka. A začne konec světa.

Tvá smrt je zaručena. Tvá a druhého svědka. Už kdysi jsem se její duše dotkl. Brzy bude moje navěky. A ty mi ji dáš.

Co myslíte, že toto varování znamenalo? Za jakých okolností by mohl být Ichabod přinucen zradit Abbie a poskytnout její duši Molochovi?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

O osudu seriálu je rozhodnuto

Seriál Sleepy Hollow končí

Seriál Sleepy Hollow končí

Po čtyřech letech boje s nadpřirozeným zlem a pátrání v alternativní americké historii se musíme rozloučit s Ichabodem a jeho spolubojovníky. Stanice se rozhodla seriál dále neprodloužit.

Reklama

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Promo postav

Promo postav