Sleepy Hollow (Ospalá díra) Ichabod Crane

Ichabod Crane

Ichabod Crane

Bývalý voják George Washingtona, který zemřel v bitvě před 250 lety. Nyní se probudil do neznámého světa, který je na pokraji zkázy a on je jediný s tím může něco udělat.

Sezóny 4
2013 - 2017

Ichabodův příběh se začíná psát v době, kdy probíhala v Americe válka za nezávislost a on dostal od samotného George Washingtona úkol zabít tajemného, maskovaného muže. Misi sice splnil ale během souboje zemřel. Teď po 250 letech se probouzí do současného světa, kde jak se zdá jeho úkol pokračuje. Jenže ve světě, který je mu naprosto cizí bude potřebovat veškerou pomoc, které se mu dostane, protože jak se zdá, tak na něm leží osud celého světa.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
pikaia

Je jeden z důvodu proč Sleepy Hollow sledovat.

26.12.2016 | 11:38:20
Ann Taylor

Pekelně sexy.

redaktor
6.2.2015 | 8:15:48
Kothy

sympatak ;)

18.9.2013 | 0:10:58

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Reklama

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás